Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Radomiu walka tylko w trzecim secie

PlusLiga: W Radomiu walka tylko w trzecim secie

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom byli faworytem meczu z MKS-em Będzin i niespodzianki nie było. W dwóch pierwszych setach ekipa Raula Lozano nie dała przeciwnikom żadnych szans. Emocji nie brakowało tylko w partii numer trzy, gdzie losy seta decydowały się niemal do samego końca.  Radomianie okazali się lepsi w grze na przewagi i tym samym wygrali całe spotkanie bez straty seta.

Inauguracyjna partia spotkania początkowo była grą punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej żadnej z ekip nie udało się jednak osiągnąć znacznej przewagi, a minimalnie lepsi byli na niej radomianie (8:7). Po powrocie na boisko dwukrotnie w ataku pomylił się Kamiński i prowadzenie gospodarzy wzrosło do trzech oczek (10:7). O czas poprosił wtedy szkoleniowiec będzinian, Stelio DeRocco. Nie wybił tym jednak z rytmu rywali, którzy po ataku Szalpuka i skutecznym bloku Plińskiego dołożyli do wyniku kolejne oczka. Gdy w następnej akcji pomylił się Peszko, przewaga Czarnych była już sześciopunktowa (13:7). Tak wysokie prowadzenie siatkarze z Radomia utrzymali do drugiej przerwy technicznej. Wznowienie rywalizacji nie przyniosło zmiany w obrazie gry. Radomianie radzili sobie coraz pewniej, a ich przeciwnicy zdobywali punkty tylko do stanu 21:15. Wówczas inicjatywa leżała już tylko po stronie miejscowych. Pewnie zaczęli oni zmierzać do końca seta, wygrywając go ostatecznie 25:15.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak set premierowy. Tym razem jednak po początkowej wymianie ciosów szybko na dwupunktowym prowadzeniu znaleźli się gracze MKS-u (4:2). Nie cieszyli się jednak z przewagi długo, bowiem po dwóch atakach Bołądzia był remis 4:4, a chwilę potem, na pierwszej przerwie technicznej radomianie wygrywali już 8:6. Po czasie podopieczni Raula Lozano znów zaczęli gościom odskakiwać, a na przemian w tej fazie seta punktowali Bołądź z Szalpukiem (11:7). Widząc poczynania rywali, trener DeRocco zdecydował się przerwać grę. Krótka rozmowa z podopiecznymi nie wybiła jednak z rytmu gospodarzy, którzy utrzymywali czteropunktową przewagę do stanu 15:11. Wówczas ekipa z Będzina zbliżyła się do Czarnych na dwa oczka (14:16), ale kolejne dwie akcje znów padły łupem radomian (18:14). Po chwili ich przewaga była aż sześciopunktowa (21:15). W końcówce nie oddali oni już wysokiego prowadzenia, triumfując tym razem 25:18.

Trzecią partię znakomicie rozpoczęli miejscowi, a zwłaszcza Bołądź – najpierw skutecznym atakiem otworzył on rywalizację, a następnie popisał się trzema asami serwisowymi. Radomska drużyna już na początku odskoczyła zatem na cztery oczka (4:0). Szybko zareagował wtedy trener DeRocco, który nie zwlekał z wzięciem czasu dla swojej ekipy. Wybił tym samym z uderzenia Bołądzia, który po powrocie na boisko zepsuł zagrywkę, dając rywalom pierwszy punkt. Będzinianie szybko wzięli się wtedy za odrabianie strat i po chwili zbliżyli się do miejscowych na jedno oczko (4:5). Minimalnie przegrywali też na pierwszej regulaminowej przerwie w secie (7:8). Po niej dwupunktową nadwyżkę zbudowali podopieczni trenera Lozano i utrzymali ją do stanu 17:15. Wówczas po błędzie w zagrywce Żalińskiego, a następnie ataku Żuka i asie serwisowym Tylera na prowadzeniu znaleźli się będzinianie (18:17). Od tej pory rozgorzała zacięta wymiana ciosów. Gra punkt za punkt toczyła się już do samego końca seta, w którym o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Z końcowego triumfu ostatecznie cieszyli się gospodarze, którzy wygrali 26:24, a tym samym całe spotkanie 3:0.

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0
(25:15, 25:18, 26:24)

Czarni:  Bołądź (22), Pliński (7), Grzechnik (5), Żaliński (5), Kampa (3), Szalpuk (17), Majstorović (libero) oraz Szczurek i Kowalski (libero)
MKS: Tyler (1), Bachkala (8), Gaca (3), Żuk (8), Peszko (4), Kamiński (2), Kaczmarek (libero) oraz Schamlewski (3), Pawliński (4), Oczko, Warda, Piotrowski (13) i Stysiał (libero)