Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Visła powalczyła, ale to zawiercianie wygrali

PlusLiga: Visła powalczyła, ale to zawiercianie wygrali

Awansem rozegrano również mecz 13. kolejki pomiędzy BKS-em Visłą Bydgoszcz a Aluronem Virtu CMC Zawiercie. W pierwszym secie walka trwała do samego końca, ale minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Kolejna odsłona miał dość podobny przebieg, z tą różnicą, że to zawiercianie wyszli górą z tej konfrontacji. W trzeciej partii zawiercianie byli skuteczniejsi i wykorzystali błędy rywali. Podtrzymali swoją dyspozycję również i w czwartym secie, zgarniając komplet oczek.

To bydgoszczanie świetnie weszli w mecz, dzięki asowi serwisowemu Tomasza Kalembki zbudowali dwupunktowe prowadzenie (3:1). Nie cieszyli się jednak z niego długo, bowiem zawiercianie błyskawicznie wyrównali wynik. Gospodarze cały czas wywierali presję swoją zagrywką, ich przeciwnicy mieli problemy w przyjęciu, co dało zawodnikom BKS-u Visły cztery ,,oczka” zaliczki. Siatkarze prowadzeni przez Marka Lebedewa nie zamierzali się poddawać. Coraz lepiej prezentowali się w bloku (11:13). Przyjezdni poszli za ciosem, świetnie w ofensywie oraz w bloku grał Mateusz Malinowski, co pozwoliło jego drużynie doprowadzić do remisu. Zaciętą, pełną zwrotów akcji końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze z Bydgoszczy, a o ich zwycięstwie przesadziły dwa bloki na Marcinie Walińskim (25:23).

Gospodarze kapitalnie rozpoczęli także kolejną odsłonę spotkania, za sprawą skutecznych ataków Tončeka Šterna i Jakuba Peszki wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Zawiercianie błyskawicznie otrząsnęli się po nieudanym początku, rewelacyjne serwował Wojciech Ferens, co dało im remis. Świetna passa gości trwała dalej, wykorzystali kłopoty przeciwników w ofensywie, dzięki czemu wygrywali 11:8. Bydgoszczanie nie zamierzali składać broni, o sobie dały ponownie znać ich skuteczne bloki, co skutkowało wyrównaniem stanu seta. Po punktowych serwisach podopiecznych Marka Lebedewa przyjezdni prowadzili 20:17, ale siatkarze BKS-u zdołali doprowadzić do remisu po ataku Gonzalo Quirogi. Tym razem w końcówce lepiej zaprezentowali się zawiercianie (25:22).

Początek kolejnej odsłony spotkania miał w miarę wyrównany przebieg, żaden zespół nie potrafił odskoczyć od przeciwnika, a wynik oscylował wokół remisu aż do stanu 4:4. Później uwidoczniła się przewaga zawiercian. Dzięki serwisom Pietera Verheesa goście zbudowali trzypunktową zaliczkę. Bydgoszczanie poprawili się, po bloku Janusza Gałązki złapali kontakt z rywalami. Przyjezdni zdołali odbudować swoją przewagę, ponieważ coraz lepiej czytali grę rywali (16:12). Zawodnicy prowadzeni przez Marka Lebedewa nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie i wygrali ostatecznie 25:19.

Niezrażeni porażką w poprzedniej odsłonie spotkania Bydgoszczanie świetnie otworzyli kolejną partię. Dobra postawa Jakuba Peszki w polu serwisowym oraz w ofensywie dała im prowadzenie (5:2). Sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść przyjezdnych. Zawiercianie coraz lepiej prezentowali się w zagrywce, dokładali także punkty blokiem, co pozwoliło im najpierw wyrównać, a po chwili wypracować dwa ,,oczka” zaliczki (13:11). Gospodarze mieli problemy ze skończeniem ataku, zaczęli popełniać błędy, a to skutkowało powiększeniem dystansu dzielącego oba zespoły. Bydgoszczanie zerwali się do walki, dzięki uderzeniu Pawła Gryca przegrywali już tylko 17:19. Na nic więcej nie było ich jednak stać. Spotkanie zakończyła autowa zagrywka Jakuba Peszki (22:25).

MVP: Mateusz Malinowski

BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3
(25:23, 22:25, 19:25, 22:25)

BKS Visła: Stern (22), Gałązka (10), Peszko (10), Kalembka (7), Lipiński  (2), Urbanowicz (2), Szymura (libero) oraz Gryc (8), Quiroga (4), Woch i Gil
Aluron Virtu:  Malinowski (23), Ferens (12), Waliński (10), Kania (10), Dosanjh (5), Czarnowski (2), Koga (libero) oraz Verhees (2), Andrzejewski (libero) i Masny