Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Verva Warszawa z pewnym zwycięstwem nad Cuprum Lubin

PlusLiga: Verva Warszawa z pewnym zwycięstwem nad Cuprum Lubin

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wywiązali się z roli faworyta w starciu z Cuprum Lubin. Podopieczni Andrei Anastasiego w swoim ostatnim meczu w tym roku nie stracili zbyt wiele sił i pokonali rywali z Lubina 3:0.

Mecz rozpoczął się od emocjonujących wymian. W drużynie Vervy Warszawa szczególnie intensywnie wykorzystywany był środek, na którym z dobrej strony pokazywał się Andrzej Wrona. Przez dłuższy czas jednak trwała walka punkt za punkt pomiędzy gospodarzami i rywalami z Lubina, którą przerwała dopiero punktowa zagrywka w wykonaniu Artura Udrysa. Zaraz potem Kevin Tillie dołączył także element skutecznego bloku, dzięki czemu warszawianie prowadzili już trzema punktami (8:5). Od tego momentu gra Cuprum Lubin z każdą chwilą wyglądała coraz gorzej, przez co w połowie seta goście tracili już aż sześć oczek (8:14). Pełna dominacja Vervy rozpoczęła się natomiast, kiedy w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek, który jeszcze bardziej utrudniał lubinianom wyprowadzenie skutecznej akcji. Pierwsza partia zakończyła się więc pewnym zwycięstwem zespołu z Warszawy (25:13).

Drugiego seta lepiej rozpoczęła ekipa z Lubina, która od razu wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Goście coraz śmielej zaczęli grać także na środku. Po chwili jednak stracili punkt w dość błahy sposób, bo poprzez błąd ustawienia, co przesądziło o wyrównaniu wyniku (6:6). Mimo to żadna z drużyn nie mogła uciec swoim przeciwnikom, dzięki czemu z pewnością nie można było narzekać na brak emocji. Dopiero bliżej końcówki tego seta błąd popełnił Przemysław Smoliński i to gospodarze zanotowali na swoim koncie o dwa punkty więcej (18:16). Zaraz potem piłkę w aut posłał także Bartłomiej Lipiński, co jedynie zmotywowało warszawian do kolejnej wygranej w tym meczu. Co prawda lubinianie zdążyli jeszcze postraszyć swoich rywali zagrywką, ale ostatecznie w decydującej akcji popełnili w tym elemencie błąd, przez co musieli uznać wyższość gospodarzy (25:22).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Warszawy, którzy zdołali wypracować sobie trzy punkty przewagi (3:0). Lubinianie zaczęli się natomiast mylić, co zmusiło ich trenera do szybkiej reakcji w postaci czasu. Zaraz potem asa serwisowego zanotował jednak Kwolek (7:2), co jedynie utrudniało lubinianom poprawę własnych akcji. Na zagrywce ręki nie zwalniał także Artur Udrys i Marcelo Fronckowiak musiał ponownie wziąć czas przy pięciu oczkach straty jego zespołu (6:11). Przerwa spełniła swoje zadanie, gdyż zdekoncentrowała Vervę Warszawa, przez co różnica punktowa zmniejszyła się do zaledwie jednego oczka. Gospodarze nie oddali jednak swojego prowadzenia, a gdy w polu serwisowym pojawił się Antoine Brizard, jedynie odbudowali swoją przewagę (18:13). Cuprum Lubin starał się jeszcze odmienić losy tego seta, ale ostatecznie to warszawianie wyszli szczęśliwie z tego starcia (25:23).

MVP: Kevin Tillie

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Cuprum Lubin 3:0
(25:13, 25:22, 25:23)

Verva: Kwolek (10), Brizard (5), Wrona (3), Niemiec (2), Tillie (14), Udrys (10), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk (1) i Król (1)
Cuprum: Lipiński (8), Ziobrowski (15), Dvoranen (4),Smoliński (4), Tavares (2), Sacharewicz (1), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (6), Zawalski, Gorzkiewicz, Morozau (2) i Biegun (1)