Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzysetowe zwycięstwo rzeszowian

PlusLiga: Trzysetowe zwycięstwo rzeszowian

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Na inaugurację nowego sezonu Onico Politechnika Warszawska podejmowało Asseco Resovię Rzeszów. Dwa pierwsze sety bez najmniejszych problemów na swoje konto zapisali przyjezdni. Dopiero po dziesięciominutowej przerwie sytuacja na boisku się odmieniła. Gospodarze prowadzili przez większość czasu, jednak w końcówce to rzeszowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Początek spotkania w warszawskiej hali Torwar należał do Asseco Resovii, która dzięki dobrym zagrywkom Gordona Perrina mogła wyprowadzić skuteczny kontratak (3:1). Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie mieli problemów z kończeniem swoich akcji, a dwa punkty na konto rzeszowian zapisał asami serwisowymi Marko Ivović (9:4). Zespół Jakuba Bednaruka cały czas popełniał błędy w przyjęciu (5:12) i chociaż miał okazję na wyprowadzanie kontr, to cały czas skutecznie działał także rzeszowski blok (15:7). Dwoma czapami z rzędu popisał się Thibault Rossard (17:8), ale chwilę potem wicemistrzowie Polski utracili swoją skuteczność i ich przewaga zmalała do sześciu oczek (18:12). Asseco Resovia szybko powróciła do swojej gry, dobrze prezentując się w polu zagrywki (23:14). Rzeszowianie pewnie wygrali premierową odsłonę 25:15 po popsutym serwisie Michała Filipa.Chociaż już w pierwszej akcji kolejnej partii błąd popełnili gracze z Podkarpacia, to chwilę później z nawiązką odkupili swoje winy (3:1). Fabian Drzyzga uruchamiał wszystkie strefy ataku (7:4), ale nie ustrzegł się też pomyłki (10:8). W obronie świetnie spisywał się Damian Wojtaszek, a te na punkty zamieniał Rossard (13:8). Zespołem lepszym cały czas była Asseco Resovia, ale skuteczna gra warszawian pozwoliła im zmniejszyć straty do dwóch oczek (14:16). Rzeszowianie nie mieli jednak problemów z ponownym wypracowaniem sobie kilkupunktowego prowadzenia (22:18). Gospodarze pojedynku robili, co mogli, ale udane akcje ze środka to było za mało, aby powstrzymać wicemistrzów Polski (19:24). Piłkę setową obroniła świetna interwencja Guillaume’a Samiki, kolejną imponujący blok warszawskiej ekipy (22:24). W końcówce nie zawiódł Rossard, pewnie kończąc atak z prawego skrzydła (25:22).

Trzecią odsłonę od mocnego uderzenia w polu zagrywki rozpoczął Andrzej Wrona (4:1), a problemy z przyjęciem rzeszowskiego zespołu przekładały się na ich dyspozycję w ataku (3:7). Błędy zaczęli popełniać również siatkarze Jakuba Bednaruka i ich przewaga zmalała do jednego punktu (7:6). Cały czas jednak miejscowa ekipa dobrze radziła sobie w bloku, powracając do znacznego prowadzenia (9:6). Asseco Resovia co chwilę niwelowała swoje straty, ale za każdym razem rywale odskakiwali ponownie dzięki udanym blokom (12:9), jednak nie potrafiła poradzić sobie z przyjęciem (16:16). W końcu w polu serwisowym zaczęli punktować siatkarze AZS-u Politechniki (18:16), ale wynik cały czas oscylował w okolicach remisu (21:20). Długa akcja zakończyła się punktem dla rzeszowian, którzy dzięki temu wyrównali stan tej partii (23:23), a chwilę potem przechodzącą piłkę w aut posłał Filip, dając tym samym piłkę meczową drużynie trenera Kowala (24:23).  Wicemistrzowie Polski całe spotkanie zakończyli udaną kontrą w wykonaniu Perrina (25:23).

MVP: Thibault Rossard

Onico AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(15:25, 22:25, 23:25)

Składy zespołów:
AZS Politechnika: Smoliński (3), Zagumny, Wrona (9), Samica (3), Filip (10), Łapszyński (4), Olenderek (libero) oraz Świrydowicz (2) i Kwolek (4)
Resovia: Nowakowski (5), Perrin (12), Ivović (13), Rossard (17), Drzyzga, Możdżonek (4), Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Dryja (1) i Winters (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved