Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzy punkty jastrzębian w Bydgoszczy

PlusLiga: Trzy punkty jastrzębian w Bydgoszczy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz i powiększyli swój dorobek punktowy do 38. Najbardziej zacięta była trzecia partia meczu, zwycięzcę musiała wyłonić gra na przewagi. Lepiej próbę nerwów wytrzymali podopieczni Marka Lebedewa i wyjechali z Bydgoszczy z pełną pulą.

Spotkanie pomiędzy Łuczniczką a Jastrzębskim Węglem rozpoczęło się od remisu 2:2, po czym nastąpił zryw gospodarzy i po zbiciu Wiese oraz błędzie własnym Muzaja gospodarze prowadzili 6:4. Przyjezdni szybko wyrównali stan rywalizacji na 7:7 w wyniku wideoweryfikacji i na pierwszej przerwie technicznej byli gorsi od swoich rywali o jeden punkt. Żadnej z ekip nie udało się zdobyć wyraźnej przewagi, nie do zatrzymania w ekipie gospodarzy był Wiese, który popisywał się skutecznymi atakami, blok Radke na van Lankvelcie dał gospodarzom jednopunktowe prowadzenie (12:11). Drużyna z Górnego Śląska odpowiedziała atakiem Muzaja i ponownie był remis, żadnej z ekip nie udało się zdobyć wyraźnego prowadzenia i obie drużyny przez długi czas grały punkt za punkt. Przyjezdni od stanu 16:16 zaznaczyli swoją przewagę i po punktowym bloku Haina na Wiese prowadzili 20:17, bydgoszczanie co prawda po ataku Jarosza tracili do swoich rywali dwa punkty (20:22), końcówka należała już do ekipy z Jastrzębia, która wygrała tego seta i objęła w meczu prowadzenie 1:0.

Drugi set spotkania toczył się po myśli ekipy gości. Odrzuceni od siatki gospodarze po asie serwisowym van Lankvelta przegrywali 4:6. Z biegiem czasu uwidoczniła się przewaga ekipy z Jastrzębia, podopieczni Lebedewa dobrze spisywali się w bloku i po „czapie” na Wiese prowadzili 12:9. Gospodarze popełnili w tym okresie gry wiele błędów własnych, mylili się w ataku i choć zniwelowali straty do jednego punktu (12:13) po bloku Jurkiewicza na Muzaju, to stroną dyktującą warunki gry byli goście. Przestój w grze gospodarzy okazał się być przełomowym momentem tego seta, podopieczni trenera Makowskiego stracili kilka punktów z rzędu, mylili się w niemal każdym elemencie gry i przegrywali 13:19. Gospodarze do końca seta grali ze zwieszonymi głowami i nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z wyżej notowanym rywalem. Seta nieudaną zagrywką zakończył Klinkenberg i przyjezdni wygrali seta w stosunku 25:18.

Trzecia partia meczu była najbardziej zacięta, goście po zablokowaniu Murka przez Muzaja mieli dwupunktową przewagę (7:5). Gospodarze wiedzieli, że dla nich jest to ostatni moment, aby pozostać w grze, jeszcze raz rzucili się do ataków, wyrównali straty i po bloku Nowakowskiego na Masnym prowadzili 9:8. Od tego momentu raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała jednopunktowe prowadzenie, po czym je traciła na rzecz swoich rywali. Po ataku Shafranovicha Jastrzębski Węgiel prowadził 15:13, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Makowski. Przerwa ta pozytywnie wpłynęła na jego podopiecznych, wyrównali oni stan rywalizacji na 15:15 i zaczęli dominować. Po zbiciach Wiese i Klingenberga gospodarze prowadzili 20:18, tym razem o rozmowę ze swoimi zawodnikami poprosił Mark Lebedew. Jastrzębianie wyrównali na 20:20 po zbiciu Muzuja. O końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi, gospodarze mieli dwie piłki setowe, lecz ich nie wykorzystali. Srodze się to na nich zemściło, najpierw zapunktował van Lankvelt, a ostatni punkt w tym meczu jastrzębianie zdobyli punktowym blokiem na Klinkenbergu.

MVP meczu: Michal Masny

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3
(20:25, 18:25, 26:28)

Łuczniczka: Nowakowski (10), Jarosz (10), Radke (3), Wiese (11), Ruciak, Kosok, Żurek (libero) oraz Klinkenberg (7), Jurkiewicz (4), Murek (1), Krzysiek i Wolański
Jastrzębski: Muzaj (18), Masny (3), van Lankvelt (14), Sobala (8), Hain (11), Shafranovich (7), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Derocco i Mihułka (libero)