Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trefl Gdańsk walczył, ale trzy punkty dla Vervy Warszawa

PlusLiga: Trefl Gdańsk walczył, ale trzy punkty dla Vervy Warszawa

Wicemistrzowie Polski, Verva Warszawa Orlen Paliwa okazali się za silni dla Trefla Gdańsk. „Gdańskie lwy” walczyły, miały swoją szansę na zwycięstwo praktycznie w każdym secie, ale ostatecznie to podopieczni Andrei Anastasiego wychodzili  z opresji obronną ręką i zakończyli mecz w trzech odsłonach. Stołeczni zainkasowali tym samym cenne trzy punkty do ligowej tabeli, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Piotra Nowakowskiego.

Od początku spotkania akcje rozgrywane przez oba zespoły zwiastowały zaciętą walkę. Jako pierwsi przewagę wypracowali sobie gdańszczanie, wśród których wyróżniali się Paweł Halaba oraz Bartosz Filipiak, który popisał się asem serwisowym (2:5). Siatkarze obu drużyn często myli się na zagrywce, pojawiały się również inne proste błędy i warszawianie dosyć szybko doprowadzili do remisu (9:9). Treflowi udało się odzyskać dwupunktowe prowadzenie w połowie seta, kiedy Wojciech Grzyb zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, Verva jednak ponownie wyrównała (15:15). Podopieczni trenera Andrei Anastasiego nie grali zbyt pewnie, popełniali proste błędy, a po autowym ataku Artura Udrysa gdańszczanie mieli już 3 punkty przewagi (17:20). W końcówce efektowny blok na Halabie po raz kolejny dał zespołowi ze stolicy remis (22:22). Warszawianie nie pozwolili Treflowi na odzyskanie prowadzenia i po punktowym ataku Bartosza Kwolka oraz błędzie Rubena Schotta wygrali pierwszą partię (25:23).

Wyrównana walka otworzyła również drugiego seta (5:5). Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Warszawy, którzy skutecznie grali na skrzydłach (8:6). Gdy Wojciech Grzyb zablokował Andrzeja Wronę Trefl zbliżył się wynikiem do gospodarzy na 1 „oczko”, szybko jednak Verva ponownie odskoczyła od gości (15:11). Gdańszczanie popełniali coraz więcej błędów, a zdobywanie punktów przychodziło im coraz ciężej. Niezwykle skuteczny w ataku w tym secie był Filipiak, jednak jego pojedyncze akcje to było za mało, by podopieczni trenera Michała Winiarskiego mogli doprowadzić do wyrównania (22:18). W końcówce zawodnicy z Gdańska zaczęli odrabiać straty, Wojciech Grzyb zablokował Piotra Nowakowskiego, a później zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i wydawało się, że gdańszczanie doprowadzą do gry na przewagi. Kevin Tillie jednak w ostatniej akcji okazał się lepszy w walce na siatce od Rubena Schotta i to warszawianie cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii (25:23).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli gdańszczanie (1:4). Siatkarze ze stolicy popełniali sporo błędów, siatkarze Trefla natomiast nie mylili się w ataku i wykorzystywali słabość gospodarzy. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zaczęli odrabiać straty, przyjezdni jednak nie pozwolili im doprowadzić do wyrównania (9:7). Między zespołami toczyła się wyrównana walka punkt za punkt,  wciąż przewagę miał jednak zespół z Gdańska (17:15). Po stronie gości zdecydowanym liderem był Filipiak, który najczęściej punktował na skrzydłach. Im bliżej końca seta, tym lepiej grali gospodarze, a po skutecznych atakach Nowakowskiego oraz Udrysa doprowadzili do wyrównania (18:18). Inicjatywa pozostała jednak po stronie przyjezdnych, którzy cały czas mieli punkt przewagi. Zacięta walka między zespołami doprowadziła do końcówki granej na przewagi. Dotknięcie siatki przez Marcina Janusza dało przełamanie warszawianom, którzy po punktowym ataku Bartosza Kwolka wygrali seta oraz całe spotkanie (27:25).

Verva Warszawa Orlen Paliwa  – Trefl Gdańsk 3:0
(25:23, 25:23, 27:25)

Verva: Kwolek (14), Brizard (1), Wrona (7), Nowakowski (8), Tillie (6), Udrys (13), Wojtaszek (libero) oraz Król, Grobelny i Niemiec
Trefl: Filipiak (16), Janusz, Schott (6), Halaba (13), Crer (7), Grzyb (7), Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak (1), Sasak i Janikowski