Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Stracone szanse Łuczniczki, Czarni z wygraną

PlusLiga: Stracone szanse Łuczniczki, Czarni z wygraną

Cztery sety obejrzeli kibice w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmowali Łuczniczkę Bydgoszcz. Momentami bardzo zacięte i ciekawe spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy. Swoje szanse mieli w nim goście, jednak momenty ich słabej gry uniemożliwiły im inne rozstrzygnięcie. W czwartym secie bydgoszczanie zupełnie oddali pole gry rywalom.

Starcie otworzyła skuteczna gra gospodarzy, którzy po asie serwisowym Bołądzia oraz błędzie rywali prowadzili 4:1. Sami jednak też popełniali błędy, co szybko wyrównało walkę na boisku oraz stan na tablicy wyników (6:6). W kolejnych akcjach trwała wyrównana walka, a skuteczne ataki obie drużyny przeplatały licznymi błędami, głównie w zagrywce. Inicjatywa leżała po stronie Czarnych, którzy mieli więcej okazji w ataku – tych jednak nie wykorzystywali. Gdy jednak kontrę udało się skończyć wreszcie Bołądziowi, miejscowi prowadzili 14:12. Bydgoszczanie od razu odpowiedzieli tym samym i znowu był remis. Po błędzie w ataku Kosoka Czarni ponownie odskoczyli na dwa oczka przewagi (18:16) i choć gracze Łuczniczki ponownie starali się wyrównać, przez dłuższy czas prowadzili gospodarze. W niezwykle ważnym momencie Klinkenberg wyrównał jednak stan seta (22:22), ale w ostatnich chwilach seta nieudanie atakował Jarosz – partię zakończył blok na bydgoskim atakującym.

Jarosz lepiej wszedł w drugiego seta i po jego atakach Łuczniczka zaczęła budować prowadzenie, które od razu też zwiększyła punktująca zagrywka (5:2). W kolejnych akcjach nie najlepiej spisywał się jednak Ruciak i po bloku na przyjmującym Czarni wyrównali po 6. Bydgoszczanie nie odpuszczali, skuteczny był Jarosz. Obie drużyny postawiły na skuteczny atak, który w pewnym momencie zaczął lepiej funkcjonować po stronie radomian. Ci po uderzeniach Szalpuka i Żalińskiego objęli prowadzenie. Przez długi czas ponownie trwała zacięta walka, a drużyny wymieniały się atakami. Kiedy jednak bydgoszczanom udało się zatrzymać blokiem Ostrowskiego, to oni byli na prowadzeniu (17:16). To był decydujący moment, a goście poczuli się pewniej. Skutecznie nadal spisywał się Jarosz i to jego kontra zwiększyła niedługo później prowadzenie Łuczniczki. Końcówka seta to gra punkt za punkt, korzystniejsza dla przyjezdnych, którzy triumfowali po uderzeniu Jarosza.

W pierwszych akcjach kolejnej odsłony obie drużyny skutecznie atakowały, a także blokowały. Gdy natomiast Szalpuk posłał na stronę rywali asa serwisowego, a Jarosz uderzył w aut, to Czarni byli na wyraźnym prowadzeniu 7:4. Przewaga gospodarzy była coraz wyraźniejsza, a  dwie akcje w bloku z rzędu zwiększyły dystans do pięciu oczek (13:8). To do gospodarzy należała inicjatywa, jednak i w ich grze pojawiło się załamanie. Po drugiej przerwie technicznej radomianie, głównie swoimi złymi zagraniami, doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu podopieczni Raula Lozano ponownie zaczęli budować przewagę dzięki udanym atakom, by ją w ostatnich akcjach stracić – po autowym zbiciu Bołądzia (24:24). Zacięta końcówka padła łupem gospodarzy, a partię zakończył błąd przyjezdnych.

Tylko na początku kolejnej części meczu bydgoszczanie walczyli jak równy z równym. Od stanu 5:5 rozpoczęła się seria punktów gospodarzy, którzy dopisywali je na swoje konto i po asie serwisowym, i po bloku, i po skutecznych atakach swoich oraz złych uderzeniach rywali. Po kontrze Żalińskiego było już 10:5. Gracze Łuczniczki mieli bardzo duże problemy ze skończeniem swoich akcji, a świetnie radził sobie z nimi blok radomian (16:9). Do tego miejscowi świetnie zagrywali, czym podcinali skrzydła ekipie gości (19:10). W ostatnich akcjach dobrymi blokami popisali się jeszcze bydgoszczanie, ale starty były nie do odrobienia. Cerrad Czarni również tym elementem zakończyli cały pojedynek, wygrywając w secie czwartym do 16.

Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1
(25:22, 23:25, 28:26, 25:16)

Czarni: Bołądź (21), Ostrowski (3), Pliński (7), Żaliński (19), Kampa, Szalpuk (21), Majstorović (libero) oraz Grobelny, Szczurek (2) i La Cavera (2)
Łuczniczka: Klinkenberg (13), Jurkiewicz (6), Jarosz (13), Radke (1), Ruciak (10), Kosok (10), Żurek (libero) oraz Nowakowski (1), Murek, Krzysiek (9) i Wolański (3)