Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Ślepsk u siebie silniejszy od zawiercian

PlusLiga: Ślepsk u siebie silniejszy od zawiercian

fot. Klaudia Piwowarczyk

W niezwykle ważnym w kontekście gry w play-off starciu beniaminek PlusLigi pokonał w niedzielę Aluron Virtu CMC Zawiercie. Goście otworzyli mecz wygranym setem, ale w kolejnych Ślepsk Malow przejął inicjatywę na boisku, wygrał trzy kolejne partie i co najważniejsze, zgarnął komplet punktów w tym spotkaniu. Przed tym meczem obie drużyny sąsiadowały w tabeli, po nim suwalska drużyna przeskoczyła rywali. 

Atak Bartosza Gawryszewskiego, błąd Jakuba Rohnki i skończona akcja Marcina Walińskiego sprawiły, że to goście dobrze otworzyli premierową odsłonę (3:0). Niedługo później kolejną pomyłkę zaliczył Rohnka, dając przyjezdnym jeszcze wyższe prowadzenie (8:3). Z czasem gospodarze zaczęli wywierać większą presję na przeciwniku, lecz ich pogoń skuteczną kontrą wstrzymał Mateusz Malinowski (14:10). Skuteczność na kontrze była ważnym elementem gry zawiercian, co potwierdził Alexandre Ferreira (17:13). Niedługo później Portugalczyk ponownie zaznaczył swoją obecność na boisku, aplikując trzy asy serwisowe z rzędu (22:14). Ślepsk nie potrafił już odrobić strat, wyraźnie przegrywając pierwszą partię.Na starcie drugiej odsłony swoją skuteczność w ataku potwierdzał Waliński (3:2). W końcu i on został jednak zablokowany, a ponadto przechodzącą piłkę „zgasił” Nicolas Szerszeń (5:3). Chwilę później na „czapę” natknął się również Ferreira (4:7). Przyjmujący odrobił swoją stratę, łapiąc na pojedynczym bloku Bartłomieja Bołądzia (7:8). Ślepsk złapał trochę oddech, gdy zagrywkę na punkt zamienił Cezary Sapiński, a ponadto po raz kolejny przez blok nie przebił się Waliński (11:7). Goście starali się odrobić straty, co blokiem odroczył Andreas Takvam (14:11). W końcu „Jurajscy Rycerze” dopięli swego, a konkretnie zrobił to Ferreira (16:16). Gospodarze błyskawicznie powrócili na dwupunktowe prowadzenie, kurczowo się go trzymając, by następnie powiększyć je blokiem na Walińskim (23:20). Podopieczni Andrzeja Kowala nie wypuścili swojej szansy z rąk, doprowadzając do wyrównania w meczu.

Kolejna odsłona zaczęła się bez przewagi żadnej ze stron, które oprócz ataku popracowały również blokiem (4:4). Jako pierwsi do głosu doszli suwalczanie, gdyż zbudowali oni przewagę po dobrym ataku Sapińskiego oraz asie serwisowym Szerszenia (9:6). Rywalom pomógł także Malinowski, myląc się w ataku (7:11). Sytuacja na parkiecie uległa nieco zmianie, kiedy to dwukrotnie w ataku nie poradził sobie Bołądź (15:13). Ślepsk znów jednak zapewnił sobie większe bezpieczeństwo „czapą”, zatrzymując wprowadzonego na plac gry Grzegorza Boćka. Ponadto raz jeszcze punkt w polu serwisowym zgarnął Szerszeń (19:14). Podczas końcowego fragmentu partii swą drużynę do zgarnięcia odsłony poprowadził Bołądź.

Przyjezdni nie składali broni, udanie otwierając kolejną część spotkania (5:2). Szczęśliwy as serwisowy Rohnki zmniejszył stratę Ślepska (4:5). Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie, które blokiem zapewnili Bołądź i Sapiński (7:7). Akcję później atakujący znów pokazał swoją wartość, kończąc kontrę. Na dodatek po raz kolejny w polu serwisowym zagrywką „strzelił” Szerszeń (10:8). Gospodarze postawili znaczący krok w stronę zwycięstwa, gdy asa serwisowego posłał Rohnka oraz na ręce Szerszenia natrafił Ferreira (16:11). Swoją drużynę do walki dobrymi akcjami próbował poderwać jeszcze Malinowski (16:19). Prawdziwym liderem suwalczan był Bołądź, co potwierdził on na zagrywce (22:17). Zawiercianie, choć mieli jeszcze kilka dobrych zagrań, ostatecznie nie odwrócili losów meczu.

MVP: Josua Tuaniga

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1
(17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
Ślepsk: Szerszeń (19), Bołądź (22), Takvam (11), Rohnka (7), Sapiński (11), Tuaniga (3), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki, Rudzewicz, Gonciarz
Aluron: Waliński (15), Lipiński (3), Malinowski (17), Ferreira (20), Gawryszewski (3), Czarnowski (8), Koga (libero) oraz Dosanjh (2), Bociek, Ferens

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved