PlusLiga: Ślepsk powalczył, ale trzy punkty zostały w Lubinie

Po emocjach związanych z kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich, na dobre wracają rozgrywki PlusLigi. Starcie Cuprum Lubin – MKS Ślepsk Malow Suwałki w ramach 21. kolejki zostało rozegrane awansem. W premierowej odsłonie lepiej radzili sobie miejscowi i wygrali różnicą czterech oczek. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gracze Ślepska i doprowadzili do wyrównania. Walka była zacięta, ale ostatecznie z wygranej mogli cieszyć się zawodnicy Cuprum Lubin, którzy zgarnęli komplet oczek. Dobrą zmianę dał Damian Domagała i to on otrzymał statuetkę MVP.

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy po punktowej zagrywce Przemysława Smolińskiego szybko odskoczyli od rywali na trzy oczka. Jednak blok pozwolił beniaminkowi odrobić straty. Z biegiem czasu ponownie na prowadzenie zaczęli wysuwać się siatkarze Cuprum, którzy przy zagrywce Mateusza Sacharewicza rozpoczęli budowanie przewagi. Udana kontra Jakuba Ziobrowskiego oraz pomyłka w ataku Wojciecha Sieka spowodowały, że lubinianie mogli kontrolować boiskowe wydarzenia. Dostawali darmowe punkty od rywali po błędach, a na środku dobrze spisywał się Smoliński. W końcówce Ślepsk zerwał się do odrabiania strat. Przy zagrywce Sieka doprowadził do stanu 18:21, ale na więcej nie było go stać. Udane zagrania Ziobrowskiego przypieczętowały sukces miedziowych w premierowej odsłonie.

W drugim secie Cuprum próbowało pójść za ciosem. Odskoczyło nawet od rywali na dwa oczka, ale po błędzie w ataku Bartłomieja Lipińskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu to suwalczanie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Dołożyli asa serwisowego, a w ataku coraz lepiej spisywali się Nicolas Szerszeń i Bartłomiej Bołądź, za to w szeregach gospodarzy było coraz więcej niedokładności, w efekcie ich strata urosła do sześciu punktów. Po autowym ataku Bołądzia zbliżyli się do Ślepska na 13:16, ale na więcej nie było ich stać. W kolejnych minutach popełniali błędy, a po drugiej stronie siatki na środku zameldował się Andreas Takwam. Damian Domagała próbował jeszcze ratować wynik, ale końcówka należała do Szerszenia, który najpierw w ataku, a następnie w polu serwisowym postawił kropkę nad i w tej części spotkania (25:18).

W pierwszej fazie trzeciej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale po punktowym serwisie Sieka i kontrze Szerszenia to Ślepsk wypracował sobie dwa oczka przewagi. Gospodarze szybko jednak odrobili straty, a w kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Dwa bloki dały ponownie przewagę podopiecznym Andrzeja Kowala, ale skuteczna gra Damiana Domagały sprawiła, że lubinianie wciąż byli w grze. Oba zespoły grały zrywami, a w decydującą część seta weszły przy stanie remisowym. Dopiero czapa na Bołądziu zaczęła przybliżać gospodarzy do sukcesu w tej części pojedynku. W decydujących akcjach w ataku niezawodny był Domagała, a błąd Kevina Klinkenberga przypieczętował wygraną Cuprum w trzecim secie (25:22).

Czwartą odsłonę lepiej zaczęli przyjezdni, którzy wygrywali 4:2, ale gospodarze nie tylko odrobili straty, ale za sprawą Domagały wyszli na prowadzenie. Jednak przy zagrywce Sieka Ślepsk wrócił do gry. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Cuprum punktowało blokiem, a po drugiej stronie siatki asem popisał się Cezary Sapiński, ale wynik oscylował wokół remisu. Dopiero Robinson Dvoranen na spółkę z Lipińskim spowodowali, że miedziowi zbudowali sobie trzypunktową nadwyżkę. Kiedy asa dołożył Smoliński wydawało się, że są na dobrej drodze do sukcesu. Ekipa z Suwałk po bloku na Sacharewiczu zbliżyła się jeszcze na 18:20, ale Domagała prowadził gospodarzy do wygranej. Ostatecznie po zbiciu ze środka Smolińskiego triumfowali oni 25:19, a w całym meczu 3:1.

MVP: Damian Domagała

Cuprum Lubin – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:21, 18:25, 25:22, 25:19)

Cuprum: Lipiński (16),  Smoliński (11), Dvoranen (8), Ziobrowski (6),  Tavares (3), Gruszczyński (libero) oraz  Makoś (libero), Domagała (17), Gorzkiewicz, Biegun
Ślepsk: Szerszeń (26), Bołądź (18), Siek (6), Takvam (5), Klinkenberg (3), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Tuaniga (1), Sapiński (5), Szwaradzki, Skrzypkowski