Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Sławomir Jungiewicz odchodzi z Kielc

PlusLiga: Sławomir Jungiewicz odchodzi z Kielc

fot. Klaudia Piwowarczyk

Najpierw Mateusz Bieniek, teraz Sławomir Jugniewicz. To kolejny siatkarz, który po sezonie pożegna się z drużyną z Kielc. – Kapitan schodzi ze statku – tak krótko skomentował całą sytuację trener kieleckiej ekipy Dariusz Daszkiewicz.

Sławomir Jungiewicz w Kielcach występował od 2007 roku. Miał jedynie roczną przerwę w sezonie 2012/2013, kiedy to postanowił zakończyć karierę siatkarską. – Najnormalniej w świecie byłem zmęczony siatkówką. Miałem dość sportu, trybu życia na zasadzie zgrupowanie – trening – mecz – zgrupowanie. Rzuciłem dres w kąt, nie robiłem nic… i po roku powróciłem na parkiet. Znów do Kielc – wspomina w rozmowie z Przeglądem Sportowym Jungiewicz. Teraz znów postanowił porzucić zespół z województwa świętokrzyskiego. – Wystąpiło tak zwane zmęczenie materiału. Chyba nie jestem w stanie dać drużynie nic nowego. Wszystko co najlepiej potrafię już przekazałem młodzieży. Poza tym nie jestem jeszcze sportowym emerytem, ba siatkarski świat mnie ciekawi. Chciałbym spróbować sił w innym otoczeniu – wyjaśnił siatkarz.

Trener Dariusz Daszkiewicz zaznacza natomiast, że nie ma żalu do zawodnika. – Nikt do Sławka żalu, jakichkolwiek pretensji nie ma. Wprost przeciwnie, jesteśmy mu bardzo wdzięczni za kilka lat spędzonych wspólnie. Był wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. Pracowity, sumienny, dobrze zorganizowany. Jego silna osobowość, doświadczenie pomagały nam wielokrotnie. Prowadziły do kolejnych zwycięstw – zakończył szkoleniowiec Effectora.Póki co nie jest znany klub, w którym Sławomir Jungiewicz zagra w przyszłym sezonie. Wśród potencjalnych zainteresowanych wymienia się Indykpol AZS Olsztyn i Łuczniczkę Bydgoszcz, ale czy to się potwierdzi, dowiemy się niebawem.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved