Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Skra odprawiła z kwitkiem Wartę Zawiercie

PL: Skra odprawiła z kwitkiem Wartę Zawiercie

fot. Katarzyna Antczak

Wicemistrzowie Polski bez większych problemów pokonali tegorocznego beniaminka ligi, Wartę Zawiercie na własnym parkiecie. Dla gości była to już siódma porażka w tym roku, natomiast bełchatowianie dzięki temu zwycięstwu przesunęli się w klasyfikacji na drugą pozycję.

Spotkanie otworzył skutecznym uderzeniem Łukasz Kaczorowski, ale początek meczu był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 6:6, kiedy w polu serwisowym zameldował się Milad Ebadipour, który swoimi kąśliwymi zagrywkami wyprowadził bełchatowian na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Za sprawą kontry skończonej przez Bartosza Bednorza gospodarze powiększyli przewagę (14:10), ale podopieczni Emanuele Zaniniego wzięli się za odrabianie strat, dzięki dobrej grze Davida Smitha zawiercianie złapali kontakt z przeciwnikami (14:15), a po kontrze wykorzystanej przez Łukasza Kaczorowskiego na tablicy wyników widniał remis (17:17). Za sprawą kłopotów bełchatowian z przyjęciem serwisów Grzegorza Pająka goście zbudowali trzypunktową zaliczkę (20:17), jednak gospodarze szybko wyrównali stan seta po potężnej zagrywce Mariusza Wlazłego (22:22). Pierwszą odsłonę spotkania zakończył asem serwisowym Bartosz Bednorz (25:23).Druga partia rozpoczęła się od dwóch skutecznych zagrywek Milada Ebadipoura (2:0), lecz zawiercianie doprowadzili do remisu po asie serwisowym Hugo de Leona (5:5), a dzięki kontrze skończonej przez Łukasza Kaczorowskiego goście wyszli na prowadzenie (7:6). Przy obronie piłki groźnie zderzyli się Patryk Czarnowski i Mariusz Wlazły, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu i obaj zawodnicy mogli kontynuować grę. Za sprawą bloku Macieja Zajdera zawiercianie mieli dwa „oczka” zaliczki (11:9), lecz gospodarze błyskawicznie odrobili straty dzięki kąśliwym zagrywkom Karola Kłosa (12:12), a po skutecznym ataku ze środka Patryka Czarnowskiego podopieczni Roberto Piazzy prowadzili 14:12. Duże kontrowersje wzbudziła decyzja sędziów po ataku Michała Żuka, na powtórce telewizyjnej było wyraźnie widać, że piłka dotknęła bloku, jednak na podstawie kamer challenge’owych arbiter nie był w stanie tego wyłapać i punkt został przyznany gospodarzom (19:16). Dzięki asowi serwisowemu Michała Żuka goście złapali kontakt z przeciwnikami (19:20), a za sprawą przechodzącej piłki przez Davida Smitha na tablicy wyników widniał remis (23:23). Po punkcie zdobytym zagrywką przez Łukasza Kaczorowskiego zawiercianie mieli piłkę setową (24:23), ale dzięki Mariuszowi Wlazłemu to gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (25:24). Autowy atak Łukasza Kaczorowskiego zapewnił bełchatowianom zwycięstwo w drugim secie (29:27).

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do podopiecznych Roberto Piazzy, po czerwonej kartce pokazanej Hugo de Leonowi wyszli na prowadzenie (4:1), które błyskawicznie stracili za sprawą kąśliwych serwisów Łukasza Kaczorowskiego (4:4). Po kontrze skończonej przez Macieja Zajdera zawiercianie mieli dwa „oczka” przewagi (10:8), a po ustrzeleniu zagrywką Bartosza Bednorza przez Grzegorza Pająka zaliczka urosła do czterech punktów (13:9). Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, dzięki atakowi z szóstej strefy Milada Ebadipoura tracili do rywali już tylko jedno „oczko” (12:13), a Mariusz Wlazły asem serwisowym doprowadził do remisu (15:15). Za sprawą dwóch punktowych zagrywek Karola Kłosa bełchatowianie mieli czteropunktową przewagę (21:17). Zwycięstwo w trzeciej partii i w całym spotkaniu zapewnił skutecznym atakiem ze środka Patryk Czarnowski (25:21).

MVP: Milad Ebadipour

PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(25:23, 29:27, 25:21)

Składy zespołów:
Skra: Wlazły (15), Łomacz (1), Bednorz (10), Ebadipour (16), Czarnowski (6), Kłos (7), Piechocki (libero) oraz Penczew (2), Janusz i Lisinac
Warta: Kaczorowski (13), Pająk (2), Smith (11), Żuk (7), Zajder (7), de Leon (7), Koga (libero) oraz Bociek (1), Długosz, Swodczyk i Marcyniak

Zobacz również: 
Tabelę i wyniki PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved