Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra Bełchatów z kompletem oczek, choć z problemami na koniec

PlusLiga: Skra Bełchatów z kompletem oczek, choć z problemami na koniec

Na zakończenie niedzielnych zmagań w 4. kolejce PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz podejmowała we własnej hali PGE Skrę Bełchatów. Przyjezdni nie pozwolili bydgoszczanom rozwinąć skrzydeł i pewnie wygrali premierową odsłonę. W kolejnej ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza, bowiem wygrali różnicą 10 oczek. Pomimo negatywnego wyniku bydgoszczanie się nie poddali i dobrze rozpoczęli trzeciego seta. Do samego końca nie było wiadomo, jakim wynikiem ta partia się zakończy. Ostatecznie po walce na przewagi triumfowała PGE Skra.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki – zawodnicy po obu stronach przeplatali punktowe akcje z błędami serwisowymi (5:5). Bełchatowianie zdołali wypracować sobie przewagę po asie serwisowym Grzegorza Łomacza i skutecznych atakach Milada Ebadipoura, który był liderem gości w tej partii (8:12). W połowie seta bardzo dobrze grał również Artur Szalpuk i prowadzenie Skry wzrosło do 6 punktów (14:20). Mimo prób Toncka Sterna, końcówka należała już wyłącznie do przyjezdnych, którzy ostatecznie zwyciężyli po punktowej akcji Karola Kłosa na środku (19:25).

Drugą odsłonę meczu lepiej otworzyli bełchatowianie (2:4). Bydgoszczanie popełniali jednak sporo błędów serwisowych, po stronie Skry nieomylny był natomiast Milad Ebadipour i przyjezdni ponownie wypracowali sobie sporą przewagę, którą stopniowo powiększali (9:15). W tym secie podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola nie popełniali praktycznie żadnych błędów, a po dwóch asach serwisowych Artura Szalpuka mieli już dziesięciopunktową przewagę (10:20). Po stronie Visły żadnego z siatkarzy nie stać było na pociągnięcie gry zespołu, nawet punktowe akcje Jakuba Peszki nie poderwały pozostałych graczy do walki. PGE Skra ostatecznie wygrała tę partię 25:15 i objęła w całym meczu prowadzenie 2:0.

Trzeci set rozpoczął się od błędów bełchatowian (4:2). Szybko doprowadzili oni jednak do wyrównania i przez większość partii toczyła się walka punkt za punkt (14:14). Po stronie Skry liderem był Artur Szalpuk, natomiast w zespole gospodarzy bardzo dobrze grał Toncek Stern. W obu drużynach zawodnicy popełniali jednak sporo błędów w polu serwisowym. W końcówce przyjezdni objęli dwupunktowe prowadzenie, jednak dzięki asowi Janusza Gałązki Visła doprowadziła do wyrównania (23:23). W obu zespołach siatkarze popełniali wiele błędów na zagrywce. Ostatecznie, po grze na przewagi, partię wygrała PGE Skra Bełchatów (27:29).

MVP: Mariusz Wlazły

BKS Visła Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3
(19:25, 15:25, 27:29)

Visła: Stern (14), Gałązka (5), Urbanowicz (3), Quiroga (3), Kalembka (3), Gil (2),Szymura (libero) oraz Peszko (8), Gryc (4), Lipiński (1), Woch, Cieślik
Skra: Szalpuk (15), Wlazły (14), Kłos (9), Ebadipour (9), Kochanowski (7), Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Orczyk (3), Petković (2), Droszyński