Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra Bełchatów z kompletem oczek, choć z problemami na koniec

PlusLiga: Skra Bełchatów z kompletem oczek, choć z problemami na koniec

fot. skra.pl

Na zakończenie niedzielnych zmagań w 4. kolejce PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz podejmowała we własnej hali PGE Skrę Bełchatów. Przyjezdni nie pozwolili bydgoszczanom rozwinąć skrzydeł i pewnie wygrali premierową odsłonę. W kolejnej ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza, bowiem wygrali różnicą 10 oczek. Pomimo negatywnego wyniku bydgoszczanie się nie poddali i dobrze rozpoczęli trzeciego seta. Do samego końca nie było wiadomo, jakim wynikiem ta partia się zakończy. Ostatecznie po walce na przewagi triumfowała PGE Skra.Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki – zawodnicy po obu stronach przeplatali punktowe akcje z błędami serwisowymi (5:5). Bełchatowianie zdołali wypracować sobie przewagę po asie serwisowym Grzegorza Łomacza i skutecznych atakach Milada Ebadipoura, który był liderem gości w tej partii (8:12). W połowie seta bardzo dobrze grał również Artur Szalpuk i prowadzenie Skry wzrosło do 6 punktów (14:20). Mimo prób Toncka Sterna, końcówka należała już wyłącznie do przyjezdnych, którzy ostatecznie zwyciężyli po punktowej akcji Karola Kłosa na środku (19:25).

Drugą odsłonę meczu lepiej otworzyli bełchatowianie (2:4). Bydgoszczanie popełniali jednak sporo błędów serwisowych, po stronie Skry nieomylny był natomiast Milad Ebadipour i przyjezdni ponownie wypracowali sobie sporą przewagę, którą stopniowo powiększali (9:15). W tym secie podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola nie popełniali praktycznie żadnych błędów, a po dwóch asach serwisowych Artura Szalpuka mieli już dziesięciopunktową przewagę (10:20). Po stronie Visły żadnego z siatkarzy nie stać było na pociągnięcie gry zespołu, nawet punktowe akcje Jakuba Peszki nie poderwały pozostałych graczy do walki. PGE Skra ostatecznie wygrała tę partię 25:15 i objęła w całym meczu prowadzenie 2:0.

Trzeci set rozpoczął się od błędów bełchatowian (4:2). Szybko doprowadzili oni jednak do wyrównania i przez większość partii toczyła się walka punkt za punkt (14:14). Po stronie Skry liderem był Artur Szalpuk, natomiast w zespole gospodarzy bardzo dobrze grał Toncek Stern. W obu drużynach zawodnicy popełniali jednak sporo błędów w polu serwisowym. W końcówce przyjezdni objęli dwupunktowe prowadzenie, jednak dzięki asowi Janusza Gałązki Visła doprowadziła do wyrównania (23:23). W obu zespołach siatkarze popełniali wiele błędów na zagrywce. Ostatecznie, po grze na przewagi, partię wygrała PGE Skra Bełchatów (27:29).

MVP: Mariusz Wlazły

BKS Visła Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3
(19:25, 15:25, 27:29)

Składy zespołów:
Visła: Stern (14), Gałązka (5), Urbanowicz (3), Quiroga (3), Kalembka (3), Gil (2),Szymura (libero) oraz Peszko (8), Gryc (4), Lipiński (1), Woch, Cieślik
Skra: Szalpuk (15), Wlazły (14), Kłos (9), Ebadipour (9), Kochanowski (7), Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Orczyk (3), Petković (2), Droszyński

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved