Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Siatkarski nokaut w Bydgoszczy, Czarni z pewną wygraną

PlusLiga: Siatkarski nokaut w Bydgoszczy, Czarni z pewną wygraną

Nie wystarczyła ani sportowa ambicja, ani chęć udowodnienia, że mimo przeciwności losu można sprawić sportową niespodziankę – zmagający się z kontuzjami zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz na własnym terenie zdecydowanie ulegli pewnym siebie radomianom. W żadnym z setów nie udało im się nawiązać walki z rywalami, którzy wykorzystali przede wszystkim niedociągnięcia gospodarzy w ofensywie.

Spotkanie w hali Łuczniczka lepiej rozpoczęli radomianie, którzy po asie serwisowym Wojciecha Żalińskiego prowadzili 3:1. Bydgoszczanie mieli problem z przyjęciem zagrywki, dzięki czemu ekipa Czarnych powiększała swoje prowadzenie (6:2), wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił trener Piotr Makowski. Skuteczny atak ze środka Daniela Plińskiego sprowadził oba zespoły na pierwszą przerwę techniczną, na której zespół Łuczniczki tracił pięć oczek do rywali (8:3). Po przerwie przyjezdni jeszcze bardziej zwiększyli swój zapas, głównie dzięki dobrej zagrywce Bołądzia (11:3), wtedy drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Łuczniczki. Siatkarze z Radomia pewnie kontrolowali przebieg gry w pierwszym secie. Efektowny atak Bartłomieja Bołądzia sprawił, że przewaga po stronie przyjezdnych stawała się coraz bardziej wyraźna – na drugim czasie technicznym było 16:7. Pojedyncze udane akcje bydgoskich graczy nie pozwalały na zmniejszenie strat do rywali (11:19). Goście pewnie zmierzali do wygrania premierowej odsłony (13:22). Bydgoszczanom udało się odrobić kilka punktów do rywali. Ostatecznie premierową odsłonę wygrali podopieczni Raula Lozano (25:17).

W drugim secie w zespole Piotra Makowskiego na pozycji atakującego zagrał Dawid Murek, zmieniając słabo spisującego się Bartosza Krzyśka. Druga partia zaczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt (3:3). Błąd w ataku Michała Ruciaka dał gościom dwupunktowe prowadzenie (5:3). U podopiecznych Raula Lozano podobnie jak w poprzednim secie dobrze zaczął funkcjonować blok, gra w kontratakach zaowocowała zdobywaniem kolejnych punktów. Pojedyncze zagranie na siatce Bartłomieja Grzechnika na Łukaszu Wiese pozwoliło zwiększyć prowadzenie przyjezdnych do czterech oczek, wtedy o przerwę poprosił trener gospodarzy (10:6). Piotr Makowski wprowadzał zmienników, licząc, że oni odmienią grę zespołu, jednak ta po stronie bydgoszczan nie uległa zmianie. Dominacja podopiecznych Raula Lozano była widoczna w każdej kolejnej akcji (8:19). Zawodnicy z Bydgoszczy mieli problem, aby przebić się przez blok rywali. Gospodarze odpowiadali jedynie udanymi pojedynczymi akcjami, które nie przekładały się na poprawę gry zespołu. Piłkę setową dla zespołu z Radomia dało podwójne odbicie po bydgoskiej stronie, a drugą partię zakończył blok Lukasa Kampy na Michale Ruciaku (25:11).

Podrażnieni siatkarze Łuczniczki rozpoczęli trzeciego seta od prowadzenia 3:1, lecz następnie rywale zdobyli trzy punkty z rzędu. W kolejnych akcjach Czarni zaczęli grać dobrze w polu zagrywki. Po asie serwisowym Daniela Plińskiego oraz efektownym ataku z drugiej linii Artura Szalpuka było 8:6 dla zespołu gości na pierwszej przerwie technicznej. Po chwili oddechu dobra gra w obronie oraz w kontratakach pozwoliła Czarnym prowadzić (16:10). Z każdą kolejną akcją podopieczni Raula Lozano pewnie zmierzali do wygrania całego spotkania. Gospodarze nie potrafili zmniejszyć przewagi punktowej (13:20), wtedy czas dla swojego zespołu poprosił Piotr Makowski. Radomianie pewnie zmierzali do wygrania w trzeciej partii. Spotkanie zakończył udany atak Bartłomieja Bołądzia (25:15).

MVP meczu: Lukas Kampa

Łuczniczka Bydgoszcz – Czarni Radom 0:3
(17:25, 11:25, 15:25)

Łuczniczka: Nowakowski (3), Radke (1), Wiese (6), Ruciak (4), Kosok (6), Krzysiek (3), Żurek (libero) oraz Murek (3), Wolański (1), Jurkiewicz (3) i Lesiuk
Czarni: Bołądź (12), Pliński (7), Grzechnik (6), Żaliński (13), Kampa (5), Szalpuk (16), Majstorović (libero) oraz La Cavera (1) i Szczurek