Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Sensacyjny wynik w drugiej kolejce

PlusLiga: Sensacyjny wynik w drugiej kolejce

Po emocjonującej kolejce inaugurującej kolejny sezon Plusligi przyszedł czas na drugą serię gier, która odbyła się w środę. Tak jak w pierwszej kolejce siatkarze nie pozwolili nam się nudzić. W meczu rozpoczynającym kolejkę Asseco Resovia Rzeszów sensacyjnie musiała uznać wyższość drużyny Ślepska Malow Suwałki, a PGE Skra Bełchatów po wyczerpującym spotkaniu pokonała GKS Katowice po tie-breaku. Pozostałe spotkania były bardziej jednostronne. Jastrzębski Węgiel pokonał lubinian 3-0. Takie same wyniki padły w Bydgoszczy, gdzie gospodarze przegrali z Projektem Warszawa, oraz w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie miejscowa drużyna okazała się lepsza od MKS Będzin. W ostatnim meczu zawiercianie wygrali 3-1 z Indykpolem AZS Olsztyn.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Asseco Resovia Rzeszów przegrała z beniaminkiem ligi, Ślepskiem Malow Suwałki 1-3. Najbardziej zadowolony z tego wyniku może być niewątpliwie trener drużyny beniaminka, Andrzej Kowal, który wcześniej trenował rzeszowian. W początkowej fazie pierwszego seta zespoły grały punkt za punkt, potem rzeszowianie odskoczyli na kilka punktów i wydawało się, że pewnie dokończą tą partię, jednak przytrafiły im się przestoje przez co siatkarze z Suwałk dogonili gospodarzy. Pod koniec Resovia ponownie odskoczyła i wygrała pierwszą partię do 23. Dwa kolejne sety zakończyły się pewnym zwycięstwem gości kolejno do 17 i do 16. W czwartej partii ponownie górą byli siatkarze beniaminka wygrywając do 22 i całe spotkanie 3-1. W ekipie gospodarzy najlepiej punktującymi zawodnikami byli Nicolas Hoag i Zbigniew Bartman, a największy punktowy wkład w zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki mieli Nicolas Szerszeń i Bartłomiej Bołądź.

Kibice w Bełchatowie byli świadkami bardzo zaciętego pojedynku, w którym gospodarze pokonali GKS Katowice. W pierwszej i trzeciej partii lepsza okazała się drużyna ze Śląska wygrywając kolejno do 19 i do 22. W pozostałych partiach tryumfowali bełchatowianie, do 24 do 19 i do 14 i to właśnie set numer 2 i tie-break okazały się najbardziej wyrównanymi. MVP tego spotkania został wybrany Mariusz Wlazły. Kolejną postacią, która zasługuje na wyróżnienie jest Artur Szalpuk, który w tym spotkaniu zdobył 21 punktów.

Mocno jednostronny okazał się mecz w Jastrzębiu, gdzie gospodarze podejmowali Cuprum Lubin. Lubinianie w pierwszych dwóch setach starali się nawiązać walkę z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla, jednak jastrzębianie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i to właśnie ich łupem padły dwie pierwsze partie, do 20 i do 23. Po tych dwóch setach, w których ekipa z Dolnego Śląska starała się dzielnie stawiać opór, nadszedł czas na set numer 3. Set ten pokazał, że podopieczni Marcelo Fronckowiaka podłamali się po wcześniej przegranych partiach i ulegli 25-7. MVP spotkania został wybrany rozgrywający jastrzębian Lukas Kampa, a najlepiej punktującym w zwycięskiej drużynie był Dawid Konarski.

Podobny przebieg miał mecz w hali Łuczniczka. Miejscowi siatkarze w dwóch pierwszych setach dzielnie stawiali opór drużynie Projektu Warszawa, jednak mimo to przegrali obie partie do 21 i do 23. Porażki w tych setach nie wpłynęły dobrze na morale gospodarzy, przez co trzecia partia miała dość jednostronny przebieg. Uskrzydleni i rozluźnieni siatkarze z Warszawy nie dali szans rywalom i pewnie wygrali ostatni set do 13, a całe spotkanie 3-0. MVP meczu został wybrany atakujący stołecznej drużyny Igor Grobelny, a oprócz niego można wyróżnić Andrzeja Wronę, który zdobył w tym meczu 10 punktów.

Również w trzech setach rozstrzygnął się mecz w Kędzierzynie-Koźlu. Gospodarze wygrali 3-0 i choć wynik na to nie wskazuje mecz był niezwykle wyrównany, o czym świadczą chociażby wyniki pierwszego i trzeciego seta, które zakończyły się grą na przewagi kolejno do 25 i do 26. Jedynie przebieg drugiego seta był w pełni kontrolowany przez kędzierzynian, w którym na bardzo dobrym poziomie zagrali kadrowicze Vitala Heynena – Śliwka i Kaczmarek. Atakujący ZAKSY okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu, jednak statuetkę MVP otrzymał rozgrywający Benjamin Toniutti. W ekipie gości na największe słowa uznania zasługuje najlepiej punktujący w drużynie Dawid Dryja.

W kolejnym spotkaniu Trefl Gdańsk podejmował na swoim boisku drużynę Cerradu Czarni Radom. Po obejrzeniu pierwszego seta kibice i obserwatorzy mogli się spodziewać bardzo jednostronnego spotkania, ponieważ gospodarze z trójmiasta wygrali aż 25-13. Druga odsłona była jednak zgoła odmienna i przyniosła zwycięstwo do 21 ekipie prowadzonej przez Roberta Prygla. W kolejnych dwóch setach do dobrej gry powrócili gospodarze i wygrywając je kolejno do 19 i do 21 zapewnili sobie zwycięstwo w stosunku 3-1 i pierwsze punkty w tym sezonie Plusligi. MVP spotkania wybrany został Bartosz Filipiak, z dobrej strony zaprezentowali się również przyjmujący Trefla – Ruben Schott i Paweł Halaba. W ekipie z Radomia najlepiej punktującym był natomiast Karol Butryn.

W meczu zamykającym środową kolejkę Plusligi zawiercianie podejmowali na swoim terenie drużynę Indykpolu AZS Olsztyn. W pierwszym secie, który okazał się najmniej wyrównany, pewnie tryumfowali gospodarze pokonując olsztynian do 16. W kolejnej partii to goście wyrwali zwycięstwo wygrywając na przewagi do 24, wyrównując w ten sposób stan rywalizacji. Jednak dwa kolejne sety padły łupem zawiercian kolejno do 21 i do 23 dając im tym samym zwycięstwo i komplet punktów. MVP został przyjmujący Aluronu Virtu CNC Zawiercie, Alexandre Ferreira, jednak najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Mateusz Malinowski. W drużynie gości należy odnotować solidny występ Jana Hadravy i środkowego Seyeda Mohammada Mousaviego.

Po dwóch rozegranych do tej pory kolejkach liderem jest Jastrzębski Węgiel, który w dwóch spotkaniach nie stracił nawet seta. Na drugim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym znajduje się Projekt Warszawa. Dwa ostatnie miejsca w tabeli okupują MKS Będzin i BKS Visła Bydgoszcz. Obie te ekipy nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu w tym sezonie.