Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Sensacja w Jastrzębiu-Zdroju, zwycięstwo MKS-u

PlusLiga: Sensacja w Jastrzębiu-Zdroju, zwycięstwo MKS-u

Kolejny w środowej kolejce niespodziewany wynik padł w meczu, który rozegrany został w Jastrzębiu-Zdroju. MKS Będzin, który jak dotąd nie wygrał jeszcze meczu, zgarnął komplet punktów w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem. Poza czwartym setem walki na boisku nie brakowało, ale to przyjezdni byli w tym meczu zespołem lepszym i na pewno mają spore powody do radości.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Po ataku Muzaja i błędzie Walińskiego odskoczyli będzinianom na dwa oczka (2:0). Rywale szybko jednak odrobili straty i wkrótce to oni mieli już trzypunktową nadwyżkę (8:5). Przy stanie 13:10 dla MKS-u po błędzie w zagrywce Hidalgo i skutecznym zbiciu Rodriguesa prowadzenie gości wzrosło do pięciu oczek. O czas poprosił wtedy trener Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew. Po wznowieniu gry jastrzębianie zdołali odrobić część strat (13:15), ale ekipa z Będzina nie dała wybić się z rytmu. Szybko odzyskała pięciopunktową przewagę (21:16) i bezpiecznego prowadzenia nie oddała już do końca seta, którego po ataku Walińskiego wygrała 25:21.

W drugiej odsłonie po początkowej wymianie punkt za punkt na trzy oczka odskoczyli siatkarze z Jastrzębia-Zdroju (5:2). Przy stanie 7:4 będzinianie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu po 7. Rywalizacja wyrównała się jednak na krótko, bowiem chwilę potem sześć kolejnych akcji padło łupem gospodarzy. Jastrzębianie wygrywali już tym samym aż 13:7. Podopieczni trenera Lebedewa nie zamierzali zwalniać tempa i wkrótce ich przewaga była już siedmiopunktowa (16:9). Miejscowi kontrolowali wynik do stanu 19:14. Wtedy rywale zbliżyli się do nich najpierw na dwa oczka (17:19), a chwilę potem przegrywali już tylko jednym punktem (19:20). Przy wyniku 23:21 dla Jastrzębskiego Węgla w zagrywce pomylił się Strzeżek, a chwilę potem asa serwisowego na stronę gospodarzy posłał Rodrigues, doprowadzając tym samym do wyrównania (23:23). Końcówka okazała się zaciętą walką na przewagi, z której po długiej wymianie ciosów zwycięsko wyszli jastrzębianie (31:29).

Wyrównana gra z poprzedniego seta przełożyła się na początek partii trzeciej. Od pierwszej piłki bowiem zespoły walczyły punkt za punkt, co chwila zmieniając się na minimalnym prowadzeniu. Jednak przy wyniku po 10 błąd w zagrywce Strzeżka i nieudany atak Hidalgo dały dwupunktową nadwyżkę będzinianom (12:10). Ci sami siatkarze szybko jednak się zrehabilitowali, pomagając swojej drużynie doprowadzić do remisu 12:12. Rywalizacja na styku trwała do stanu po 18, kiedy znów udało się odskoczyć ekipie z Będzina, tym razem na trzy oczka. Taką przewagę podopieczni trenera Stelio DeRocco utrzymali już do końca seta, wygrywając go 25:22.

Czwartą odsłonę, podobnie jak dwie poprzednie, ekipy zaczęły od wymiany ciosów. Gra punkt za punkt nie trwała jednak długo, bowiem tylko do stanu po 4. Wówczas inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy po trzech asach serwisowych Robertsa i skutecznym zbiciu Peszki wyszli na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Utrzymywali je do wyniku 11:7, kiedy to dołożyli do swojej nadwyżki kolejne dwa oczka (13:7). Będzinianie z każdą piłką coraz bardziej dominowali na boisku. Gospodarze próbowali jeszcze zniwelować straty, zbliżając się w pewnym momencie do rywali na trzy punkty (12:15), ale nie zdołali wybić ich z uderzenia. Wkrótce ekipa MKS-u wygrywała aż 22:13 i stało się jasne, że nie wypuści już z rąk szansy na zwycięstwo. Przy stanie 24:16 siatkarze z Będzina mieli pierwszą piłkę setową. Ostatecznie zakończyli seta dopiero przy szóstym podejściu, triumfując 25:21 i w całym meczu 3:1.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 1:3
(21:25, 31:29, 22:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (7), Kosok (9), Boruch (10), Touzinsky (6), Kampa (2), Hidalgo (15), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek (11), Ernastowicz (5), Gil, Sobala i DeRocco
MKS: Waliński (12), Roberts (12), Kozub (3), Ratajczak (7), Rejno (7), Araujo (19), Potera (libero) oraz Seif, Piotrowski (2) i Peszko (6)