Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Rozpędzony MKS pokonał też zawiercian

PlusLiga: Rozpędzony MKS pokonał też zawiercian

Po pokonaniu mistrzów Polski siatkarze MKS-u Będzin nabrali wiatru w żagle i zapisali na koncie kolejną wygraną. Tym razem, w 16. kolejce PlusLigi, wygrali spotkanie z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Podopieczni Jakuba Bednaruka rozprawili się z przeciwnikami w trzech setach, choć w tym ostatnim zawiercianie długo nie składali broni.

MKS Będzin przystąpił do meczu z ekipą z Zawiercia podbudowany wygraną z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W początkowej fazie seta obie drużyny grały punkt za punkt i kończyły swoje akcje (2:2, 4:4). Obaj rozgrywający wykorzystywali swoich środkowych, a ci kończyli ataki (7:7). Następnie będzinianie po trzech asach serwisowych Rafała Faryny prowadzili 11:8 i o przerwę na żądanie poprosił trener gości Mark Lebedew. Zawiercianie mieli duże problemy z przyjęciem, po kolejnym asie serwisowym w wykonaniu Rafała Sobańskiego przegrywali 9:13. Nie do zatrzymania w ataku był Rafał Faryna, ze skrzydła punktował jego imiennik Sobański (19:14). Zawiercianie pojedynczymi atakami w wykonaniu Grzegorza Boćka próbowali odwrócić losy tego seta. Na niewiele się to zdało, seta atakiem z szóstej strefy zakończył Rafał Sobański.

W drugim secie spotkania drużyna z Będzina wypracowała sobie dwupunktową przewagę, a po kiwce Rafała Faryny wzrosła ona do trzech punktów (7:4). Jurajscy Rycerze mieli problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia, nadziewali się na blok swoich rywali i w efekcie tego przegrywali 5:10. W ekipie gości nie było zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry. Inicjatywa należała do MKS-u (17:12). Przy stanie 18:14 trzy punkty z rzędu zdobyli goście, punktowali Grzegorz Bociek oraz Patryk Czarnowski, a zawiercianie przegrywali 17:18. Do remisu doszło po tym jak w aut zaatakował David Sossenheimer (21:21). Sytuacja na boisku zmieniła się, goście poszli za ciosem, postawili szczelny blok, punktowali w polu zagrywki i po asie serwisowym Marcina Walińskiego prowadzili 24:22 i byli bliscy wygrania tego seta. Do remisu doszło po asie serwisowym Konrada Buczka (24:24). W grze na przewagi więcej szczęścia mieli siatkarze z Będzina, pierwszoplanową postacią okazał się być Rafał Faryna, który dwom punktowymi atakami zamknął tego seta.

Przyjezdni chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji musieli wygrać seta numer trzy. Na początku obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Przy serii Grzegorza Pająka MKS prowadził 7:3, przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marka Lebedewa okazała się być dobrym posunięciem. Do remisu doszło po tym jak serią trudnych zagrywek popisał się Michal Masny (7:7). Kilka chwil później do głosu po raz kolejny doszli podopieczni trenera Jakuba Bednaruka (14:10), goście popełnili błędy własne. Pojedynczymi atakami próbował poderwać swoich kolegów Grzegorz Bociek oraz Wojciech Ferens (16:15). Na niewiele się to zdało, będący w natarciu MKS odrzucił swoich rywali od siatki i miał trzy punkty więcej od nich (22:19). W końcówce zawiercianie po bloku na Rafale Farynie tracili jeden punkt (23:22), kolejny blok na tym zawodniku sprawił, że po raz kolejny o zwycięstwie jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi (24:24). W emocjonującej i trzymającej w napięciu końcówce po błędzie własnym Wojciecha Ferensa zwycięstwo odniósł MKS Będzin.

MVP: Rafał Faryna

MKS Będzin – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0
(25:20, 27:25, 31:29)

MKS: Gunia (7), Ratajczak (9), Pająk (3), Sobański (11), Faryna (22), Sossenheimer (8), Potera (libero) oraz Buczek (1)
Aluron: Waliński (7), Gawryszewski (1), Bociek (20), Penczew (11), Masny (2), Czarnowski (8), Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Dosanjh, Malinowski, Kania (2) i Ferens (3)