Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Co dalej z rozgrywkami? MKS Będzin już nie ma gdzie trenować

PlusLiga: Co dalej z rozgrywkami? MKS Będzin już nie ma gdzie trenować

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Sytuacja w sporcie rozwija się coraz bardziej w kierunku czarnych scenariuszy. Nie inaczej jest w polskiej siatkówce. Od wczoraj wiemy już, że rozgrywki wojewódzkie, młodzieżowe i na szczeblu II ligi zostały zawieszone. W rozgrywkach pod skrzydłami Polskiej Ligi Siatkówki wciąż obowiązuje stan, w którym mecze rozgrywane są bez kibiców. Chyba jednak coraz bardziej realne jest wstrzymanie zarówno PlusLigi, jak i Ligi Siatkówki Kobiet.

Jeszcze dwa, trzy dni temu wydawało się, że scenariusz ligi bez publiczności jest bolesny, ale bezpieczny i realny do wykonania. Dziś tej pewności jest coraz mniej. Niedawno ukazała się informacja, że MOSiR w Sosnowcu zamknął wszystkie swoje obiekty, w tym hale sportowe – nie tylko dla publiczności i masowego wykorzystania – odwołane są wszelkie aktywności, co oznacza że MKS Będzin nie ma w tym momencie gdzie trenować.W normalnych warunkach pewnie klub rozpocząłby poszukiwanie zastępczego obiektu. Można się jednak spodziewać, że znalezienie go będzie graniczyć z cudem, a takich sytuacji jak w Sosnowcu będzie z biegiem czasu coraz więcej. Oznacza to, że za chwilę część klubów może dotknąć podobna sytuacja i dalsza walka o kontynuowanie rozgrywek przestanie mieć jakikolwiek sens.

W tej sytuacji zawieszenie rozgrywek staje się coraz bardziej prawdopodobne, a siłą rzeczy następnie powstanie pytanie, czy jest sens w ogóle wznawiać rozgrywki, jeżeli niektóre kluby pozostaną na kilka tygodni bez możliwości trenowania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved