Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Resovia w trzech setach pokonała na wyjeździe Łuczniczkę

PlusLiga: Resovia w trzech setach pokonała na wyjeździe Łuczniczkę

Siatkarze Resovii nie mieli zbyt wielu problemów z odniesieniem zwycięstwa w Bydgoszczy. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala pokonali 3:0 Łuczniczkę i wciąż mają kontakt punktowy z czołówką tabeli PlusLigi.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. W meczu 9. kolejki PlusLigi pokonali w Bydgoszczy miejscową Łuczniczkę 3:0. Podopieczni Piotra Makowskiego potrafili nawiązać wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie, zaś w kolejnych odsłonach pewnie triumfowała ekipa z Podkarpacia.

Spotkanie otworzył skuteczny atak z lewego skrzydła Johna Perrina (1:0). W kolejnych akcjach bydgoszczanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki. Gdy w ataku pomylił się Milan Katić, to Resovia prowadziła 3:1. Siatkarze Łuczniczki starali się szybko odrobić straty, ale w bydgoskiej ekipie zaczęły mnożyć się błędy własne (7:10). Ekipa z Podkarpacia cały czas utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 9:13 o czas dla swojego zespołu poprosił trener Łuczniczki Piotr Makowski. W dalszej części pierwszego seta gospodarze zmniejszyli dystans punktowy do rywali, głównie dzięki udanej serii zagrywek Kacpra Bobrowskiego. Gdy przez potrójny blok nie przebił się Perrin, wtedy zareagował szkoleniowiec gości, biorąc czas dla swojego zespołu (14:16). Udany pojedynczy blok Milana Katicia pozwolił gospodarzom wyrównać stan rywalizacji (16:16). Od tej pory oba teamy toczyły wyrównaną grę punkt za punkt (20:20). W decydujących fragmentach premierowej odsłony to przyjezdni odskoczyli bydgoszczanom na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Następnie w polu zagrywki pojawił się Bartłomiej Lemański i to dzięki jego udanej serii zagrywek rzeszowianie wygrali premierową odsłonę (25:21).

Drugą partię lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, którzy po mocnym zbiciu Igora Yudina prowadzili 4:2, ale przyjezdni szybko doprowadzili do remisu po mocnym ataku Gavina Schmitta (5:5). W kolejnych akcjach punktowali zarówno jeden, jak i drugi zespół, co sprawiało, że wynik cały czas oscylował wokół remisu (8:8). Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy z Podkarpacia, którzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę (11:8). Po kolejnym udanym ataku Schmitta to rzeszowianie zwiększyli swoje prowadzenie (14:10), wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Łuczniczki. W kolejnych akcjach gospodarze mieli problem z kończeniem swoich ataków (11:17). Bydgoszczanie nie potrafili zmniejszyć strat do rywali (14:20). Z każdą kolejną akcją podopieczni Andrzeja Kowala kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie pewnie wygrywając (25:18).

Początek trzeciej odsłony to wyrównana gra obu drużyn (3:3). Następnie bydgoszczanie mieli problem z przyjęciem zagrywki, co pozwoliło przyjezdnym wyjść na trzypunktowe prowadzenie (7:4). W kolejnych akcjach Łuczniczka starała się doprowadzić do remisu, ale w rzeszowskiej ekipie nie do zatrzymania byli Kanadyjczycy Schmitt oraz Winters, którzy raz po raz punktowali skutecznymi atakami (6:12). Następnie udana seria zagrywek Patryka Szczurka pozwoliła zmniejszyć dystans punktowy do dwóch oczek (10:12), wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił Andrzej Kowal. Czas podziałał na jego zawodników, gdyż ponownie Resovia odskoczyła rywalom na czteropunktowe prowadzenie (17:13), wtedy jeszcze o przerwę poprosił szkoleniowiec Łuczniczki. Jednak gra jego zawodników nie uległa zbytnio poprawie. Pojedyncze udane akcje Bartosza Filipiaka nie pozwalały na zmniejszenie strat (19:14). Podobnie jak w pierwszym secie udana seria zagrywek Kacpra Bobrowskiego pozwoliła zbliżyć się do rywali na trzy oczka (16:19), ale rzeszowianie nie wypuścili już takiej przewagi z rąk, ostatecznie wygrywając całe spotkanie za trzy punkty. Mecz zakończyła autowa zagrywka Sacharewicza (25:20).

MVP: Gavin Schmitt

Łuczniczka Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(21:25, 18:25, 20:25)

Łuczniczka: Nowakowski (5), Katić (7), Yudin (5), Filipiak (13), Szczurek (4), Sacharewicz (5), Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Sieńko (1), Gromadowski (2) i Bobrowski
Resovia: Lemański (7), Perrin (11), Dryja (8), Ivović (3), Drzyzga (2), Schmitt (14), Wojtaszek (libero) i Winters (5)