Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Radomianie z kompletem punktów w Zawierciu

PlusLiga: Radomianie z kompletem punktów w Zawierciu

O sprawieniu małej niespodzianki mogą mówić siatkarze Cerrad Enei Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla wywieźli bowiem komplet punktów z trudnej hali w Zawierciu. Gospodarze na swoją korzyść byli w stanie przechylić jedynie trzecią odsłonę spotkania, pozostałe padły dość pewnym łupem graczy z Radomia, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Karol Butryn.

Po punktowym ataku Wojciecha Włodarczyka goście prowadzili 4:2, ich przewaga wzrosła do trzech punktów po asie serwisowym Karola Butryna (6:3). Zawiercianie mieli problemy z przyjęciem w tym okresie gry. Do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisał się Marcin Waliński, a punkt w kontrataku zdobył Mateusz Malinowski (9:9). Goście przy serii Athanasiosa Protopsaltisa zbudowali sobie trzypunktową przewagę, a po kontrataku Karola Butryna mieli cztery punkty więcej niż zawiercianie (15:11). Nie do zatrzymania w ataku był Karol Butryn, w ekipie z Zawiercia sygnał do odrabiania strat dał Marcin Kania. Akcje w ataku ze skrzydła zdobył Alexandre Ferrera, jego koledzy punktowali w bloku i tablica wyników wskazała remis – 20:20. Po ataku i asie serwisowym Karola Butryna Czarni prowadzili 23:21. Był to moment zwrotny tego seta, błąd w polu zagrywki Marcina Walińskiego zakończył zmagania w tej partii meczu.

Goście po kontrataku Wojciecha Włodarczyka prowadzili 2:0, do remisu doszło po punktowym bloku Pietera Verheesa (2:2). Kolejny punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Wojciecha Włodarczyka dał gościom dwupunktową przewagę (6:4). Przyjezdni odrzucili od siatki swoich przeciwników, ich liderem był Athanasios Protopsaltis (11:8). Zawiercianie stanęli w miejscu, mylili się w ataku i przy serii Włodarczyka przegrywali 10:15. Sytuację na boisku próbował ratować Marcin Kania oraz Alexandre Ferreira, ale na niewiele się to zdało, goście kontrolowali boiskowe wydarzenia. Radomianie punktowali w kontratakach oraz w bloku i po błędzie własnym zawiercian wygrali tego seta w stosunku 25:19.

Dla gospodarzy set numer trzy był walką o pozostanie w tym meczu. Obie ekipy grały punkt za punkt (3:3). W grze zawiercian nadal szwankowało przyjęcie, po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Wojciech Włodarczyk, Czarni prowadzili 5:3. Do remisu doprowadził Pieter Verhees (5:5). Z dobrej strony pokazał się Bartosz Gawryszewski, dzięki niemu zawiercianie prowadzili 10:8. Ta przewaga gospodarzy utrzymała się do stanu 16:14, po tym jak błąd w ataku popełnił Karol Butryn o przerwę na żądanie poprosił trener Czarnych Robert Prygiel, jego podopieczni przegrywali 14:17. As serwisowy Karola Butryna sprawił że przyjezdni zbliżyli się na jeden punkt do zawiercian (19:20). Końcówka tego seta należała do podopiecznych trenera Marka Lebedewa. Ostatni punkt w tej części spotkania zdobył atakiem Mateusz Malinowski i tym samym drużyna z Zawiercia pozostała w grze.

Goście otworzyli seta atakiem Wojciecha Włodarczyka. Podobnie jak to miało miejsce w trzecim secie spotkania wynik był remisowy – 3:3. Ciężar gry na siebie wziął Karol Butryn, zawodnik ten nie zwalniał ręki w polu zagrywki, punktował Włodarczyk i przy stanie 4:7 trener Mark Lebedew przywołał swoich zawodników do siebie. Gospodarze popełnili proste błędy i przegrywali 7:11. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, odrzucili od siatki miejscową ekipę i po asie serwisowym Alena Pajenka prowadzili 16:12. Zawiercianie tracili dystans punktowy do Czarnych, przy serii Karola Butryna było 20:13 dla radomian. Po takich ciosach miejscowi siatkarze nie podnieśli się. Radomianom wychodziło niemal wszystko, błąd w polu zagrywki Michala Masnego zakończył zmagania w tym meczu.

MVP: Karol Butryn

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
(23:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Aluron: Waliński (13), Malinowski (17), Ferreira (13), Kania (3), Vergees (8), Masny (1), Andrzejewski (libero) oraz Koga (libero), Dosanjh, Ferens (1) i Gawryszewski (4)
Czarni: Pajenk (6), Boruch (4), Protopsaltis (9), Vincić (2), Włodarczyk (17), Butryn (27), Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzerski, Filip (1), Firszt i Sander