Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Przełamanie siatkarzy Resovii, pokonali Visłę Bydgoszcz

PlusLiga: Przełamanie siatkarzy Resovii, pokonali Visłę Bydgoszcz

W rozegranym awansem meczu 5. kolejki PlusLigi siatkarze Resovii odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Gruszkę wygrał 3:0 z BKS Visłą Bydgoszcz i zapisał na swoim koncie pierwsze trzy punkty. Bez wygranej po czterech spotkaniach wciąż są bydgoszczanie.

Przed meczem siatkarze z Rzeszowa zajmowali 12. miejsce w tabeli z jednym punktem i bez żadnego zwycięstwa. W takiej samej sytuacji byli zawodnicy z Bydgoszczy, znajdowali się jednak o jedną pozycję niżej. Oba zespoły prezentowały zbliżoną formę w dotychczasowych spotkaniach, można się było więc spodziewać wyrównanej walki. Lepiej rozpoczęli jednak goście – grali bardzo dobrze w bloku oraz ataku (1:4). Podopieczni trenera Piotra Gruszki, po początkowym przestoju, zaczęli lepiej zagrywać, natomiast bydgoszczanie popełniali coraz więcej błędów (11:12). Dzięki trudnym serwisom Grzegorza Kosoka i czujnej grze w bloku Resovia doprowadziła do wyrównania, po czym objęła prowadzenie (15:14). Siatkarze Visły nie poddali się jednak, od połowy seta trwała zacięta, wyrównana walka między zespołami (19:19). W końcówce rzeszowianie lepiej grali w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. Seta zakończył asem serwisowym Nicholas Hoag (25:21).

Po pierwszej partii, w której efektowne obrony przeplatane były błędami, początek drugiej odsłony meczu obfitował w skuteczne ataki po obu stronach siatki (4:4). Inicjatywa była jednak po stronie Resovii, która lepiej grała w bloku (11:8). Bydgoszczanie popełniali coraz więcej błędów, siatkarze z Rzeszowa nie mylili się natomiast na skrzydłach w tym secie (17:10). W zespole trenera Piotra Gruszki wyróżniali się w tej partii Nicholas Hoag oraz Nicholas Marechal (21:15). Sytuacji Visły nie poprawiły skuteczne akcje Janusza Gałązki i Pawła Cieślika w końcówce – rzeszowianie wygrali seta po popsutej zagrywce bydgoszczan (25:18).

W trzeciej odsłonie meczu podopieczni trenera Piotra Gruszki kontynuowali skuteczną grę z drugiej partii (7:4). Bydgoszczanie nie zamierzali jednak składać broni – coraz częściej punktował Toncek Stern (14:15). Po stronie Resovii ciężar gry wziął natomiast na siebie Nicholas Hoag, którego mocne ataki oraz trudne zagrywki pozwoliły podkarpackiemu zespołowi objąć prowadzenie (21:18). W tym momencie meczu bardzo dobrze spisywał się również Bartłomiej Krulicki na środku siatki. As serwisowy Tomasza Kalembki dał jeszcze bydgoszczanom nadzieję na przedłużenie spotkania, jednak Nicholas Hoag nie pozostawił żadnych wątpliwości i zakończył seta oraz cały mecz punktowym atakiem (25:22).

MVP: Nicholas Hoag

Asseco Resovia Rzeszów – BKS Visła Bydgoszcz 3:0
(25:21, 25:18, 25:22)

Resovia: Krulicki (5), Kosok (3), Komenda (2), Hoag (17), Bartman (8), Marechal (10), Perry (libero) oraz Shoji
Visła: Gałązka (5), Stern (15), Kalembka (8), Quiroga (6), Gil (1), Urbanowicz (6), Szymura (libero) oraz Woch, Lipiński, Gryc (3), Bonisławski (libero) i Cieślik