Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

PlusLiga: Przełamanie Asseco Resovii Rzeszów

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Po ośmiu porażkach z rzędu siatkarze Asseco Resovii Rzeszów mogą się cieszyć ze zwycięstwa.  Podopieczni trenera Zaniniego zdobyli bardzo cenne dwa punkty na trudnym terenie w Zawierciu.  Rzeszowianie prowadzili 2:1, ale Aluron Vitrtu CMC Zawiercie doprowadziło do tie-breaka. MVP spotkania został Zbigniew Bartman. 

Początek spotkania należał do Nikołaja Penczewa i jego mocnych zagrywek (5:2), asem popisał się także Piotr Lipiński (9:5). Na to Asseco Resovia odpowiedziała blokiem i szybko wyraźnie zmniejszyła swoje straty (8:9). Gra się wyrównała (11:10), ale tylko na chwilę. Znów na kilka oczek odskoczyli miejscowi (13:10), choć obie drużyny popełniały sporo błędów w polu serwisowym. Bardziej skutecznie na siatce prezentowali się zawiercianie, którzy nie mieli problemów z wykorzystaniem swoich okazji do punktowania (21:16). Lipiński nie bał się kiwać z drugiej piłki (23:18). W końcówce Resovia zmniejszyła straty po kontrze Zbigniewa Bartmana (20:23), ale udana akcja z prawego skrzydła zakończyła zmagania w premierowej odsłonie.Pierwsze trzy punkty kolejnej partii padły łupem rzeszowian, co prawda kontra Marcina Walińskiego zmniejszyła tę zaliczkę, ale as serwisowy Nicolasa Marechala sprawił, że goście prowadzili 8:4. Pojedynczy blok Patryka Czarnowskiego pozwolił graczom z Zawiercia złapać kontakt punktowy (7:8), ale „czapą” odwdzięczyli się rzeszowianie i po błędzie rywali zwiększyli dystans (13:8). Do walki ekipę Dominika Kwapisiewicza poderwały potężne zagrywki Mateusza Malinowskiego (16:18), ale cały czas Aluron Virtu musiał gonić wynik (19:21). Widowiskową „czapą” popisali się gospodarze (20:21), tym samym odpowiedzieli gracze z Podkarpacia, którzy przy serwisach Kawiki Shojiego mieli piłkę setową, do remisu w spotkaniu doprowadzając atakiem Marechala.

Sporo błędów gospodarzy na początku kolejnej partii sprawiło, że przewagę mieli gracze z Rzeszowa (7:4), którzy byli coraz bardziej skutecznie na skrzydłach (11:6). Gra miejscowych całkowicie się załamała, mieli problemy w przyjęciu i ofensywie (8:16). Aluron Virtu CMC Zawiercie rzuciło się jeszcze do odrabiania strat. Grzegorz Bociek nie wstrzymywał ręki na prawej flance, a Nikołaj Penczew na lewej (16:18) i po błędzie przyjezdnych, mieli już oni zaledwie oczko więcej (19:18). Bartman zrehabilitował się za wcześniejszą pomyłkę i posłał asa (23:19) i chwilę później to atakujący Asseco Resovii zakończył tę partię.

Dwa błędy w ataku rzeszowian sprawiły, że na początku prowadzenie uzyskali miejscowi, którzy nie zamierzali zwalniać tempa i po bloku na tablicy wyników widniał rezultat 5:0. Gracze trenera Kwapisiewicza dyktowali warunki gry, a rzeszowianie mieli spore problemy ze swoją grą (6:13). Zawiercianie pewnie punktowali na skrzydłach (17:9) i chociaż rywale zmniejszyli jeszcze swoje straty (13:18), to Mateusz Malinowski, jego mocne serwisy i potężne bloki Aluronu Virtu szybko zdystansowały przeciwników z Podkarpacia (22:13). W ostatnich momentach czwartej części meczu nie brakowało mocnych wymian, ale Penczew – obijając blok doprowadził do tie-breaka.

Początek decydującej odsłony zaczął się od wyrównanej walki (5:5), dopiero przy zmianie stron o dwa oczka lepsi byli gracze Emanuele Zaniniego (8:6), powiększając swoje prowadzenie skuteczną kontrą (10:7). Przy zagrywce Boćka jego zespół złapał kontakt punktowy, ale po obu stronach było sporo zepsutych serwisów (12:13). Przytomna kiwka Marcina Komendy dała Asseco Resovii piłkę meczową (14:12) i po zepsutej zagrywce Arasha Dosanjha rzeszowianie po raz pierwszy od końca stycznia mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP: Zbigniew Bartman

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów  2:3
(25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15 )

Składy zespołów:
Aluron:  Waliński (18), Lipiński (3), Malinowski (15), Kania (1), Penczew (16), Czarnowski (13), Koga (libero) oraz  Dosanjh (1), Gawryszewski (5),  Bociek (11) i Ferens
Resovia: Krulicki (4), Kosok (4), Komenda (2), Hoag (2), Bartman (24), Marechal (11), Perry (libero) oraz Lemański (3), Rousseaux (1),  Shoji (2), Achrem, Buszek (15) i Schulz (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PLusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved