Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Przekonujące zwycięstwo warszawian

PlusLiga: Przekonujące zwycięstwo warszawian

W drugiej kolejce PlusLigi Onico AZS Politechnika Warszawska podejmowało Łuczniczkę Bydgoszcz. Drużyny przegrały oba pojedynki w pierwszej rundzie spotkań, a po meczu pierwsze punkty zapisali na swoim koncie podopieczni trenera Jakuba Bednaruka. Warszawianie kontrolowali przebieg całego spotkania i pomimo problemów w trzecim secie pewnie wygrali pojedynek z ekipą z Bydgoszczy 3:0.

Spotkanie udanymi dwoma blokami rozpoczęli warszawianie, przez które nie przebił się Bartosz Filipiak (0:2). Następnie, po ataku z sytuacyjnej piłki Bartosza Kwolka, Politechnika zwiększyła swoje prowadzenie (4:1). Gdy po raz kolejny przez blok nie przebił się Filipiak, wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec Łuczniczki (1:5). Bydgoszczanie w kolejnych akcjach nadal popełniali sporo błędów zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, co podopieczni Jakuba Bednaruka skrzętnie wykorzystywali (8:3). W zespole z Bydgoszczy na nic zdawały się pojedyncze udane akcje Igora Yudina (6:10). W drużynie gospodarzy nie do zatrzymania był Michał Filip, który z łatwością omijał blok rywali (17:12). W dalszej części pierwszego seta siatkarze Politechniki pewnie zmierzali do wygrania pierwszej odsłony (20:15). Warszawianie pewnie wygrali premierową odsłonę (25:17) po mocnym ataku z prawego skrzydła Michała Filipa.

Drugą partię oba zespoły rozpoczęły od wyrównanej gry punkt za punkt (2:2). Kolejne trzy akcje padły łupem gospodarzy, którzy po asie serwisowym Michała Filipa prowadzili 5:2, wtedy zareagował trener Łuczniczki Bydgoszcz, Piotr Makowski, biorąc czas dla swojego zespołu. Łuczniczka starała się szybko doprowadzić do remisu, ale podobnie jak w poprzedniej partii bydgoszczanie popełniali sporo własnych błędów, co nie pozwalało im zbliżyć się do rywali (6:10). W kolejnych akcjach cały czas zespołem lepszym była Politechnika, która potwierdzała to swoją skuteczną grą w ataku (15:10). Trener bydgoskiej drużyny starał się zmienić obraz gry, wprowadzając zmienników: Marcela Gromadowskiego oraz Piotra Sieńkę. Od tego momentu Łuczniczka zniwelowała dystans do Politechniki do dwóch oczek (14:16), wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił Jakub Bednaruk. Przerwa podziałała na jego podopiecznych, gdyż ponownie akademicy odskoczyli bydgoszczanom na pięć oczek (21:16). Politechnika nie wypuściła już tak wysokiej przewagi, ostatecznie wygrywając drugiego seta 25:20.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od punktowej zagrywki Bartosza Kwolka (1:0). Po skutecznym zbiciu ze środka Andrzeja Wrony było 3:1, ale gdy w aut zaatakował Michał Filip, na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Następnie Politechnika zaczęła popełniać błędy w ataku, dzięki czemu bydgoszczanie wyszli na prowadzenie (8:5), wtedy Jakub Bednaruk zdecydował się wziąć czas dla swojego zespołu. Warszawianie rzucili się do odrabiania strat. Gdy na środku zatrzymany został Mateusz Sacharewicz, na tablicy widniał remis 10:10. Od tego momentu wynik cały czas oscylował wokół remisu (14:13). Po asie serwisowym Michała Filipa siatkarzom Politechniki udało się zwiększyć swoje prowadzenie (16:13). W bydgoskiej ekipie ponownie zaczęły pojawiać się problemy z przyjęciem zagrywki, co nie pozwalało im na zmniejszenie strat (16:19). Drużyna Łuczniczki starała się walczyć o doprowadzenie do wyrównania, ale strata nie uległa już zmianie (20:23). Spotkanie zakończył skuteczny blok Michała Filipa (25:20).

MVP: Paweł Zagumny

Onico AZS Politechnika Warszawska – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:20, 25:20)

AZS PW: Kowalczyk (7), Zagumny (2), Wrona (8), Kwolek (8), Filip (15), Łapszyński (13), Olenderek (libero) oraz Samica
Łuczniczka: Katić (2), Jurkiewicz (5), Yudin (8), Filipiak (12), Szczurek (1), Sacharewicz (7), Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka (1), Sieńko (2), Gromadowski (1), Bobrowski i Nowakowski (1)