Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Porażka Cuprum Lubin z BBTS-em

PlusLiga: Porażka Cuprum Lubin z BBTS-em

Wciąż słabszy okres przeżywają siatkarze Cuprum Lubin. Aspirujący do zajęcia czołowej lokaty lubinianie w ostatnich czterech meczach odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. W środę lepsza od Grzegorza Łomacza i kolegów okazała się ekipa z Bielska-Białej, sprawiając tym samym małą niespodziankę. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha okazali się słabsi jedynie w trzecim secie, ale ostatecznie zainkasowali komplet punktów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to Cuprum rozpoczęło od prowadzenia 2:0. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadził zespół z Bielska-Białej po ataku Bartosza Janeczka. Po powrocie na boisko podopieczni Krzysztofa Stelmacha odskoczyli na dwa oczka, ale do remisu 11:11 doprowadził błąd w ataku BBTS-u. Gra cały czas toczyła się punkt za punkt, po zepsutej zagrywce Marcusa Boehme było 14:14, a po ataku Kapelusa 16:15 dla gości i przerwa techniczna. Po niej siatkarska wojna dalej trwała w najlepsze, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po ataku Wojciecha Włodarczyka było 22:22. Trzy kolejne akcje wygrali jednak bielszczanie i to oni mieli piłki setowe dzięki głównie dobrej zagrywce Grzegorza Pilarza, który wygrywającą zagrywką zakończył tę część meczu.

Od błędu Dawida Guni rozpoczął się set drugi, a po chwili BBTS przeważał po akcji w bloku i ataku Sacharewicza już 3:1. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha utrzymywali niewielkie prowadzenie, po ataku Marcina Wiki na 8:6 zespoły zeszły na przerwę techniczną. Po niej dobry serwis Mateusza Sacharewicza oraz między innymi działający blok pozwolił gościom prowadzić już 13:9. Bielszczanie w przeciwieństwie do rywali prezentowali się bardzo skutecznie w ataku i polu zagrywki, kiedy Wika zablokował Romacia, na tablicy było już 16:11 i przerwa techniczna. Po niej przyjezdni nie zwalniali tempa, skuteczni byli Kapelus z Janeczkiem, rywale popełniali błędy i BBTS prowadził już 20:14. Takiej przewagi goście już nie roztrwonili i objęli prowadzenie w meczu 2:0 po ataku Bartosza Janeczka.

Cuprum podrażnione takim obrotem sprawy szybko odskoczyło na 12:3 między innymi dzięki skutecznej grze w bloku, a także dobrej zagrywce Kaczmarka. Widząc taki obrót sprawy, trener Stelmach sięgał po zmiany, wprowadzając m.in. Kamila Kwasowskiego i Bartłomieja Neroja. Dobra gra tego pierwszego nie pomogła, lubinianie wciąż byli w natarciu (16:8, 18:9). Po błędzie serwisowym Kwasowskiego było już 23:15 dla gospodarzy. Błędy lubinian i m.in. blok Krulickiego pozwoliły siatkarzom BBTS-u zbliżyć się na 23:19, ale przewaga miejscowych była na tyle duża, że jej nie roztrwonili.

Skuteczne ataki Marcina Wiki pozwoliły gościom w czwartym secie odskoczyć na 6:3 i taka też różnica punktowa utrzymała się na przerwie technicznej. Sprowadził na nią zespoły Dawid Gunia, psując zagrywkę. Dobry serwis Sacharewicza pozwolił bielszczanom powiększyć przewagę do stanu 11:7. Siatkarzom Cuprum Lubin nie pomagały nawet dobre ataki Kaczmarka, kiedy Sacharewicz popisał się punktowym blokiem, tablica świetlna w hali pokazywała wynik 15:10, a kilka minut później dobra zagrywka Marcina Wiki połączona ze skutecznym atakiem Janeczka dała rezultat 19:13. Gospodarze starali się odrabiać straty, skutecznie atakował Kaczmarek, a blokował Romać. Bielszczanom z kolei nie pomagały ataki Krulickiego i Kapelusa i różnica stopniała do stanu 19:22. Ostatnie trzy akcje meczu wygrali jednak goście i to oni po pomyłce Puparta mogli cieszyć się z trzech punktów.

MVP:  Serhij Kapelus

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(22:25, 20:25, 25:20, 19:25)

Cuprum: Pupart (13), Boehme (8), Włodarczyk (4), Romać (11), Możdżonek (2), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Kaczmarek (18), Gorzkiewicz, Taht, Gunia (9) i Kryś (libero)
BBTS: Krulicki (10), Pilarz (1), Janeczek (15), Wika (10), Kapelus (18), Sacharewicz (13), Koziura (libero) oraz Neroj, Bogdan, Kwasowski (6) i Stabrawa (2)