Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pogrom w Bydgoszczy

PlusLiga: Pogrom w Bydgoszczy

W starciu z niżej notowanym rywalem siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz nie stracili nawet seta. Bydgoszczanie są już pewni udziału w walce o 9. miejsce, natomiast będzinianie wciąż mają matematyczne szanse na grę o 11. lokatę z BBTS-em Bielsko-Biała. Najbardziej wartościowym zawodnikiem jednostronnego pojedynku został wybrany Kevin Klinkenberg.

Początek pojedynku należał do przyjezdnych, którzy po ataku Mateusza Piotrowskiego zeszli na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:5. Po czasie gospodarze zmniejszyli straty dzięki dobrym atakom Jakuba Jarosza, jednak szybko za sprawą dobrych bloków będzinianie ponownie odskoczyli (8:7, 10:7). Z czasem gra wyrównała się, na zbicia bydgoszczan skutecznie odpowiadał Jakub Peszko (12:12). Z akcji na akcję kontrolę nad grą przejmowali gospodarze, as serwisowy Wojciecha Jurkiewicza sprowadził drużyny na kolejną przerwę techniczną (16:13). W drugiej części seta w MKS-ie zaczęły mnożyć się błędy własne, złą serię przerwał dopiero Maciej Pawliński (14:17). Pomimo interwencji trenera DeRocco będzinianie nie byli w stanie skuteczne przeciwstawić się przeciwnikom. Pierwszego seta zakończył skutecznym atakiem Jakub Jarosz (25:17).

Od początku drugiego seta mnożyły się błędy własne w drużynie MKS-u, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Skuteczny atak Kevina Klinkenberga dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Spokojnie grą Łuczniczki kierował Murilo Radke, mocnymi atakami punktował Jarosz (11:8). Obie drużyny miały jednak problem ze skutecznością w polu zagrywki. Atak obok potrójnego bloku Michała Ruciaka sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (16:12). Z akcji na akcję przewaga gospodarzy rosła. Kolejnego jednostronnego seta atakiem zamknął Kevin Klinkenberg (25:17).

Seria celnych zagrywek Murilo Radke otworzyła trzecią odsłonę spotkania (5:0), dopiero błąd rozrywającego pozwolił przyjezdnym dokonać przejścia (1:6). Nieudana kiwka Sebastiana Wardy sprowadziła drużyny na pierwszy regulaminowy czas w tym secie (8:3). Chociaż gra gospodarzy nie była pozbawiona błędów, wyraźna różnica punktowa utrzymywała się. Na środku bardzo dobrze prezentował się Wojciech Jurkiewicz. Pomimo problemów w grze blokiem to bydgoszczanie dominowali na boisku. Atak w antenkę Michała Kamińskiego dał sygnał do drugiej przerwy technicznej (16:9). Będzinianie byli bezradni wobec spokojnie grających gospodarzy. W końcówce spotkania na boisko wprowadzony został Mateusz Siwicki, który chwilę później również punktował (23:15). Błąd odbicia Jakuba Oczko dał kolejne piłki meczowe gospodarzom, którzy dzięki potrójnemu blokowi wykorzystali już pierwszą szansę na zwycięstwo (25:15).

MVP: Kevin Klinkenberg

Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0
(25:17, 25:17, 25:15)

Łuczniczka: Klinkenberg (13), Jurkiewicz (8), Jarosz (8), Radke (3), Ruciak (7), Kosok (9), Żurek (libero) oraz Wiese, Wolański i Siwicki (2)
MKS: Pawliński (2), Sanders, Batchkala (3), Gaca (3), Piotrowski (5), Peszko (5), Kaczmarek (libero) oraz Schamlewski (1), Laane (6), Oczko, Warda (1), Żuk (2), Stysiał (libero) i Kamiński (5)