Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Podział punktów w Radomiu, Cuprum z wygraną

PlusLiga: Podział punktów w Radomiu, Cuprum z wygraną

fot. plusliga.pl

Pięć setów rozegrały drużyny Cerrad Czarnych Radom i Cuprum Lubin na koniec sobotniej walki w PlusLidze. W radomskiej hali emocji nie brakowało, popsutych zagrywek również, a w tej walce lepsi okazali się przyjezdni. To oni skutecznie prezentowali się w tie-breaku.

Początek spotkania pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom a Cuprum Lubin był wyrównany, choć obie drużyny popełniały sporo błędów. Na pierwszej przerwie technicznej, za sprawą ataku w siatkę z drugiej linii Puparta i zdobyciu punktu przez Bołądzia, Czarni prowadzili 8:6. Po przerwie Czarni, po ataku w aut Romacia i bloku na nim, osiągnęli sześciopunktowe prowadzenie (13:7). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili tylko 16:13. Kolejne wymiany kończone były zarówno przez podopiecznych Raula Lozano, jak i Gheorghe’a Cretu. Przy wyniku 21:20 dla Czarnych w polu zagrywki pojawił się Pupart, który swoimi zagrywkami zmusił Czarnych do popełnienia dwóch błędów w przyjęciu (21:22). Pierwszą piłkę setową, po ataku Bołądzia i asie serwisowym Kampy, mieli jednak podopieczni Raula Lozano. Seta zakończył z kolei Marcus Böhme, posyłając piłkę z zagrywki w aut (25:23).Drugą partię tego spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy po bloku na Bołądziu, a następnie świetnej postawie Böhme w ataku i zagrywce prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Czarni tuż po przerwie rozpoczęli odrabianie strat. Najpierw zniwelowali przewagę do jednego punktu, po błędzie w ataku Włodarczyka (10:11), by w następnych akcjach, po dwóch świetnych blokach na Malinowskim, wyjść na prowadzenie 14:13. Od drugiej przerwy technicznej gra między zespołami toczyła się punkt za punkt. Przy wyniku 21:20 dla Cuprum fantastyczną obroną popisał się Paweł Rusek, a kontrę na wagę dwupunktowej przewagi zdobył Marcus Böhme (22:20). Pierwszą piłkę setową Cuprum zdobyło po kontrze Wojciecha Włodarczyka, który również skutecznym atakiem skończył drugiego seta 25:22.

Początek trzeciej partii tego spotkania toczył się pod znakiem walki punkt za punkt. Żaden z zespołów nie mógł odskoczyć drugiemu na więcej niż jedno „oczko”. Na pierwszej przerwie Cuprum prowadziło 8:7, po skutecznej kontrze Puparta z drugiej linii. Taki stan utrzymywał się do drugiej przerwy technicznej, na której po kontrze Żalińskiego i ataku Kampy z piłki przechodzącej Czarni objęli prowadzenie 16:14. Po drugiej przerwie technicznej Czarni konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie. Kiedy po ataku w kontrze Bołądzia i bloku Daniela Plińskiego gospodarze osiągnęli w końcówce seta pięciopunktowe prowadzenie 22:17, niemal pewne było, iż obejmą prowadzenie w meczu 2:1. Przewaga ta utrzymała się po stronie podopiecznych Raula Lozano, którzy po skończonym ataku Bołądzia wygrali całą partię 25:20.

W czwartej partii do przerwy technicznej żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi niż jeden punkt, których więcej na swoim koncie odnotowali gracze gości (8:7). Po powrocie na boisko, dzięki dobrej postawie w polu zagrywki Mateusza Malinowskiego, podopieczni Gheorghe’a Cretu odskoczyli gospodarzom na sześć punktów (13:7). Natomiast na drugą przerwę, po dość kontrowersyjnej decyzji sędziego i skutecznym ataku Włodarczyka, siatkarze z Lubina schodzili, prowadząc 16:12. Gospodarze po przerwie, dzięki skutecznemu atakowi Bołądzia i bloku na Włodarczyku, zbliżyli się do Cuprum na dwa punkty. Z kolei w końcówce seta, głównie przez błędy Malinowskiego i Włodarczyka w ataku, na tablicy wyników pojawił się remis 21:21. Jednak ostatnie punkty na wagę zwycięstwa gości w czwartym secie zdobył Wojciech Włodarczyk 25:23.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki dobrej grze w ataku Mateusza Malinowskiego prowadzili 5:3. Przy zmianie stron Cuprum po skutecznym ataku Włodarczyka prowadziło 8:5. W kolejnych akcjach Czarni, dzięki atakowi i asie serwisowym Żalińskiego, zbliżyli się do gości na jeden punkt (7:8). Było to jednak zbyt mało, gdyż po udanej kontrze Włodarczyka i asie serwisowym Malinowskiego Cuprum miało pierwszą piłkę meczową (14:10). Ostatecznie Mateusz Malinowski zakończył seta skutecznym atakiem i przyjezdni wygrali seta 15:11 i całe spotkanie 3:2.

MVP: Wojciech Włodarczyk

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 2:3
(25:23, 22:25, 25:20, 23:25, 11:15)

Składy zespołów:
Czarni: Bołądź (24), Ostrowski (3), Pliński (10), Żaliński (16), Kampa (5), Szalpuk (21), Majstorović (libero) oraz Grobelny i Szczurek
Cuprum: Pupart (19), Böhme (11), Włodarczyk (25), Romać, Możdżonek (7), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Malinowski (16), Gorzkiewicz i Gunia

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved