Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Podział punktów w Bydgoszczy, dwa dla Indykpolu AZS

PlusLiga: Podział punktów w Bydgoszczy, dwa dla Indykpolu AZS

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Nie było niespodzianki w starciu Visly Bydgoszcz z Indykpolem AZS Olsztyn. Przyjezdni byli faworytem starcia w hali Łuczniczka i odnieśli zwycięstwo, choć stracili punkt. Bydgoszczanie nie byli tylko tłem dla wyżej notowanego rywala i bardzo dobrze, od wygranego seta rozpoczęli spotkanie. Do końca też walczyli o tie-breaka i im to się opłaciło, Odrobili kilka punktów straty w secie czwartym i wygrali na przewagi. Decydująca partia należała jednak już do olsztynian.

Początek meczu był wyrównany, ale szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować olsztynianie, którzy przy zagrywce Jana Hadravy zaczęli budować sobie przewagę. Punkty w ataku dokładał Wojciech Żaliński, a w pewnym momencie goście prowadzili już 10:5, ale przy zagrywce Tomasza Kalembki bydgoszczanie zaczęli wracać do gry. W ataku pokazał się Toncek Stern, a dzięki blokowi Visła wróciła do gry. W decydującą część premierowej odsłony oba zespoły weszły przy stanie równowagi, ale w kluczowych momentach gospodarze świetnie prezentowali się w bloku. Cztery czapy pozwoliły im zbudować przewagę, a słaba gra na siatce pogrążała akademików. Ostatecznie po ich błędzie na zagrywce ekipa znad Brdy triumfowała 25:22.Druga odsłona rozpoczęła się od błędów gospodarzy, a udany blok dał olsztynianom już cztery oczka przewagi. W kolejnych akcjach w ataku pomylił się Jakub Peszko, a punktowa zagrywka Seyeda Mousaviego powiększyła dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Bydgoszczanie próbowali odpowiadać udanymi serwisami Sterna i Kalembki, ale wciąż w natarciu byli goście. W ich szeregach przebudził się na siatce Hadrava, a Visła kompletnie straciła skuteczność w ataku. Po serii bloków zanosiło się na jej pogrom w tej części spotkania. Ale w końcówce przy zagrywce Kalembki gospodarze zniwelowali część strat. Ostatecznie przegrali 18:25, a kropkę nad i postawił Hadrava.

W trzecim secie za ciosem poszli akademicy, którzy po błędzie Janusza Gałązki oraz skutecznych akcjach Hadravy i Wojciecha Żalińskiego odskoczyli od rywali na cztery oczka. Jakub Urbanowicz próbował poderwać bydgoszczan do walki, a po udanej kontrze Peszko tracili oni do przeciwników już tylko jedno oczko. Jednak w środkowej fazie seta goście przypomnieli sobie o dobrej grze w bloku, a dzięki temu kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pojedyncze asy serwisowe Radosława Gila czy Dawida Wocha nie były w stanie odmienić obrazu gry po stronie Visły. W końcówce na środku zaprezentował się Paweł Pietraszko, a techniczne zagranie Mateusza Miki przypieczętowało wygraną podopiecznych Paolo Montagnaniego (25:20).

W czwartej partii oba zespoły grały cios za cios, ale Hadrava na spółkę z Mousavim zaczęli budować przewagę po stronie akademików. Bydgoszczan do walki próbował poderwać Stern, wspierał go Urbanowicz, ale w ważnych momentach przyjezdni punktowali w bloku, dzięki czemu wciąż byli na prowadzeniu. Ważne piłki kończył Hadrava, a po asie serwisowym Żalińskiego olsztynianie wygrywali już 20:16. Wydawało się, że zbliżają się do końca meczu, ale pomyłka w ataku Miki dała nadzieję gospodarzom na doprowadzenie do tie-breaka. W końcówce przegrywali jeszcze 22:24, ale szczelny blok pozwolił im doprowadzić do walki na przewagi. W niej kluczowe okazały się serwisy Kalembki, które spowodowały, że Visła przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (27:25).

W tie-breaku przez długi czas walka toczyła się cios za cios, ale blok spowodował, że przy zmianie stron w nieco lepszej sytuacji byli przyjezdni. Po niej gra gospodarzy się posypała. Ich nieszczęście zaczęło się od pomyłki w ataku Urbanowicza, a w kolejnych akcjach ich strata tylko rosła. Swoje w ataku robił Żaliński, a do gry włączył się też Robbert Andringa. Ostatecznie ta część meczu padła łupem olsztynian 15:8, a zakończył ją as serwisowy Hadravy.

MVP: Seyed Mousavi

BKS Visła Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn  2:3
(25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)

Składy zespołów: 
Visła: Gałązka (2), Stern (16), Lipiński (2), Kalembka (13), Urbanowicz (23), Peszko (11), Bonisławski (libero) oraz Woch (2), Gryc (1), Quiroga i Gil (1)
AZS: Hadrava (26), Pietraszko (8), Woicki (2), Mika (9), Żaliński (20), Seyed (15), Żurek (libero) oraz Kowalski i Andringa (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Plusligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved