Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plusliga: Planowe zwycięstwo Vervy Warszawa Orlen Paliwa

Plusliga: Planowe zwycięstwo Vervy Warszawa Orlen Paliwa

Wciąż na swoje pierwsze zwycięstwo muszą poczekać siatkarze Visły Bydgoszcz. Podopieczni Przemysława Michalczyka nie byli faworytami starcia z mającą mistrzowskie aspiracje Vervą Warszawa Orlen Paliwa i niespodzianki nie było. Podopieczni Andrei Anastasiego  w dwóch pierwszych setach kontrolowali boiskowe wydarzenia, w trzecim musieli się sporo namęczyć, ale okazali się lepsi w końcówce. MVP meczu został Damian Wojtaszek.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Vervy Warszawa, która dzięki skutecznej grze Piotra Nowakowskiego wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Mimo dobrej dyspozycji Piotra Lipińskiego na rozegraniu po drugiej stronie siatki, Visła Bydgoszcz zaczęła coraz więcej tracić do gospodarzy (6:10). Gościom nie pomógł też czas, po którym nadal to warszawianie znacznie lepiej odnajdywali się na boisku. Bliżej końca w ataku uaktywnił się także Kevin Tillie, który jedynie powiększył przewagę Vervy do aż sześciu oczek (18:12), czym zmusił trenera Przemysława Michalczyka do drugiej przerwy na rzecz zespołu z Bydgoszczy. Od tego momentu nastąpiły zmiany na boisku wśród gospodarzy, które nie miały już żadnego wpływu na przebieg tego seta. Verva Warszawa mogła się bowiem cieszyć z wysokiej wygranej w pierwszego partii po efektownej zagrywce w wykonaniu Antoine Brizarda (25:16).

W drugim secie nieco bardziej zmobilizowała się ekipa gości, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Warszawianie natomiast zaczęli popełniać błędy, które od razu spowodowały reakcję Andrei Anastasiego w postaci czasu (5:9). Przerwa wraz ze zmianą, jaką dał Jan Król, ustabilizowała grę siatkarzy z Warszawy, którzy z czasem zdołali wyrównać wynik (10:10). Bydgoszczanie nie zamierzali się jednak zbyt łatwo poddawać i przez długi czas nie pozwalali uciec swoim rywalom nawet na jeden punkt. Dopiero w połowie seta zawodnikom Vervy udało się powiększyć dystans między obydwoma drużynami do trzech punktów (14:17). Nie był to jeszcze koniec emocji, gdyż punktową zagrywkę zapisał na swoim koncie Toncek Stern, który zmniejszył różnicę w wyniku do jednego oczka. Verva Warszawa nie zamierzała jednak oddać swojego prowadzenia i w końcówce znacznie odskoczyła swoim rywalom. W związku z tym bydgoszczanie musieli ponownie uznać wyższość gospodarzy (25:20).

W trzecim secie warszawianie kontynuowali swoją skuteczną grę z końcówki poprzedniej partii. Dodatkowo świetnie spisywali się przede wszystkim na zagrywce, dzięki czemu dość szybko wypracowali sobie aż pięciopunktową przewagę (8:3). Sytuacja nie zmieniła się nawet po czasie na rzecz Visły Bydgoszcz. Dopiero z czasem goście zaczęli częściowo odrabiać swoje straty. Warszawianie nie zamierzali jednak oddawać swojego prowadzenia i w połowie seta ponownie mieli o pięć oczek więcej od przeciwników (15:10). Wszystko zmieniła dopiero punktowa zagrywka Janusza Gałązki, co zdołało zwiększyć emocje w tym secie. Kolejne pomyłki warszawian doprowadziły natomiast do wyjścia na prowadzenie gości z Bydgoszczy (18:17). Od tego momentu trwała zacięta walka, w czasie której to znowu Vervie udało się powrócić na prowadzenie po błędzie technicznym rywali (23:22). Ostatecznie o wygranej siatkarzy z Warszawy zadecydował błąd na zagrywce Jakuba Urbanowicza (23:25), który definitywnie zakończył ten pojedynek w trzech setach.

MVP: Damian Wojtaszek

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Visła Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:20, 25:23)

Verva: Kwolek (10), Brizard (4), Wrona (3), Nowakowski (10), Tillie (8), Udrys (1), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski, Niemiec, Kowalczyk, Król (9) i Grobelny (1)
Visła: Gałązka (6), Woch (8), Stern (17), Lipiński (1), Gryc (2), Quiroga (8), Szymura (libero) oraz Gil, Urbanowicz (3), Cieślik i Peszko