Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Łuczniczki

PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Łuczniczki

fot. plusliga.pl

Spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała było chyba najlepszym rozegranym w tym sezonie przez siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz. Podopieczni trenera Piotra Makowskiego nie oddali na własnym boisku rywalom nawet seta. Było to pierwsze zwycięstwo ekipy znad Brdy w sezonie, BBTS z kolei po pokonaniu Cerradu Czarnych nie jest w stanie wygrać kolejnego spotkania.

Początek spotkania w hali Łuczniczka należał do przyjezdnych, którzy prowadzili 2:0. Kolejne trzy akcje należały jednak do bydgoszczan, głównie dzięki udanej zagrywce Jana Nowakowskiego wyszli na jednopunktowe prowadzenie (3:2). W bydgoskiej ekipie dobrze zaczął funkcjonować blok, przez który gracze BBTS-u nie mogli się przebić (6:3). Z czasem jednak to rywale zaczęli odrabiać straty. Po asie serwisowym Dmitro Storożyłowa bielszczanie doprowadzili do wyrównania (9:9). Łuczniczka nie pozostawała dłużna w tym elemencie i zagrywki Igora Yudina ponownie dały gospodarzom trzypunktową przewagę (12:9), wtedy o przerwę poprosił trener gości Miroslav Palgut. W obu zespołach gra wyraźnie falowała, co nie pozwalało żadnej z drużyn wypracować kilkupunktowej przewagi, co sprawiało, że wynik cały czas oscylował wokół remisu (16:16). W dalszej części pierwszego seta nadal toczyła się wyrównana walka punkt za punkt (19:19). Zarówno jeden, jak i drugi zespół raz po raz kończył swoje akcje (22:22), ale po skutecznej kontrze Igora Yudina gospodarze mieli piłkę setową, a premierową odsłonę zakończył mocny atak blok-aut Igora Yudina (25:23).Podbudowani wygraną w poprzedniej partii gracze Łuczniczki dobrze weszli w drugą odsłonę. Po błędzie w ataku z drugiej linii Adama Bartosa gospodarze prowadzili 2:0, ale przyjezdni szybko wyrównali stan rywalizacji (5:5). Od tego momentu obie drużyny cały czas kończyli swoje akcje (8:8). Następnie Łuczniczka zdobyła trzy punkty z rzędu, głównie dzięki udanej serii zagrywek Milana Katicia (11:8). Goście nie odpuszczali i podobnie jak w poprzednim secie szybko doprowadzili do remisu 12:12. Dobra gra blokiem pozwoliła odskoczyć graczom BBTS-u na dwa oczka (12:14), wtedy zareagował trener Piotr Makowski, biorąc czas dla swojego zespołu. Siatkarze Łuczniczki nie dawali za wygraną i w miarę szybko udało im się powrócić do gry (15:15). W kolejnych akcjach oba teamy na przemian kończyły swoje ataki. Gdy długą wymianę skutecznym atakiem skończył Bartosz Filipiak, a przez blok Mateusza Sacharewicza nie przebił się Milos Vemić, to bydgoszczanie wyszli na prowadzenie 21:19. W końcowej fazie drugiego seta udane zagrywki Patryka Szczurka pozwalały powiększyć prowadzenie gospodarzy (23:19). Bydgoszczanie nie wypuścili już tej przewagi z rąk i pewnie triumfowali w drugim secie (25:19).

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu gospodarzy, którzy od pierwszych akcji trzeciego seta wyszli na dwupunktowe prowadzenie po asie serwisowym Filipiaka (3:1). Ambitna gra w obronie oraz dobra gra drużyny znad Brdy w ataku pozwalały zwiększyć prowadzenie (8:4), wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec BBTS-u. Przerwa niewiele pomogła w zmianie obrazu gry bielszczan w tej odsłonie. Z czasem gracze BBTS-u zbliżyli się do gospodarzy na dwa oczka (12:10). W kolejnych akcjach w bydgoskiej ekipie nie do zatrzymania był Bartosz Filipiak, który z łatwością omijał blok rywali (16:11). Siatkarzy BBTS-u stać jeszcze było na jeden zryw i znów zbliżyli się do Łuczniczki na dystans dwóch punktów (17:15). Z czasem goście zaczęli popełniać sporo własnych błędów 20:15. W końcowej fazie trzeciego seta bydgoszczanie z każdą kolejną akcją byli bliżsi odniesienia zwycięstwa (21:16). Przewaga gospodarzy była tak wysoka, że nie mieli oni problemu z utrzymaniem tej gry do końca spotkania. Mecz zakończył atak blok-aut Igora Yudina (25:17).

MVP: Bartosz Filipiak

Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:23, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:
Łuczniczka: Nowakowski (5), Katić (7), Yudin (8), Filipiak (11), Szczurek (4), Sacharewicz (6), Czunkiewicz (libero) oraz Sieńko i Bobrowski (1)
BBTS: Gaca (5), Storożyłow (1), Siek (4), Janeczek (6), Vemić (4), Bartos (5), Czauderna (libero) oraz Gryc, Bieńkowski (2), Koziura (libero) i Kwasowski (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved