Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pięciosetowe starcie dla kielczan

PlusLiga: Pięciosetowe starcie dla kielczan

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Effectora Kielce, by rozstrzygnąć mecz z Łuczniczką Bydgoszcz. Pojedynek w Kielcach był bardzo nierówny, drużyny grały falami. Ostatecznie po ponad dwóch godzinach gry lepsi okazali się podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Leo Andricia.

Lepiej sobotnie spotkanie rozpoczęli bydgoszczanie, którzy wyraźnie górowali na siatce. Po bloku na Peterze Wohlfahrtstätterze o czas poprosił trener Daszkiewicz (8:3). W dalszej części seta przyjezdni utrzymywali zbudowaną przewagę, skutecznie atakował Bartosz Filipiak. Po ataku z przechodzącej piłki Mateusza Sacharewicza drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Effectora Kielce (14:8). W dalszej fazie seta mnożyły się błędy własne gospodarzy. Brak dokładnego przyjęcia po kieleckiej stronie siatki odbijał się na skuteczności w ataku. Kolejne minuty spotkania nie przynosiły odmiany sytuacji, bydgoszczanie powiększali swoją przewagę (20:10). Przyjezdni zdobywali punkty seriami. Chociaż w końcówce siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz popełnili kilka błędów, nie przeszkodziło im to w ostatecznym triumfie. Autowa zagrywka Bućki zakończyła jednostronną partię.

Już na początku drugiego seta gospodarze mieli problemy z przyjęciem zagrywek Szczurka, w ataku punktował Milan Katić. Przyjezdni szybko zaczęli mylić się w ataku i przy celnej zagrywce Marcina Komendy kielczanie odwrócili wynik (5:4). Siatkarze Łuczniczki długo nie byli w stanie opuścić niewygodnego ustawienia, nie pomagały interwencje trenera (4:8). Dopiero po drugim czasie dla Piotra Makowskiego atak Igora Yudina przerwał serię gospodarzy (9:5). Od tego momentu to siatkarze Effectora zaczęli popełniać błędy. Dobra gra blokujących i skuteczne ataki Katicia pozwoliły zmniejszyć dystans punktowy (12:13). Wyrównana gra nie trwała jednak długo, przy zagrywce Jakuba Wachnika kielczanie ponownie odskoczyli rywalom, notując efektowną serię (17:12). Gdy wydawało się, że pomimo starań przyjezdni nie będą w stanie zniwelować tak wyraźnych strat, ci dzięki celnym zagrywkom Sacharewicza i skutecznej grze blokiem zmniejszyli różnicę punktową do jednego oczka (22:23). Walka do końca ostatecznie jednak nie wystarczyła i po ataku Macieja Pawlińskiego to kielczanie cieszyli się z doprowadzenia do remisu.

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Chociaż minimalną przewagę sytuacyjną mieli przyjezdni, kielczanie szybko wyrównywali. Oba zespoły skuteczne akcje przeplatały z prostymi błędami (11:12). Wyrównana gra trwała aż do końca seta. Po jednej stronie skutecznie punktował Katić, po drugiej dobrymi zbiciami odpowiadał Andrić. W drugiej fazie partii w ataku uaktywnił się również Igor Yudin i to przyjezdni wyszli na prowadzenie (23:21). Ciekawą odsłonę spotkania zakończył as serwisowy Katicia.

Otwarcie czwartego seta było wyrównane, z czasem dzięki dobrej grze Maćkowiaka to gospodarze wyszli na prowadzenie, a o czas poprosił trener Makowski (9:7). Dzięki dobrej grze Leo Andricia kielczanie utrzymywali minimalny dystans punktowy. Dopiero gdy błędy zaczął popełniać Filipiak, gospodarze powiększyli przewagę, a drugi raz grę przerwał trener Łuczniczki Bydgoszcz (13:17). Po przerwie nastąpił festiwal zepsutych zagrywek. Kolejne piłki setowe gospodarze mieli po ataku Andricia z prawego skrzydła, as Wohlfartstättera dał ostatni punkt kielczanom (25:18).

Już na początku decydującej partii po asie Wachnika gospodarze zbudowali przewagę (4:2), której jednak nie zdołali utrzymać (5:5). Ponownie na prowadzenie kielczan wyprowadził Andrić, a błąd Yudina dał sygnał do zmiany stron (8:6). Goście zaczęli się mylić, przez co dystans punktowy rósł. Chociaż bydgoszczanie obronili piłkę meczową, błąd Filipiaka zakończył cały pojedynek.

MVP: Leo Andrić

Effector Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2
(15:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:11)

Effector: Komenda (8), Wohlfahrtstätter (9), Wachnik (8), Pawliński (16), Andrić (26), Maćkowiak (5), Sobczak (libero) oraz Bućko (1), Antosik, Superlak, Formela (5) i Biniek (libero)
Łuczniczka: Nowakowski (7), Katić (19), Yudin (17), Filipiak (14), Szczurek (4), Sacharewicz (11), Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz, Sieńko, Gromadowski i Bobrowski