Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewny triumf Trefla Gdańsk nad zespołem z Lubina

PlusLiga: Pewny triumf Trefla Gdańsk nad zespołem z Lubina

19. kolejkę PlusLigi zainaugurował pojedynek Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin. Jedynie pierwszy set tego meczu przyniósł emocje, a w grze na przewagi lepiej poradzili sobie gospodarze spotkania. To oni poszli za ciosem w dwóch kolejnych partiach i pewnie wygrali cały mecz 3:0. W zespole z Gdańska świetnie funkcjonował między innymi blok.

Początek meczu należał do lubinian, którzy przy zagrywce Miguela Tavaresa zaczęli odskakiwać od rywali. Po zbiciu ze środka Przemysława Smolińskiego mieli dwa oczka przewagi. W kolejnych akcjach dobrze grail blokiem, a Trefl nie potrafił zniwelować strat. Dopiero udana kontra Rubena Schotta dała mu remis. Przez chwilę walka toczyła się cios za cios, ale seria błędów gdańszczan sprawiła, że Cuprum miało ponownie nadwyżkę (18:15). Nie potrafiło jej utrzymać, a szczęśliwa zagrywka Bartosza Filipiaka oraz kontra Pawła Halaby spowodowały, że gospodarze wrócili do gry. Po zbiciu Filipiaka wyszli nawet na prowadzenie 22:20, lecz punktowa zagrywka Bartłomieja Lipińskiego sprawiła, że wynik oscylował wokół remisu. Pierwszą piłkę setową mieli przyjezdni, ale po walce na przewagi przy zagrywce Marcina Janusza gdańszczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W drugiej partii podopieczni Michała Winiarskiego poszli za ciosem. Przy zagrywce Halaby zaczęli budować sobie przewagę. Swoje trzy grosze do wyniku zaczęli dokładać Pablo Crer oraz Bartłomiej Mordyl, a po drugiej stronie siatki pogłębiały się kłopoty w ataku, w efekcie obie drużyny dzieliło już pięć oczek. Przy zagrywce Lipińskiego Cuprum odrobiło część strat, ale seria bloków spowodowała, że gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia. Akcje w ataku kończył Schott, a po błędnym zbiciu Damiana Domagały Trefl przybliżał się do sukcesu w drugim secie. W końcówce dołożył jeszcze szczelny blok, a popsuta zagrywka Lipińskiego zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:17).

Od mocnego uderzenia gdańszczanie zaczęli także trzecią odsłonę, bowiem wyszli na prowadzenie 5:0. W kolejnych minutach dobrze grali w bloku, a w ataku mylił się Ziobrowski. Szkoleniowiec gości niekorzystny wynik próbował ratować, dokonując zmian, ale jego podopieczni wciąż popełniali proste błędy. Za to po drugiej stronie siatki na środku punktował Crer, a gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia. Swoje w ataku robili też Schott i Filipiak, a po drugiej stronie brakowało lidera. Pojedyncze udane zagrania Robinsona Dvoranena nie odmieniły obrazu gry po stronie Cuprum. W końcówce w szeregi gdańszczan wkradło się lekkie rozprężenie, ale nie miało ono już większego wpływu na końcowy wynik. Po popsutej zagrywce lubinian pewnie triumfowali w tym secie, a w całym meczu 3:0.

MVP: Bartłomiej Mordyl

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0
(26:24, 25:17, 25:16)

Trefl: Filipiak (14), Janusz (1), Schott (10), Halaba (7), Mordyl (10), Crer (7), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Janikowski i Urbanowicz (2)
Cuprum: Lipiński (6), Ziobrowski (5), Dvoranen (5), Smoliński (4), Tavares (2), Sacharewicz (5), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Domagała (5), Morozau (1), Gorzkiewicz i. Biegun (1)