Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewne zwycięstwo jastrzębian w Bydgoszczy

PlusLiga: Pewne zwycięstwo jastrzębian w Bydgoszczy

Na inaugurację 15. kolejki PlusLigi Łuczniczka Bydgoszcz podejmowała Jastrzębski Węgiel. Podopieczni Marka Lebedewa wywiązali się z roli faworyta i pokonali ekipę znad Brdy w trzech setach, zapisując tym samym komplet punktów do ligowej tabeli.

Łuczniczka od początku spotkania była drużyną goniącą i choć w pierwszych minutach bydgoszczanom udawało się skutecznie wyrównywać stan seta, tak z czasem wyraźnie zaczęli przeważać jastrzębianie. Co jakiś czas każda z drużyn punktowała zagrywką i blokiem, ale gdy coraz bardziej w ataku zaczął rozkręcać się Oliva, a Popiwczak i Touzinsky dobrze ustawiali się w obronie, coraz więcej punktów wędrowało na konto gości. Po bloku na Yudinie było już 15:9 dla jastrzębskiej drużyny. Po stronie bydgoszczan dobry poziom utrzymywał jedynie Sacharewicz, który kończył wszystko, co dostał od rozgrywającego na środek. Rohnka próbował asem serwisowym poderwać drużynę do walki, ale bardzo szybko Kampa odpowiedział punktującą zagrywką i cały czas utrzymywała się znaczna nadwyżka gości. Końcówka partii premierowej należała do Strzeżka, a zakończył ją jego as serwisowy.

Jastrzębianie od pierwszych akcji kolejnego seta przewodzili stawce na boisku, ale bydgoszczanie starali się utrzymywać z nimi kontakt. Goście prowadzili dwoma-trzema punktami. Dopiero gdy w polu zagrywki pojawił się Strzeżek, wynik stawał się coraz bardziej korzystny dla Jastrzębskiego Węgla (13:8). Co prawda chwilę później Sacharewicz odpowiedział punktującą zagrywką, ale tylko jedną, a w kolejnej akcji Kosok wykorzystał kontrę i przyjezdni prowadzili 19:13. Po przekroczeniu dwudziestego punktu po raz kolejny w polu zagrywki zaszalał Strzeżek, zbliżając swój zespół do wygranej. Mimo że Yudin i as serwisowy Filipiaka przedłużyły walkę w tej partii, to nie były w stanie jakkolwiek zagrozić rywalom, którzy wygrali po raz kolejny do 18.

Bydgoska ekipa mimo przegranych dwóch setów nie poddawała się, a drużyny od pierwszego gwizdka w secie trzecim szły łeb w łeb. Gra na styku trwała jakiś czas, do momentu, gdy gospodarze zaczęli nękać rywali blokiem. Raz za razem Łuczniczka punktowała tym elementem – w serii pięciu punktów zaliczając cztery bloki. Dzięki temu Łuczniczka objęła prowadzenie i od razu odskoczyła na 12:9. Atakujący jastrzębianie w kolejnych akcjach ewidentnie bali się rywali na siatce i ataki posyłali w aut (10:14). Gospodarze nie utrzymali takiego poziomu przez dłuższy czas, a skuteczny w ataku Strzeżek oraz punktujący blokiem Kosok przyczynili się do wyrównania stanu seta (18:18). Bydgoski zespół zupełnie stanął, a seria zdobywanych przez przyjezdnych trwała nadal (23:18). Po takiej końcówce Łuczniczka nie podniosła się, a mecz zakończył atakiem z prawego skrzydła Oliva.

MVP: Jakub Popiwczak

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3
(18:25, 18:25, 20:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski (4), Rohnka (5), Yudin (9), Filipiak (9), Szczurek, Sacharewiczz (10), Czunkiewcz (libero) oraz Sieńko (1), Gromadowski (1), Bobrowski (3) i Jurkiewicz
Jastrzębski Węgiel: Strzeżek (13), Kosok (8), Boruch (7), Touzinsky (4), Kampa (4), Oliva (13), Popiwczak (libero) oraz Ernestowicz, DeRocco i Bachmatiuk