Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewna wygrana jastrzębian z Resovią Rzeszów

PlusLiga: Pewna wygrana jastrzębian z Resovią Rzeszów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębianie próbują dogonić trzecią w tabeli PlusLigi Skrę Bełchatów. W meczu 22. kolejki pokonali w trzech setach Resovię Rzeszów i już mają tyle samo punktów co bełchatowianie, jednak jeden mecz rozegrany więcej. Dla Resovii była to już siedemnasta porażka w tym sezonie. Rzeszowianie cały czas zajmują przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi.

Od początku spotkania skrzydłowi jastrzębian mieli problemy ze skończeniem posyłanych do nich piłek. Szybko wykorzystali to ich rywale, którzy po trafieniu Zbigniewa Bartmana prowadzili 5:2. Lukas Kampa widząc małą niedyspozycję swoich kolegów ze skrzydeł przeniósł grę na środek, gdzie trzy piłki z rzędu skończył Graham Vigrass i zrobiło się po równo, a po wykorzystaniu kontry przez Dawida Konarskiego było 10:8. Od tego momentu gospodarze powiększali stopniowo przewagę, a po zatrzymaniu Bartmana przez Piotra Haina wynosiła ona już pięć ,,oczek”. Różnica ta praktycznie cały czas utrzymywała się na tym poziomie, gdyż nawet jak rzeszowianie zbliżyli się do swoich rywali to zaraz tracili dystans. Dobrą zmianę dał Nicholas Hoag, na którym w dużej mierze opierała się gra w ofensywie. Po tym jak Dominik Depowski nie zmieścił się w pomarańczowym było 19:16, ale szybko się zrehabilitował posyłając asa serwisowego. Do końca premierowej odsłony spotkania nic się już nie zmieniło, a zakończyła ją skuteczna kiwka Kampy z drugiej piłki (25:18).Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli goście drugą partię, ale szybko przewagę tą stracili, gdyż Tomasz Fornal posłał zagrywkę nie do przyjęcia. Zawodnik ten pomylił się jednak przy zagraniu z pipe`a i ekipa z Podkarpacia powróciła do dwóch punktów przewagi. Oba zespoły popełniały sporo błędów własnych, zwłaszcza w polu serwisowym, co sprawiało, że w tym fragmencie seta nie było to najładniejsze widowisko. Dopiero kiedy zaczęli w końcu trafiać można było zobaczyć ciekawsze akcje. Po najdłuższej z nich kiwką popisał się Piotr Hain i zrobiło się po 13. Dodatkowo zawodnik ten zatrzymał Tomasza Kalembkę oraz posłał asa serwisowego i na tablicy wyników było 19:16. Trener Emanuele Zanini próbował rotować składem i na boisko wpuścił m.in. Damiana Schulza posyłając go do boju na pozycji środkowego. Niewiele to zmieniło w obrazie całej gry, gdyż miejscowi kontrolowali przebieg tej partii. Po tym jak Dawid Konarski zablokował Nicolas Maréchal mieli cztery piłki setowe, a po zagraniu blok-aut Dominika Depowskiego objęli prowadzenie w całym meczu 2:0.

Początkowo gra była toczona punkt za punkt, ale stan taki nie utrzymywał się długo. Przy zagrywkach Dawida Konarskiego ekipa Jastrzębskiego odskoczyła na trzy ,,oczka”, a kiedy w polu serwisowym pojawił się Dominik Depowski – nawet na cztery. Rzeszowianie nie potrafili zniwelować strat i zmniejszyć dzielącego oba zespoły dystansu, a wygrywanie swoich akcji nie wystarczało. Sporo problemów przysparzała im zagrywka gości, a kiedy po raz kolejny trafił w tym elemencie Konarski zrobiło się 15:10. Zawodnicy Asseco Resovii w końcówce seta wzięli się jeszcze za odrabianie strat i częściowo im się to udało, gdyż Nicholas Hoag skończył posłaną do niego piłkę, dzięki czemu wraz z kolegami nawiązał kontakt punktowy ze swoim rywalem. Decydująca dla losów tego meczu okazała się nieskończona akcja przez Zbigniewa Bartmana, po której Konarski obił ręce blokujących i było 21:18. Do końca jego trwania punkty były zdobywane naprzemiennie, a cały pojedynek zakończył Tomasz Fornal atakiem do skosu. Zwycięstwo za trzy punkty sprawiło, że jastrzębianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli i przynajmniej do jutra będą wyprzedzać PGE Skrę Bełchatów.

MVP: Lukas Kampa

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Konarski (12), Vigrass (8), Kampa (1), Depowski (12), Hain (10), Fornal (12), Popiwczak (libero) oraz Bucki
Resovia: Krulicki (1), Komenda, Bartman (13), Kalembka (3), Buszek, Marechal (7), Perry (libero) oraz Kosok, Rousseaux, Shoji, Hoag (10) i Schulz (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved