Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewna wygrana jastrzębian na inaugurację w Bydgoszczy

PlusLiga: Pewna wygrana jastrzębian na inaugurację w Bydgoszczy

Doskonale rozpoczęli sezon siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Roberto Santilliego byli faworytem meczu w Bydgoszczy i wywiązali się ze swojej roli. Jastrzębianie pokonali BKS Visłe w trzech setach i pewnie zapisali na swoim koncie pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Bydgoszczanie w żadnej z trzech partii nie byli w stanie zagrozić rywalom, chociaż w pierwszym secie dość długo prowadzili z nimi wyrównaną walkę.

Świetny start spotkania zaliczyli gospodarze, wśród których swoją obecność zaznaczył Toncek Stern (2:0). Chwilę później asa serwisowego dołożył Tomasz Kalembka (4:0). Jastrzębianie zaczęli zdobywać punkty na swoje konto, lecz nie mogli oni znaleźć sposobu na odrobienie strat (4:8). Z czasem obraz gry lekko zaczął ulegać zmianie. Szansę na wynik 9:10 miał Tomasz Fornal, lecz został on jednak zablokowany. Ten sam przyjmujący odrobił swoje grzechy, zdobywając punkt z zagrywki (12:13). Podopieczni Roberto Santilliego dopięli w końcu swego, po ataku Dawida Konarskiego wyrównując stan seta (16:16). Bydgoszczanie wrócili do prowadzenia, gdyż dwukrotnie błąd popełnił Fornal. Na dodatek kontrę skończył Janusz Gałązka (21:17). Goście nie zamierzali odpuszczać, a as serwisowy Lukasa Kampy dał im wynik 21:21. W samej końcówce BKS popełnił zbyt wiele niewymuszonych pomyłek, co skończyło się przegraną partią.

Po wyrównanym początku seta jako pierwsi do głosu doszli goście, gdyż atak skończył Konarski (4:2). Kolejny punkt do przewagi atakiem z krótkiej dołożył Jurij Gladyr (7:4). Od czasu do czasu bydgoszczanie nie kończyli ataków, z czego skrzętnie korzystali rywale. Po kontrze w wykonaniu Juliena Lyneela trener Przemysław Michalczyk poprosił o czas dla swojego zespołu (10:6). Słabe spotkanie rozgrywał Radosław Gil, toteż przy stanie 7:12 w jego miejsce wszedł Piotr Lipiński. Nowy zawodnik na boisku szybko popisał się pojedynczym blokiem na Dominiku Depowskim (11:14). Finalnie nie miało to jednak przełożenia, ponieważ jastrzębianie pewnie dążyli do zwycięstwa w partii, co skutecznymi akcjami dowiedli Fornal i Gladyr (20:14). „JW” nie pozwoliło sobie na nerwową końcówkę, do końca kontrolując rezultat.

Mimo dobrego startu w wykonaniu gospodarzy dwa punktowe serwisy Gladyra pozwoliły gościom na objęcie prowadzenia (2:3). Za sprawą bloku na Pawle Grycu oraz kontrze skończonej przez Fornala brązowi medaliści poprzedniego sezonu PlusLigi powiększyli przewagę (7:4). Bydgoszczanie starali się odrobić straty, lecz przyjezdni utrzymywali swoją zaliczkę (9:12). Gracze Jastrzębskiego Węgla byli na parkiecie bardzo rozluźnieni, a to przekładało się na wynik (15:10). Visła próbowała jeszcze dogonić rywala, zmniejszając do niego dystans dzięki dwóm blokom na Konarskim (13:15). Podopieczni Santilliego szybko opanowali jednak sytuację (18:13). Drużyna z grodu nad Brdą wyszarpała jeszcze kilka punktów na swoje konto, jednakże na nic więcej nie było ją stać.

MVP: Julien Lyneel

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3
(22:25, 17:25, 20:25)

BKS: Gałązka (4), Stern (13), Gryc (3), Kalembka (5), Quiroga (5), Gil (1), Szymura (libero) oraz Lipiński (1), Urbanowicz (2), Peszko i Bonisławski (libero)
Jastrzębski Węgiel: Konarski (11), Kampa (2), Depowski (3), Gladyr (5), Szalacha (6), Fornal (11), Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek (libero), Lyneel (9) i Hain (1)