Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Paweł Halaba kontuzjowany

PlusLiga: Paweł Halaba kontuzjowany

Wygrana AZS-u Politechniki Warszawskiej na Podpromiu była bez wątpienia jedną z największych sensacji w 8. kolejce rozgrywek PlusLigi. Jednak warszawski zespół poza radością z wygranej ma także powody do smutku. W tym spotkaniu bowiem kontuzji nabawił się Paweł Halaba.

Paweł Halaba skręcił staw skokowy w drugim secie sobotniej rywalizacji z ekipą z Rzeszowa. Młody przyjmujący nie był w stanie samodzielnie opuścić boiska, w związku z czym musiał zostać zniesiony na noszach. – Wszystko wydarzyło się, gdy swoją akcję przeprowadzała Resovia. Bartosz Kurek miał już nogi praktycznie po drugiej stronie siatki i Paweł niefortunnie na niego spadł. Od razu było widać, że to coś poważnego. Na razie wiadomo tyle, że skręcił staw skokowy, a dokładna diagnoza będzie znana w poniedziałek – wyjaśnił w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” drugi trener akademików Konrad Cop.

Siatkarz trafił do drużyny z Warszawy w tym sezonie. Jego pierwsze kroki w zespole były trudne, nie wytrzymywał presji, jaka często na nim ciążyła. W związku z tym w meczach z Czarnymi Radom czy BBTS-em Bielsko-Biała szkoleniowiec AZS-u musiał zdejmować tego zawodnika z boiska już w pierwszych setach. Spotkanie w Rzeszowie okazało się jednak przełomowe. Halaba zagrał kapitalnie, mając 83-procentową skuteczność w przyjęciu. Do tego skończył cztery z dziewięciu ataków. Niestety nie mógł dokończyć meczu, na boisku zastąpił go Łukasz Łapszyński, który zanotował 67-procentową skuteczność w ataku.źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved