Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie bezradni w starciu z Czarnymi Radom

PlusLiga: Olsztynianie bezradni w starciu z Czarnymi Radom

Czwarte zwycięstwo zanotowali siatkarze Cerrad Czarnych Radom w 5. kolejce PlusLigi. Ekipa prowadzona przez Raula Lozano tym razem na własnym parkiecie rozprawiła się z Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwszy set, wygrany przez radomian do 15, zapowiadał pogrom, jednak w kolejnych dwóch odsłonach akademicy podjęli rękawicę i pokazali się z dużo lepszej strony. Nie uchroniło ich to jednak od porażki 0:3.

Spotkanie otworzył skuteczny potrójny blok gospodarzy na van den Driesie. Następnie toczyła się wyrównana walka punkt za punkt (3:3). Gdy czujnością na siatce wykazał się Ostrowski, było 5:3 dla Czarnych. Olsztynianie szybko doprowadzili jednak do remisu 7:7. Po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia oraz udanym ataku Artura Szalpuka radomianie odskoczyli rywalom na cztery oczka przewagi (12:8), wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił trener Andrea Gardini. Goście mieli spory problem z przyjęciem oraz kończeniem swoich akcji. W zespole Czarnych dobrze funkcjonował blok, z którym rywale nie mogli sobie poradzić. Punktowa zagrywka Daniela Plińskiego dała sześciopunktowe prowadzenie jego drużynie na drugim czasie technicznym (16:10). Podopieczni Raula Lozano pewnie kontrolowali przebieg gry w pierwszym secie (20:13). Radomianie zdobywali kolejne punkty, ostatecznie wygrywając premierową odsłonę (25:15).

Drugą partię lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po przegranej walce na siatce przez gospodarzy rywale wyszli na prowadzenie 4:2. Błędy własne w Czarnych sprawiły, że gospodarze przegrywali 2:6, wtedy zareagował Raul Lozano, biorąc czas dla swojego zespołu. Sygnał do odrabiania strat dał Wojciech Żaliński, to po jego akcjach Czarni przegrywali już tylko 5:6. Z czasem zespół z Warmii wypracował sobie trzypunktową przewagę (9:6). W kolejnych akcjach siatkarze z Radomia usiłowali szybko odrobić straty, ale olsztynianie nadal utrzymywali cztery punkty przewagi (12:8). Następnie trzy punkty z rzędu zdobyli miejscowi i o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec Indykpolu. Mocny atak po prostej Bartłomieja Bołądzia dał gospodarzom remis 13:13. Z jednym oczkiem przewagi na drugą przerwę techniczną zeszli goście (16:15). Gdy w ataku pomylił się Bołądź i Szalpuk, było 19:16 dla gości, wtedy swój drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Czarnych. Przerwa podziałała na jego podopiecznych, gdyż w kolejnych akcjach zdobyli trzy punkty z rzędu (19:19). Dobra gra w końcówce Szalpuka pozwoliła wyjść radomianom na prowadzenie 21:20. Gdy zatrzymany na środku przez Daniela Plińskiego został Thomas Koelewijn, było 23:21 dla miejscowych. Olsztynianie nie dawali za wygraną i starali się szybko doprowadzić do remisu (23:22). Piłkę setową zespołowi z Radomia dała zepsuta zagrywka Bednorza, a drugą odsłonę zakończył mocnym atakiem Żaliński (25:23).

Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenia Indykpolu (2:0). Goście zwiększyli swoje prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej schodzili z boiska z trzema oczkami przewagi (8:5). Słaba postawa w ataku oraz błędy własne dały kilkupunktowe prowadzenie drużynie z Olsztyna. Po mocnym ataku van den Driesa było 6:11. Następnie dobra gra przyjmujących Szalpuka i Żalińskiego sprawiła, że gospodarze zniwelowali straty do dwóch oczek (11:13). W drużynie Indykpolu zaczęły pojawiać się błędy własne, w szczególności ataki Bednorza i van den Driesa były dobrze zatrzymywane przez radomski blok. Mocny atak z lewego skrzydła Szalpuka dał prowadzenie 14:13. Atomowa zagrywka Bołądzia dała trzy oczka przewagi na drugiej przerwie technicznej (16:13). Olsztynianie mieli problem z odwróceniem losów tego spotkania na swoją korzyść. Z każdą kolejną akcją radomianie byli bliżsi zwycięstwa (21:17, 23:19). Spotkanie zakończył pewny atak ze skrzydła Żalińskiego (25:20).

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:15, 25:23, 25:20)

Czarni: Bołądź (10), Pliński (6), Ostrowski (4), Żaliński (17), Kampa (1), Szalpuk (18), Majstorović (libero)
AZS: Waliński (5), van den Dries (13), Bednorz (11), Zajder (3), Woicki, Koelewijn (6), Potera  (libero) oraz Zniszczoł, Stoilović (1) i Bieńkowski