Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: MKS Będzin pokonał u siebie warszawską Politechnikę

PlusLiga: MKS Będzin pokonał u siebie warszawską Politechnikę

MKS Będzin odniósł pierwszą wygraną w PlusLidze w tym sezonie. Podopieczni trenera Tomasza Wasilkowskiego pokonali w 5. kolejce rozgrywek we własnej hali AZS Politechnikę Warszawską 3:0 i wyprzedzili swoich piątkowych rywali w tabeli.

Pierwszy punkt podarował gościom Viacheslav Batchkala autowym atakiem, ale w kolejnej akcji odrobił, blokując Michała Filipa. Do przerwy technicznej oba zespoły grały równo i dopiero po punktowej zagrywce Pawła Zagumnego akademicy odskoczyli na 8:6, a potem jeszcze zablokowali Macieja Pawlińskiego. Gospodarze dobrze grali blokiem, a po skutecznym plasie Peackoka wyrównali na 13:13. Na kolejną przerwę to zawodnicy MKS-u schodzili, prowadząc 16:15 po skutecznej kontrze Pawlińskiego. Później po bloku Batchkali na Filipie było już 19:17 i trener Bednaruk poprosił o czas. Po dwóch skutecznych akcjach Guillaume’a Samiki AZS zbliżył się na 20:19, a potem jeszcze dwukrotnie blokiem zatrzymani zostali Kamiński i Pawliński, co dało remis po 24. Obaj panowie skutecznie potem skończyli swoje ataki i dali zwycięstwo w secie swojej drużynie (26:24).

W drugiej partii od prowadzenia 4:1 zaczął MKS, między innymi po blokach Batchkali i ­Żuka, ale dobra gra na zagrywce i w ataku  Pawła Mikołajczaka sprawiła, że Politechnika przegrywała tylko 6:7. Gospodarze ponownie odskoczyli na 13:9, dzięki skutecznym kontrom po zagrywce Pawlińskiego, który razem z Michałem Żukiem dobrze grali na skrzydłach (20:14). Przewagę punktową MKS utrzymał do końca, wygrywając 25:18, po autowym zbiciu Halaby.

Odsłonę trzecią od asa serwisowego rozpoczął Łapszyński, lecz druga próba była już nieudana. Po kilku blokach Wardy i Peackoka MKS prowadził 8:5, ale tuż po przerwie siatkarze Politechniki wyrównali, a kolejny raz dał o sobie znać kąśliwą zagrywką Zagumny (9:9). Gospodarze ponownie pewnie kończyli kontrataki i prowadzili 15:12. Po przerwie technicznej AZS zbliżył się na 17:16 po autowym ataku Żuka, lecz punktowe bloki będzinian, a szczególnie najbardziej aktywny Batchkala, pozwoliły znowu odskoczyć na 22:18. Mimo walki warszawiaków to nie udało im się wyrównać i ostatecznie przegrali po autowej zagrywce Waldemara Świrydowicza 22:25.

MVP: Michał Żuk

MKS Będzin – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(26:24, 25:18, 25:22)

MKS: Pawliński (11), Batchkala (10), Warda (4), Peacock (2), Żuk (17), Kamiński (12), Peszko (libero) i Laane
AZS: Zagumny (3), Lemański (4), Świrydowicz (6), Samica (12), Filip (5), Łapszyński (4), Olenderek (libero) oraz Smoliński (1), Radomski (1), Halaba (1), Firlej i Mikołajczak (8)