Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Łuczniczka pokonała MKS Będzin

PlusLiga: Łuczniczka pokonała MKS Będzin

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bydgoszczanie we własnej hali w trzech setach rozprawili się z MKS-em Będzin i wyprzedzili swoich rywali w tabeli ekstraklasy, awansując na 12. miejsce.

Spotkanie otworzył skuteczny podwójny blok na Araujo (1:0). W bydgoskiej ekipie skutecznymi atakami popisywał się Filipiak, zaś po stronie MKS-u przez blok nie potrafił przedrzeć się Rafael Araujo (5:2). Goście nie dawali za wygraną i starali się szybko doprowadzić do remisu. Z czasem to będzinianie zbliżyli się do Łuczniczki na dystans dwóch oczek (7:5). Bydgoszczanie cały czas utrzymywali swoje dwupunktowe prowadzenie (12:10). Dobra gra przyjezdnych blokiem oraz błędy własne po bydgoskiej stronie sprawiały, że Łuczniczka zaczęła trwonić swoją przewagę. Gdy na skrzydle zablokowany został Bartosz Filipiak, na tablicy widniał wynik 16:15. W dalszej części pierwszego seta to podopieczni Piotr Makowskiego wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 20:17 o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec MKS-u. Czas podziałał na grę ekipy z Będzina. Goście szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 20:20. Obie drużyny toczyły wyrównaną grę punkt za punkt (22:22). W końcówce pierwszej odsłony dobra gra blokiem Jana Nowakowskiego pozwoliła jego drużynie wyjść na prowadzenie 24:22, a seta zakończył mocnym atakiem z szóstej strefy Igor Yudin (25:23).

Początek drugiej odsłony dobrze rozpoczęli gospodarze, który po skutecznym zbiciu Yudina prowadzili 4:2, ale rywale szybko doprowadzili do remisu 4:4. Od tej pory gra obu drużyn falowała, gdyż na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Po mocnym ataku ze skrzydła Araujo to goście prowadzili 10:9. Z czasem to zawodnicy Łuczniczki zaczęli przejmować inicjatywę. Po bydgoskiej stronie nie do zatrzymania był Bartosz Filipiak, który mocnymi atakami omijał blok rywali. Przy stanie 14:12 o czas dla swojego zespołu poprosił Stelio DeRocco. Bydgoszczanie w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Siatkarze MKS-u nie potrafili zbliżyć się do rywali (18:15). Z każdą kolejną akcją Łuczniczka powiększała swoje prowadzenie głównie dzięki dobrej grze w polu zagrywki (22:16). Takiej przewagi podopieczni Piotra Makowskiego nie wypuścili już z rąk i pewnie wygrali drugiego seta (25:18).

W trzecią partię lepiej weszli siatkarze MKS-u, którzy szybko wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (3:1), ale Łuczniczka szybko doprowadziła do wyrównania 3:3. Podopiecznym Stelio DeRocco ponownie udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale gospodarze szybko wyrównali stan rywalizacji (9:9). Od tej pory obie drużyny konsekwentnie kończyły swoje ataki, co sprawiało, że wynik cały czas oscylował wokół remisu (12:12). Atak w aut Araujo oraz błąd dotknięcia siatki po stronie Będzina dały gospodarzom dwa oczka przewagi (14:12), wtedy o czas poprosił szkoleniowiec MKS-u. W bydgoskiej ekipie dobrze w ataku prezentował się Igor Yudin (18:15). Będzinianie nie dawali za wygraną. Ciężar gry w ataku wziął na siebie Marcin Waliński. Jego skuteczne ataki pozwoliły się zbliżyć do zespołu Łuczniczki na dystans jednego punktu. Przy stanie 19:18 o czas dla swojej drużyny poprosił Piotr Makowski. W końcowej fazie trzeciego seta to bydgoszczanie powiększyli swoje prowadzenie, głównie dzięki dobrej grze blokiem (22:18). Rywale nie potrafili już odrobić strat i bydgoszczanie triumfowali za trzy punkty. Spotkanie zakończył skuteczny atak ze skrzydła Bartosza Filipiaka (25:19).

MVP: Patryk Szczurek

Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0
(25:23, 25:18, 25:19)

Łuczniczka: Nowakowski (7), Katić (6), Yudin (12), Filipiak (15), Szczurek (2), Sacharewicz (9), Czunkiewicz (libero) oraz Sieńko
MKS: Waliński (11), Roberts (6), Kozub (1), Ratajczak (5), Rejno (7), Araujo (10), Potera (libero) oraz Seif (2), Przybyła (1), Piotrowski (2), Peszko i Russell