Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Komplet punktów dla MKS-u Będzin

PlusLiga: Komplet punktów dla MKS-u Będzin

fot. plusliga.pl

Siedemnastą kolejkę PlusLigi zakończyło starcie MKS-u Będzin z Cerrad Eneą Czarnymi Radom. Będzinianie na własnym boisku nie pozwolili podopiecznym Robert Prygla na zdobycie punktów. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki na przewagi w pierwszej odsłonie, a po drugiej ekipa MKS-u, po wyraźnej wygranej prowadziła już 2:0. Ostatecznie radomianie zdołali urwać gospodarzom tylko seta.

Już na początku spotkania as serwisowy Rafała Faryny dał wynik 2:0 dla gospodarzy, ich prowadzenie podwyższył błąd w ofensywie rywali (1:4). Mocnymi i co najważniejsze dla radomian – skutecznymi, zagrywkami odpowiedział na to Karol Butryn (4:5). Gra się wyrównała (8:8), MKS był skuteczny na skrzydłach, goście na środku siatki (11:10). Podopieczni Jakuba Bednaruka odskoczyli dopiero po wykorzystanej kontrze (14:12), na to ponownie odpowiedzią były zagrywki Butryna. To pozwoliło złapać wiatr w żagle przyjezdnym, którzy dzięki dobrej kontrze swojego atakującego mieli dwa oczka zaliczki (18:16). Tę stratę będzinianie odrobili, stawiając dobry blok (19:19) i chwilę później to miejscowi mieli przewagę sytuacyjną (23:21). Sprawy w swoje ręce jeszcze raz wziął Butryn (23:23), jednak błąd przyjęcia Włodarczyka sprawił, że premierowa odsłona padła łupem MKS-u Będzin.Już na początku kolejnej partii kibice mogli oglądać dwa widowiskowe bloki (4:4), żadna z ekip nie zwalniała ręki w ataku i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu (7:7). W końcu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, Rafał Sobański skutecznie obił blok (11:8), a na boisku nie brakowało przedłużonych akcji, które w większości padały łupem podopiecznych Jakuba Bednaruka (16:11). Do tego dokładali widowiskowe bloki (20:14), natomiast Czarni całkowicie stanęli, pogrążył ich jeszcze as serwisowy Grzegorza Pająka i kontra rywali z prawego skrzydła (23:14). Goście nie odwrócili już losów tej partii, kończąc ją błędem w ofensywie.

Pierwsze trzy akcje trzeciego seta padły łupem przyjezdnych, ale błyskawicznie błędy radomian sprawiły, że gospodarze złapali kontakt (3:4). Brendan Sander i jego as serwisowy przywrócił, a nawet powiększył zaliczkę ekipy Roberta Prygla (8:4). Niewiele jednak z niej zostało po szczęśliwej zagrywce Faryny (10:11), Czarni znów jednak przejęli inicjatywę, atak z sytuacyjnej piłki Athanasiosa Protopsaltisa dał wynik 14:11 na korzyść przyjezdnych. To oni cały czas utrzymywali swoje prowadzenie (19:16). Gospodarzom udało się na chwilę zbliżyć, ale dłuższe akcje tym razem wygrywali radomianie (22:18). Dwie ostatnie akcje z lewego skrzydła skończył grecki przyjmujący Czarnych, przedłużając losy meczu.

Pierwsze akcje czwartego seta można spokojnie nazwać „Rafał Faryna show”. Bombardier będzinian najpierw popisał się dwiema piekielnymi mocnymi zagrywkami, a potem skończył kontrę (3:0). To był jedynie pierwszy akt w tej partii, bowiem potem technicznie zagrał David Sossenheimer, który dokładając atak z piłki przechodzącej sprawił, że jego zespół prowadził już 9:3. Dopiero Karol Butryn popisał się kilkoma skutecznymi akcjami (8:11), cały czas sportowe szczęście sprzyjało miejscowym (15:10), którzy pewnie wykorzystywali kolejne błędy rywali (18:12). Dobrym serwisem popisał się jeszcze Bartosz Firszt (14:18), ale to ekipa MKS-u Będzin pewnie zmierzała do wygranej (22:16). Wynik podreperował jeszcze potężny serwis Butryna (20:23), jednak nic już nie było w stanie odebrać MKS-owi trzeciej wygranej z rzędu, spotkanie zakończył autowy serwis gości.

MVP: Rafał Faryna

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1
(26:24, 25:15, 19:25, 25:21)

Składy zespołów:
MKS: Gunia (2), Ratajczak (2), Pająk (3), Sobański (15), Faryna (27), Sossenheimer (14), Potera (libero) oraz Buczek, Superlak, Fornal (1) i Macheta (libero)
Czarni: Pajenk (3), Ostrowski (8), Vincic (1), Sander (11), Włodarczyk (5), Butryn (24), Ruciak (libero) oraz Kędzierski, Grzechnik, Protopsaltis (13), Filip i Firszt (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved