Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Komplet punktów dla lubinian

PlusLiga: Komplet punktów dla lubinian

24. kolejkę PlusLigi zainaugurowało spotkanie Łuczniczki Bydgoszcz z Cuprum Lubin. Lepsi okazali się w nim lubinianie, którzy odnieśli trzysetowe zwycięstwo. Najbardziej wyrównana była druga odsłona pojedynku, w której ekipa Gheorghe Cretu triumfowała dopiero po zaciętej  grze na przewagi 30:28. W pozostałych setach lubinianie wygrywali dość łatwo, do 16 i 20.

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando gości, którzy doskonale prezentowali się w ataku i bloku. Dzięki temu lubinianie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Gospodarze natomiast nie potrafili złapać swojego rytmu gry, popełniali dużo błędów. Ponadto nie potrafili znaleźć recepty na ataki gości ze skrzydeł, które co chwila lądowały w ich boisku. W wyniku tego przewaga gości wzrosła do sześciu oczek. W końcówce bydgoszczanie zaczęli także popełniać błędy w przyjęciu, co tylko jeszcze bardziej nakręciło grę lubinian. Ostatecznie set zakończył się błędem Łukasza Wiese w zagrywce, Cuprum Lubin wygrało tym samym 25:16.

Druga partia to znów problemy bydgoszczan, którzy na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 5:8. Trener miejscowych Piotr Makowski próbował wytrącić gości z ich rytmu gry, biorąc czas, jednak niewiele to pomagało, lubinianie nadal dobrze spisywali się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. W dalszej fazie seta Cuprum Lubin kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku, prowadząc pięcioma, sześcioma punktami. W końcówce jednak do ataku Łuczniczkę poderwał Jakub Jarosz, który swoimi akcjami zniwelował stratę do jednego oczka. Następnie w obronie dobrze spisał się Murilo Radke, a atak skończył ponownie Jakub Jarosz, dzięki czemu bydgoszczanie doprowadzili do remisu 23:23. Od tego momentu gra wyrównała się, toczyła akcja za akcję, aż do chwili kiedy w niedokładnym rozegraniem „popisał” się Murilo Radke, a Dawid Murek zaatakował w antenkę. Tym samym Cuprum Lubin wygrało 30:28 i prowadziło już 2:0.

Trzecia odsłona spotkania to kontynuacja drugiego seta, w którym końcówka była bardzo wyrównana. Początek kolejnej partii zatem również toczył się punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymywała się do stanu 11:11, wtedy piąty bieg włączyli lubinianie, którzy za sprawą m.in. dobrej zagrywki Grzegorza Łomacza prowadzili 14:11. Doskonale w ataku radził sobie także Łukasz Kaczmarek, to właśnie po jednej z jego akcji drużyny schodziły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu gości trzema oczkami. Po tym regulaminowym czasie gospodarze znów zaczęli popełniać więcej błędów, co spowodowało, że drużyna z Lubina mogła utrzymywać swoją przewagę. Do końca partii bydgoszczanie nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki, w wyniku czego goście wygrali 25:20. Ostatnią akcję zakończył spektakularnym atakiem Robert Taht, który znacząco przyczynił się do końcowego zwycięstwa, ponieważ akcje w końcówce trzeciej partii należały właśnie do niego.

MVP: Grzegorz Łomacz

Łuczniczka Bydgoszcz – Cuprum Lubin 0:3
(16:25, 28:30, 20:25)

Łuczniczka: Klinkenberg (2), Jurkiewicz (8), Jarosz (19), Radke, Wiese (5), Kosok (5), Żurek (libero) oraz Murek (3), Ruciak (2) i Wolański
Cuprum: Kaczmarek (13), Pupart (12), Boehme (7), Taht (12), Możdżonek (8), Łomacz (3), Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz i Włodarczyk