Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kolejny faworyt poległ w Lubinie

PlusLiga: Kolejny faworyt poległ w Lubinie

Bardzo dobrą passę utrzymują we własnej hali siatkarze Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Cretu po tym jak pokonali przed własną publicznością Resovię, zapisali na swoim koncie kolejną wygraną z faworytem. Tym razem nawet seta w Lubinie nie udało się wygrać Lotosowi Treflowi Gdańsk.

Premierową partię lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki m.in. dobrej postawie Sebastiana Schwarza prowadzili 8:6. Po regulaminowym czasie efektownym blokiem popisali się Mateusz Mika i Bartosz Gawryszewski, dając tym samym cztery punkty przewagi swojemu zespołowi. W dalszej części seta forma obu drużyn falowała, zarówno lubinianie, jak i gdańszczanie przeplatali lepsze momenty z gorszymi. Do remisu po drugiej przerwie technicznej doprowadził atomowym atakiem Łukasz Kaczmarek, było zatem 17:17. Dalej trwała wymiana ciosów, ale w końcówce goście zaczęli popełniać coraz więcej błędów, które po chwili wykorzystali gospodarze. Ostatni punkt zdobył Marcus Böhme, a zespół Cuprum Lubin wygrał 25:21.

Uskrzydleni zwycięstwem w poprzednim secie gospodarze dynamicznie rozpoczęli kolejną partię. Jednak tym razem gdańszczanie dotrzymywali im kroku, grając tym samym punkt za punkt. W drugiej części tej odsłony meczu z dobrej strony pokazał się Keith Pupart, dzięki któremu lubinianie mieli dwupunktową przewagę. Następnie na chwilę na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Andrei Anastasiego, ale w ataku ponownie zaczął szaleć Pupart, dzięki któremu team Cuprum Lubin odzyskał przewagę kilku punktów. Ostatnie piłki to zepsute zagrywki Marcusa Böhme i Miłosza Hebdy oraz skuteczny atak wspomnianego Estończyka, który zakończył seta wynikiem 25:20.

Trzecia partia to początkowo wyrównana walka, punkt za punkt. Tuż po pierwszej przerwie technicznej jednak piąty bieg włączyli gospodarze i to oni za sprawą błędów Damiana Schulza wyszli na prowadzenie 13:8. Wiarę w szeregi gdańszczan tuż przed drugą przerwą techniczną tchnął Wojciech Grzyb, którego zagrywki siały niepokój po drugiej stronie siatki. Było to jednak zbyt mało, by zagrozić dobrze dysponowanym gospodarzom, których nakręcała gra m.in. Roberta Tähta. W końcówce istnieli na boisku już w zasadzie tylko lubinianie, którzy ostatecznie wygrali 25:17.

MVP: Robert Täht

Cuprum Lubin – Lotos Trefl Gdańsk 3:0
(25:21, 25:20, 25:17)

Cuprum: Kaczmarek (14), Pupart (10), Böhme (6), Täht (19), Możdżonek (4), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz
Trefl: Grzyb (6), Falaschi (1), Schwarz (4), Gawryszewski (2), Troy (16), Mika (8), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz (5), Hebda (3) i Czunkiewicz