Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kolejna wygrana Cerrad Enea Czarnych Radom, rekordowy drugi set

PlusLiga: Kolejna wygrana Cerrad Enea Czarnych Radom, rekordowy drugi set

Znakomicie radzą sobie ostatnio siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom. W piątkowy wieczór zainkasowali kolejny komplet punktów pokonując w czterech setach Ślepsk Malow Suwałki. Mecz jednak był bardzo zacięty, zwłaszcza w drugim secie zakończonym jednym z rekordowych wyników – 44:42. To było czwarte spotkanie podopiecznych Roberta Prygla z rzędu. MVP został Karol Butryn, który był bliski pobicia rekordu Bartłomieja Klutha w ilości zdobytych punktów w meczu.

Mecz lepiej rozpoczęli Cerrad Czarni Radom, którzy świetnie wykorzystywali atuty swojego ataku. Zdarzały się jednak błędy, które utrzymywały wyrównany wynik.  Po drugiej stronie również nie obywało się bez pomyłek, przez co radomianie szybko zdołali wyjść na dość wysokie prowadzenie (10:6). W okolicach połowy seta gościom zdarzyła się natomiast mała seria przekroczeń linii środkowej i przez chwilę emocje wzrosły. Szczęśliwie dla nich na zagrywce pojawił się zaraz Karol Butryn i zdobywając punkt bezpośrednio w tym elemencie zwiększył przewagę Czarnych Radom (13:9). W końcówce gospodarze zaczęli mieć jeszcze szansę na odmianę losów tej partii, gdy asa serwisowego zanotował na swoim koncie Cezary Sapiński (17:19). Siatkarze z Suwałk popracowali jeszcze w decydującym momencie na tyle, iż zdołali zmniejszyć dystans dzielący obydwie drużyny do zaledwie jednego oczka (23:24). Ostatecznie okazało się jednak, iż radomianie są zdolni do gry pod presją i po ataku Brendena Sandera mogli się cieszyć ze zwycięstwa (25:23).

Drugą partię lepiej otworzyli natomiast gospodarze, wśród których niezwykle skuteczny okazał się Nicolas Szerszeń (5:2). Radomianie nie zamierzali jednak odpuszczać i po ataku w aut Jakuba Rohnki udało im się doprowadzić do remisu (7:7). Uaktywnił się także Karol Butryn, dzięki któremu Cerrad Czarni wypracowali dwupunktową przewagę. Nie utrzymała się mimo wszystko zbyt długo, gdyż zaraz asem serwisowym popisał się Kevin Klinkenberg i na powrót wyrównał wynik (11:11). Rozpoczęła się więc walka punkt za punkt, którą przerwał dopiero atak w aut Szerszenia (15:17). Nie było to jednak ostatnie słowo gospodarzy, wśród których punktową zagrywkę wykonał także Bartłomiej Bołądź. W decydującym momencie nadal sytuacja pozostawała nierozstrzygnięta (22:22). Ostatecznie o wygranej zdecydowała więc dopiero długa i zacięta gra na przewagi, w której nie brakowało zarówno udanych ataków jak i piłek posłanych w aut. Rozstrzygająca okazała się skuteczna akcja w wykonaniu Butryna, która potwierdziła zwycięstwo zespołu z Radomia (44:42).

Trzeciego seta asem serwisowym otworzył Klinkenberg. Zmotywowało to jego kolegów z zespołu, którzy zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Radomianie jednak nie odpuszczali i cały czas próbowali zniwelować przewagę przeciwników. Udało im się to, gdy na zagrywkę wszedł Alen Pajenk, który zdobył punkt bezpośrednio w tym elemencie (10:10). Po stronie Ślepska uaktywnił się natomiast Bołądź, a asem serwisowym poczęstował rywali Nicolas Szerszeń (15:12). Nie byli jednak nieomylni, co zaraz wykorzystali goście. Gospodarze nie poddali się mimo wszystko zbyt łatwo, co udowodnili uciekając siatkarzom z Radomia na aż trzy punkty (20:17). Emocje wzrosły więc z powrotem dopiero, gdy wynik wskazał kolejny remis po punktowych akcjach po stronie Cerradu Czarnych (22:22). Tym razem to jednak Ślepsk okazał się górą w tym pojedynku, co potwierdził atak w siatkę Karola Butryna (22:25).

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla Cerradu Czarnych Radom, którego zawodnicy po błędzie przeciwnika zdołali wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Dodatkowo umocnili się na nim dzięki punktowej zagrywce Sandera. Dobra gra jedynie napędzała radomian, co z czasem przełożyło się na aż pięć oczek przewagi po ich stronie (9:4). Dopiero w połowie seta gospodarze zdołali zmniejszyć dzielący ich od przyjezdnych dystans. Skuteczne ataki w ich wykonaniu zniwelowały go bowiem do zaledwie dwóch punktów (13:15). Czarni ustawiali jednak blok za blokiem, co coraz bardziej przybliżało ich do wygranej w tym secie (20:14). Pomimo ich drobnych błędów w końcówce nie mogło się to już skończyć inaczej niż pewną wygraną radomian (25:21).

MVP: Karol Butryn

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
(23:25, 42:44, 25:22, 21:25)

Ślepsk: Szerszeń (18), Bołądź (24), Takvam (9), Rohnka (1), Sapiński (8), Tuaniga (1), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki (4), Siek, Klinkenberg (8), Rudzewicz (1), Gonciarz (1)
Czarni: Pajenk (12), Kędzierski (2), Boruch (2), Sander (18), Włodarczyk (10), Butryn (34), Ruciak (libero) oraz  Masłowski (libero), Grzechnik (1), Protopsaltis, Firszt