Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Runda ważnych pojedynków w 20. kolejce

PlusLiga: Runda ważnych pojedynków w 20. kolejce

fot. Klaudia Piwowarczyk

W 20. rundzie PlusLigi praktycznie każdy mecz będzie miał bardzo duże znaczenie dla układu tabeli. Na początek na parkiet wybiegną gracze MKS-u Będzin i GKS-u Katowice, potem arcyważne spotkanie rozegrają siatkarze z Lubina i Olsztyna. W sobotę na kibiców czeka hit, w którym Verva Warszawa podejmie PGE Skrę Bełchatów, a także trochę już wyblakły klasyk ligowy – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Asseco Resovia. Ciekawie powinno być również w Suwałkach, tam beniaminek podejmie Aluron Virtu CMC Zawiercie.

  

MKS Będzin – GKS Katowice
piątek, 21.02, godz. 17:30
transmisja: Polsat Sport

Od ważnego pojedynku MKS-u Będzin z GKS-em Katowice rozpocznie się 20. runda PlusLigi. Gospodarze piątkowego starcia mają za sobą triumf w Rzeszowie, gdzie w tie-breaku pokonali Asseco Resovię. Chociaż słabsze momenty w tym starciu miał Rafał Faryna, to atakujący wrócił jeszcze w tym samym spotkaniu do dobrej dyspozycji i z pewnością między innymi na niego liczy trener Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec MKS-u ostatnio mógł także cieszyć się z dobrej zmiany Jana Fornala. Czy to jednak wystarczy, aby pokonać o wiele wyżej sklasyfikowany GKS Katowice?

Ekipa GKS-u zgarnęła komplet punktów, przed własną publicznością pokonując Visłę Bydgoszcz i to właśnie w tym meczu po raz pierwszy od kilku tygodniu w dłuższym wymiarze czasu na boisku pojawił się Jakub Jarosz. Tutaj nie ma jednak spotkań nieważnych, obok których można przejść obok. To pokazało dobitnie to poniedziałkowe starcie, ponieważ musieliśmy zagrać na 100% swoich możliwości, żeby pokonać bydgoszczan. Zdajemy sobie sprawę, podejrzewam, że zawodnicy z Będzina także, że będzie to ciężki mecz na bardzo trudnym terenie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby go wygrać – zapowiedział Dariusz Daszkiewicz. Jego podopieczni dawno nie rozegrali tie-breaka, pod którego znakiem dość długo grali w PlusLidze. Może więc w Sosnowcu dojdzie do podziału punktów?

Typ redakcji:
MKS Będzin – GKS Katowice 2:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved