Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Hit kolejki dla jastrzębian

PlusLiga: Hit kolejki dla jastrzębian

Chociaż pierwszy set ostatniego z sobotnich pojedynków padł łupem jastrzębian, rzeszowianie szybko poprawili swoją grę i zdecydowanie wygrali drugą odsłonę. Po dziesięciominutowej przerwie lepiej do gry powrócili gospodarze, mieli nawet dwie piłki setowe, jednak nie wykorzystali ich. Podbudowani zwycięstwem na przewagi przyjezdni poszli za ciosem w czwartej partii i po ciekawym pojedynku zapisali na swoim koncie trzy bardzo ważne punkty w ligowej tabeli.

Pierwsze dwa oczka powędrowały na konto rzeszowian, którzy już na początku dobrze spisywali się w bloku (3:1), ale goście nie byli dłużni i zatrzymali atak Thomasa Jaeschke (3:3). Fabian Drzyzga nie bał się posyłać piłek do szóstej strefy, a obaj przyjmujący odwdzięczali się skutecznymi atakami (5:4). Przewaga rzeszowian wzrosła po błędzie dotknięcia siatki rywali (9:6), ale nie cieszyli się z niej długo (10:10). Chwilę potem podopieczni Andrzeja Kowala dobrze radzili sobie w kontratakach (15:12), jednak błyskawicznie tym samym odpowiedział Maciej Muzaj, a Jason DeRocco dodał punktową zagrywkę, doprowadzając tym samym do remisu po 17. Z jego serwisem nie mogli poradzić sobie miejscowi (17:20), a siatkarze Marka Lebedwa pewnie kończyli swoje akcje i po kolejnej dobrej zagrywce, tym razem Macieja Muzaja, jastrzębianie mieli pierwszą piłkę setową (24:20), a całą partię udaną akcją zakończył Salvador Oliva (25:21).

Wicemistrzowie Polski na początku drugiej odsłony nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, a z pola zagrywki długo nie schodził Marcin Możdżonek (7:1). Jastrzębianie poprawili swoją sytuację, kończąc długą wymianę atakiem Damiana Borucha i powstrzymując Jaeschke (5:8). Asa serwisowego dołożył Lukas Kampa (9:11). Ekipa z Podkarpacia powróciła jednak do swojej bezpiecznej przewagi, a goście nie mogli poradzić sobie w akcjach własnych (13:18). Trener Lebedew wykorzystał kolejną przerwę, ale i po niej skuteczność Muzaja nie wróciła (15:22). Przyjmujących Jastrzębskiego Węgla swoimi zagrywkami zaczął nękać Piotr Nowakowski (23:15) i to po jednej z nich zakończył się drugi set (25:15).

Tym razem pierwsze momenty trzeciej partii należały do ekipy z Jastrzębia-Zdroju (3:0), ale szybko szczęśliwa zagrywka Jaeschke i udany blok Drzyzga-Nowakowski wyrównał stan na tablicy wyników (4:4). Przyjezdni odwdzięczyli się jednak blokiem na Gordonie Perrinie (7:5) i po świetnej kontrze Muzaja powrócili do trzech punktów przewagi po swojej stronie (11:8). Nie byli jednak w stanie jej utrzymać, a po asie serwisowym Jaeschke wynik się wyrównał (12:12), ale szybko dał o sobie znać Oliva, popisując się tym samym (14:12). Na boisku trwał prawdziwy pojedynek na bloki, raz jeden, raz drugi zespół powstrzymywał ataki rywali (16:16) i żaden nie zwalniał ręki w ataku (20:20). Piłkę przechodzącą skończył Nowakowski (22:21), a chwilę potem duet Możdżonek-Perrin zatrzymał mocne zbicie Muzaja, dając tym samym piłkę setową Asseco Resovii (24:22). Jastrzębianie nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i serią w polu zagrywki popisał się Lukas Kampa, który asem serwisowym zakończył tę partię na korzyść swojej drużyny (26:24).

Czwarty set wyjątkowo rozpoczął się od wyrównanej gry (4:4) i dopiero dwa punktowe bloki pozwoliły wyjść przyjezdnym na prowadzenie (7:5). Blokiem odpowiedzieli również rzeszowianie (8:8), ale dwa oczka różnicy powróciły na stronę gości po dotknięciu siatki gospodarzy (11:9). Kolejne minuty to prawdziwa dominacja podopiecznych Marka Lebedewa, którzy byli wręcz zabójczo skuteczni w kontrach (15:10). Chociaż wicemistrzom Polski udało się zniwelować część strat, to cały czas bliżej zwycięstwa byli przyjezdni (18:15). Blok na Jaeschke znów powiększył prowadzenie jastrzębian (22:17), a udana akcja DeRocco na siatce dała im piłkę meczową (24:20). Siatkarze z Podkarpacia szybko zakończyli ten mecz, autową kiwką amerykańskiego zawodnika (20:25).

MVP: Lukas Kampa

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:3
(21:25, 25:15, 24:26, 20:25)

Resovia: Nowakowski (12), Jaeschke (13), Perrin (19), Ivović (11), Drzyzga (4), Możdżonek (5), Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Tichacek, Rossard i Schöps
JW: Muzaj (16), Kosok (11), Boruch (9), DeRocco (4), Kampa (5), Hidalgo Oliva (17), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Ernastowicz i Bachmatiuk