Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W hicie kolejki lepsza ZAKSA

PlusLiga: W hicie kolejki lepsza ZAKSA

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wciąż nie mogą przełamać słabej passy w meczach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W niedzielę podopieczni Roberto Santilliego byli równorzędnym partnerem dla mistrza Polski w dwóch pierwszych setach. W trzecim ZAKSA wypracowała sobie dużą przewagę i mimo pogoni gospodarzy nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa i trzech punktów. MVP wybrano Benjamina Toniuttiego.

Spotkanie na szczycie już na początku było pełne emocji. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony padały mocne ataki, które często wspierał skuteczny blok. Nie obywało się niestety bez zepsutych zagrywek, choć Jurii Gladyr zanotował na swoim koncie także asa serwisowego. Świetnie spisywał się Dawid Konarski i to właśnie jego drużyna była o jeden punkt lepsza w połowie tego niezwykle wyrównanego seta. Nie trwało to jednak długo, gdyż ZAKSA zaczęła wykorzystywać swój blok i wyszła na pierwsze dwupunktowe prowadzenie w tej partii (17:15). Wydawało się, że będzie to miało kluczowe znaczenie dla losów tego starcia dopóki w polu zagrywki nie pojawił się Tomasz Fornal i wyrównał wynik na 21:21. W końcówce to jednak ZAKSA jako pierwsza miała piłkę setową i wykorzystała ją najlepiej jak mogła korzystając z zamieszania w drużynie rywali i wygrywając 25:23.

W drugim secie jeszcze bardziej zmobilizowali się gospodarze i to oni są wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). ZAKSA nie chciała jednak odpuścić i cały czas utrzymywała kontakt punktowy. Miało to ogromne znaczenie, gdyż kędzierzynianie ponownie uruchomili swój blok i doprowadzili do remisu (10:10). Zaraz potem zaczęli ofiarnie walczyć o każdą piłkę i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (13:15). Błędy gospodarzy natomiast coraz bardziej pogarszały ich sytuację, dzięki czemu ZAKSA była jeszcze bliżej wygrania kolejnej partii (19:16). W końcówce popracował zagrywką Łukasz Kaczmarek i kędzierzynianie mieli już cztery punkty przewagi (21:17). Było to już zbyt dużo, aby cokolwiek mogło się zmienić w tym secie i to goście po udanym ataku mogli się cieszyć z kolejnej wygranej 25:21.

ZAKSA również w trzecim secie bawiła się grą. Jastrzębianie próbowali grać siłowo, co dla nich okazało się bardzo złym pomysłem. Dodatkowo asa serwisowego na swoim koncie zapisał Benjamin Toniutti i po chwili przewaga kędzierzynian wyniosła już aż pięć punktów (5:0). W dalszej części seta sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się pogarszała i trener jastrzębian musiał ratować się czasem przy stanie 3:10. W połowie seta punktową zagrywkę dołożył jeszcze Krzysztof Rejno i to już była znaczna dominacja ZAKSY (16:8). Jastrzębianie próbowali się jeszcze ratować udanymi zagraniami Christiana Fromma zarówno w ataku jak i na zagrywce, ale było już zdecydowanie za późno na odwrócenie losów tego seta. Ostatecznie kędzierzynianie zakończyli trzecią partię po ataku Aleksandra Śliwki wynikiem 25:20 i cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel  – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(23:25, 21:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Konarski (7), Lyneel (9), Kampa, Gladyr (8), Szalacha (7), Fornal (9), Popiwczak (libero) oraz Hain, Depowski (3), Bucki (2), Margarido, Fromm (4)
ZAKSA: Kaczmarek (13), Parodi (5), Toniutti (1), Wiśniewski (4), Śliwka (11), Rejno (3), Zatorski (libero) oraz Stępień, Walawender, Semeniuk (2), Baróti (1)