Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W hicie kolejki lepsi stołeczni

PlusLiga: W hicie kolejki lepsi stołeczni

Verva Warszawa Orlen Paliwa nie pozwoliła rywalom z Jastrzębia-Zdroju przerwać imponującej serii zwycięstw. W hicie 16. kolejki PlusLigi podopieczni Andrei Anastasiego 3:0 pokonali Jastrzębski Węgiel, utrzymując pozycję lidera PlusLigi. Najbliżej wygranej goście byli w drugiej partii meczu, rozstrzyganej na przewagi. MVP meczu wybrany został Piotr Nowakowski.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy świetnie radzili sobie podczas długich wymian z ekipą z Warszawy (4:1). Wśród gospodarzy popracował jednak na zagrywce Bartosz Kwolek, który już po chwili zmniejszył dystans punktowy do zaledwie jednego oczka. Zarówno dla jednego jak i dla drugiego zespołu był to sygnał do walki, co potwierdzała jedynie ciągła gra punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło bowiem dopiero po asie serwisowym w wykonaniu Grahama Vigrassa, po którym w kolejnej akcji jastrzębianie ustawili potrójny blok i wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W połowie seta nadal świetnie zatrzymywali akcje warszawian, co zmusiło trenera Andreę Anastasiego do wzięcia czasu dla swojej drużyny (12:16). Nie był to jednak koniec emocji, gdyż Verva Warszawa także uaktywniła się w bloku i szybko wyrównała wynik (18:18). Na dodatek w końcówce goście nie zdołali uniknąć błędów w ataku i w niezwykle ważnym momencie seta tracili do swoich przeciwników bardzo cenne dwa punkty (21:23). Warszawianie wykorzystali więc w pełni swoją szansę i zakończyli pierwszą partię blokiem na Dawidzie Konarskim (25:21).

W drugiej odsłonie tego meczu powróciła równa walka. Jednak potrójny blok Jastrzębskiego Węgla ponownie przypomniał o swojej sile i dał gościom dwa punkty przewagi (5:3). Siatkarze z Warszawy nie pozostali mimo wszystko dłużni w tym elemencie i już po chwili wyrównali wynik. Popracowali także na zagrywce, dzięki czemu jeszcze skuteczniej zatrzymywali swoich rywali w ataku, umacniając się jedynie na prowadzeniu (9:6). Po czasie na rzecz gości zaczęli się jednak mylić, co przywróciło remis i grę punkt za punkt. Siatkarze Vervy Warszawa potrafili się ponownie zmotywować i przy bardzo dobrej zagrywce Kwolka wypracowali sobie trzy oczka przewagi (15:12). Jastrzębski Węgiel także postanowił nie odpuszczać i jeszcze raz wyrównał wynik (17:17), a po asie serwisowym Juliena Lyneela wyszedł na prowadzenie. To nie był jednak koniec dobrych zagrywek, gdyż w tym elemencie świetnie spisał się także Antoine Brizard i odmienił sytuację w tym meczu. Zaraz bowiem warszawianie uruchomili blok i podobnie jak w pierwszej partii, w decydującym momencie wypracowali sobie dwa punkty więcej od przeciwników (23:21). Tym razem nie obyło się jednak bez gry na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze (26:24).

Emocjonująca rywalizacja powróciła wraz z początkiem trzeciej partii, w której blok jastrzębian wyprowadził ich na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Szybko popracował jednak na zagrywce Igor Grobelny, który zniwelował różnicę w wyniku między zespołami. Przełamanie nastąpiło natomiast po punktowej zagrywce w wykonaniu Brizarda i bloku Piotra Nowakowskiego w kolejnej akcji, po którym warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Nie załamało to jednak siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy nie czekali ani chwili z ponownym doprowadzeniem do remisu. Nie wyprowadziło to z równowagi gospodarzy, którzy z czasem zdołali wypracować sobie dwa punkty więcej od swojego rywala (17:15). W końcówce wygrywali także długie wymiany i akcje na siatce, co jedynie przybliżało ich do rozstrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść. Ostatecznie ich zwycięstwo przypieczętował błąd w ataku Jakuba Buckiego (22:25), który zakończył ten zacięty pojedynek w trzech setach.