Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Gładkie zwycięstwo lubinian

PlusLiga: Gładkie zwycięstwo lubinian

Siatkarze Cuprum Lubin bez straty seta pokonali Cerrad Czarnych Radom. Chociaż dwa sety toczyły się na przewagi, podopieczni Gheorghe Cretu zachowali zimną krew w końcówkach i nie pozwolili przeciwnikom na odwrócenie losów partii. Porażka z lubinianami sprawiła, że siatkarze z Radomia stracili szanse na wyprzedzenie Lotosu Trefla Gdańsk i walkę o brązowy medal. Obie drużyny niebawem spotkają się w walce o 5. miejsce na koniec sezonu PlusLigi.

Po bloku na Ostrowskim ekipa z Lubina prowadziła na początku inauguracyjnej odsłony 2:0, radomianie szybko jednak wyrównali w momencie, kiedy w aut uderzył Kaczmarek (3:3). Chwilę później za sprawą dobrej zagrywki Ostrowskiego, ataków Bartłomieja Bołądzia i Szalpuka oraz błędów w ataku Łukasza Kaczmarka odskoczyli już na 10:5. Nieskończone ataki przez Cerrad Czarnych spowodowały, że różnica stopniała do dwóch oczek. Skuteczność ataku poprawił wprawdzie Kaczmarek, ale to Cerrad Czarni cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę, aktywny i skuteczny był w tej części seta Wojciech Żaliński (15:12). Za sprawą dobrej gry w ataku i zagrywce Roberta Tahta Cuprum zbliżyło się na 14:15, ale na przerwie technicznej dwoma oczkami po ataku Ostrowskiego prowadzili radomianie. Chwilę po niej skuteczne ataki Puparta pozwoliły podopiecznym trenera Cretu wyrównać na 17:17. Dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt, ale kiedy zablokowany został Wojciech Żaliński, a przez blok rywali przebił się Taht, Cuprum przeważało 22:20. W końcówce błędów z obu stron nie brakowało, ale to pomyłka na zagrywce Ostrowskiego dała gospodarzom piłki setowe, a w kolejnej akcji w aut uderzył Artur Szalpuk.

Dobra gra w bloku i ataku Tahta dała lubinianom prowadzenie 2:0, ale do remisu 3:3 doprowadził, popisując się punktowym blokiem Daniel Pliński. Na przerwie technicznej podopieczni trenera Cretu przeważali trzema punktami 8:5. Lubinianie cały czas utrzymywali prowadzenie, kiedy nieudanym przyjęciem popisał się Żaliński, na tablicy było już 11:7 dla gospodarzy i o czas poprosił Robert Prygiel. Rywale wprawdzie po ataku Artura Szalpuka zbliżyli się na dwa oczka, ale dobre akcje środkowych Cuprum dały tej drużynie prowadzenie 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Po niej ataki Bołądzia i Żalińskiego oraz blok punktowy pozwoliły radomianom odrobić większość strat (15:16). Po asie serwisowym Marcusa Boehme Cuprum prowadziło jednak 20:17, ale nie utrzymało tej przewagi długo. Kolejne zbicia Bołądzia i Żalińskiego oraz pomyłka Marcina Możdżonka doprowadziły do remisu 22:22. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której lepsi po asie serwisowym Puparta okazali się gospodarze i objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Po błędach rywali w ataku Cuprum Lubin objęło prowadzenie w trzeciej partii 5:3. Do wyrównania 6:6 doprowadził Artur Szalpuk, ale na pierwszej przerwie technicznej to gospodarze przeważali jednym punktem po ataku Tahta. Dobre zagrywki Puparta pozwoliły Cuprum odskoczyć na trzy oczka, kiedy jednak zablokowany został Marcin Możdżonek, ekipa z Radomia traciła już do rywala tylko jeden punkt (10:11). Pogrążały ją jednak własne błędy, które ponownie pozwoliły gospodarzom zbudować przewagę (13:10, 16:12), na nic zdały się pojedyncze ataki Bołądzia i Grzechnika. Kiedy punktowym blokiem na 18:14 popisał się Marcus Boehme, o czas poprosił trener Prygiel, ale nic to nie dało, Cuprum wydawało się kroczyć po wygraną 3:0, tym bardziej że po niej lubinianie zapunktowali po raz kolejny. Rywale jednak walczyli do końca. Po asie serwisowym Lukasa Kampy, a następnie udanym akcjom w bloku i ataku Cerrad Czarni zbliżyli się wprawdzie na 19:21 i sytuacja w tym secie na nowo stała się otwarta, tym bardziej że po punktowym bloku był już remis 22:22. Autowy atak Szalpuka dał jednak gospodarzom piłki meczowe (24:22). Niewielka przewaga okazała się już wystarczająca, całe spotkanie atakiem zakończył Marcin Możdżonek.

MVP: Robert Taht

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:22, 26:24, 25:23)

Cuprum: Kaczmarek (11), Pupart (15), Boehme (7), Taht (16), Możdżonek (9), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Romać i Gorzkiewicz
Czarni: Bołądź (8), Ostrowski (2), Pliński (7), Żaliński (11), Kampa (3), Szalpuk (9), Kowalski (libero) oraz Zwiech, Grzechnik (4), Grobelny (1), Szczurek, La Cavera i Majstorović (libero)