Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk w PlusLidze z nowym herbem

Trefl Gdańsk w PlusLidze z nowym herbem

W sezonie 2017/2018 „gdańskie lwy” występować będą w PlusLidze pod nazwą Trefl Gdańsk, a zmianie ulegnie także herb klubu. Prowadzone są natomiast rozmowy na temat wsparcia projektów młodzieżowych żółto-czarnych przez Grupę Lotos S.A. 

Współpraca Trefla Gdańsk z Grupą LOTOS S.A. rozpoczęła się w sezonie 2009/2010, a w kolejnych rozgrywkach firma została już sponsorem tytularnym drużyny. Dzięki współdziałaniu z koncernem w Gdańsku udało się zbudować jeden z najlepszych siatkarskich ośrodków w Polsce, zarówno w zakresie prowadzenia drużyny seniorów, jak i szkolenia grup młodzieżowych. Do głównych osiągnięć żółto-czarnych wywalczonych razem z Grupą Lotos należą m.in. wicemistrzostwo Polski, zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski, a także awans do najlepszej 12 drużyn całej Europy w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W zmaganiach młodzieżowych gdańszczanie zdobyli natomiast m.in. złoto oraz dwa brązowe medale Młodej Ligi, wicemistrzostwo Polski młodzików w sezonie 2014/2015 oraz złoty medal w tej kategorii wiekowej w sezonie 2016/2017, dwukrotne srebro kadetów, mistrzostwo Polski w licealiadzie, dwa złote i jeden srebrny medal w gimnazjadzie oraz wiele triumfów na szczeblu wojewódzkim.– Dzięki wieloletniej współpracy z Grupą LOTOS S.A. w Gdańsku zbudowany został klub, który jest bardzo ważnym punktem na siatkarskiej mapie Polski. Jesteśmy wdzięczni, że dzięki wsparciu sponsora tytularnego mogliśmy stawiać kolejne kroki pod tworzenie ośrodka dorównującego czołowym projektom siatkarskim, powierzyć prowadzenie drużyny jednemu z najwybitniejszych szkoleniowców, jakim jest Andrea Anastasi, a także stawiać sobie coraz wyższe cele. Lata naszej współpracy układały się wzorcowo, zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie sponsora tytularnego, a sukcesy, które razem osiągaliśmy, na zawsze pozostaną w pamięci całego siatkarskiego środowiska – mówi Dariusz Gadomski, prezes zarządu Trefla Gdańsk.

W sezonie 2017/2018 „gdańskie lwy” wystąpią w PlusLidze pod nazwą Trefl Gdańsk. – Kontynuujemy projekt gdańskiej siatkówki, który był budowany przez lata, szukając innych źródeł finansowania. Dziękujemy za okazywaną pomoc władzom miasta, sponsorom, partnerom, całemu środowisku, a przede wszystkim kibicom, którzy tak licznie włączyli się w prowadzoną przez klub akcję „doLEWamy do pełna”. Na platformie Fans4Club.com dołączyło do niej już ponad 1 000 osób, co pokazuje, jak ważnym punktem na siatkarskiej mapie Polski jest Trefl Gdańsk – mówi Dariusz Gadomski. – Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że z Grupą Lotos prowadzimy rozmowy o utrzymaniu współpracy, koncentrując się na wsparciu szkolenia młodzieży Trefla Gdańsk. Fakt, że tak silny partner rozważa kontynuację zaangażowania w kształcenie i wychowywanie kolejnych siatkarskich diamentów pod szyldem Trefla Gdańsk, jest dla nas bardzo ważny – podkreśla Dariusz Gadomski.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved