Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga i ekonomia w dobie koronawirusa

PlusLiga i ekonomia w dobie koronawirusa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi są zawieszone. Na razie nie wiadomo czy rywalizacja zostanie w ogóle wznowiona, a jeśli tak, to w jakiej formie. – Jeśli nie będzie możliwości dokończenia rozgrywek, straty będą duże – mówił w rozmowie z tvpsport.pl prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki. 

Świat czeka z pewnością spora recesja, która dotknie także kluby sportowe, w tym te z PlusLigi. Brak rozgrywek to brak wpływów z biletów, transmisji telewizyjnych oraz brak możliwości realizacji zobowiązań sponsorskich. Do tego problemy finansowe dotkną z pewnością również lokalnych sponsorów. – Sytuacja jest nowa. Jedyne co możemy zrobić to szacować straty i starać się na bieżąco reagować. Nie drżymy o naszą przyszłość. Wydaje mi się, że pomiędzy zespołami a PlusLigą nawiązała się nić porozumienia. Musimy chronić projekt, który jest przez nas tworzony i cieszy się popularnością wśród kibiców – mówił TVPSPORT.PL Tomasz Tycel, prezes Cuprum Lubin. – Przede wszystkim musimy zmierzyć się z problemami wynikającymi z braku wpływów z biletów czy możliwości realizacji umów sponsorskich. W gestii PlusLigi leżą sprawy organizacyjne. Na pomoc z jej strony zawsze możemy liczyć. Każdy klub działa jednak osobno i pod względami ekonomicznymi radzi sobie sam. Mimo dynamicznej sytuacji jesteśmy jednak bardzo spokojni. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Nikt nie powinien podejmować gwałtownych decyzji – dodał prezes klubu z Lubina.Wiele bez wątpienia zależy od tego, kiedy świat, w tym Polska wróci do nowej normalności. – Jeśli nie będzie możliwości dokończenia rozgrywek, straty będą duże. Nie mówię tu tylko o oczywistych powstałych przez brak możliwości sprzedaży biletów, ale również o wynikających z nierealizowania umów sponsorskich. Czekają nas rozmowy zarówno ze sponsorem strategicznym, jak i wszystkimi innymi firmami, które wspomagają Skrę Bełchatów – przyznał natomiast prezes PGE bełchatowskiego zespołu, Konrad Piechocki. To jednak nie jedyne kłopoty, z którymi muszą się mierzyć kluby. – Problem jest spory również od strony formalnej. Nawet dobra wola samorządów nie zmieni tego, że świadczenia nie są przez nas w tej chwili realizowane. Sytuacja jest wyjątkowa. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować dobre rozwiązanie. Dużo zależy również od dekretów premiera – tłumaczył w TVPSPORT.PL Konrad Piechocki.

Prezes PGE Skry nie ukrywał, że straty mogą być bardzo duże. – Wiemy, że wiele stracimy. Próbujemy wykonać wstępną kalkulację. Finalnie może dojść do strat nawet z sześcioma zerami. Od strony prawnej analizowaliśmy również kwestię karnetów. Przerwa w rozgrywkach wynika z działania „siły wyższej”, nie z winy klubu. Zrobimy jednak wszystko, by zrekompensować naszym fanom te niedogodności choćby poprzez przywileje przy zakupie wejściówek na kolejny sezon – dodał. Zwłaszcza, że epidemia wybuchła prawie w przededniu najciekawszej części sezonu. – Zbliżaliśmy się do play-off, czyli „żniw” dla klubu. Planowaliśmy wynajęcie Atlas Areny w Łodzi na okoliczność ewentualnego finału. Patrząc na to, co dzieje się w Europie, w moim przeświadczeniu jest mało prawdopodobne, by rozgrywki zostały wznowione. To zrozumiałe, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie ludzi – nie ukrywał Konrad Piechocki.

Oprócz pytań dotyczących aktualnego sezonu, pod znakiem zapytania stają również wzmocnienia na kolejny. – Bardzo trudno jest w tym momencie cokolwiek planować. Paradoksem jest to, że rynek otworzył się dwa tygodnie przed ostatnimi zdarzeniami. Przeprowadziliśmy wiele rozmów, a część z nich została już sfinalizowana. Problem ten dotyczy również innych klubów. Mam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy – zakończył Konrad Piechocki.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved