Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Trefla nad wiceliderem

PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Trefla nad wiceliderem

fot. plusliga.pl

W niedzielę w Gdańsku Trefl podejmował Vervę Warszawa Orlen Paliwa. Gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrzej strony. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego dominowali faworytów tego pojedynku i w efektownym stylu zrewanżowali się za porażkę 0:3 w pierwszej części sezonu. Jedocześnie gdańszczanie zagwarantowali sobie miejsce w fazie play-off. MVP niedzielnego pojedynku został wybrany Bartosz Filipiak. 

W mecz lepiej weszli gdańszczanie, którzy po kontrataku Bartosza Filipiaka prowadzili 4:1. Goście bardzo dobrze grali blokiem, po kolejnym punkcie zdobytym tym elementem było już 4:4. W kolejnych akcjach gospodarze wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, jednak mieli problemy z jego utrzymaniem (7:5, 7:7, 10:10). Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, przez co nie brakowało błędów w tym elemencie. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Zarówno Filipiak jak i Artur Udrys nie wstrzymywali ręki w ataku (14:14, 16:16). Dopiero po asie Pablo Crera gospodarze odskoczyli na 19:17 i o pierwszy czas poprosił trener Anastasi. Warszawianie nie byli w stanie wyjść z trudnego ustawienia, szybko ponownie interweniował szkoleniowiec Vervy (21:17). Dopiero po drugiej przerwie skutecznie przez środek zaatakował Piotr Nowakowski. Warszawianie przy zagrywkach Brizarda zaczęli odrabiać straty, nawet czas dla trenera Winiarskiego nie wybił z rytmu rozgrywającego (21:19, 21:21). Serię zakończył dopiero atakiem Filipiak. Atak przez środek Bartłomieja Mordyla dał piłkę setową Treflowi a autowe zagranie Udrysa zamknęło partię.Otwarcie drugiego seta było wyrównane, dopiero z czasem na prowadzenie zaczęli wychodzić warszawianie. Po dwóch skutecznych atakach Bartosza Kwolka goście odskoczyli na 10:7 a gdy błąd popełnił Filipiak o czas poprosił trener Winiarski. Warszawianie swobodnie kończyli kolejne ataku, dokładali skuteczny blok a dystans rósł. Gdy sprytne zagranie dołożył Kevin Tillie Verva prowadziła 14:9. W kolejnych akcjach blok stołecznej ekipy był nie do przejścia dla siatkarzy Trefla, drugi czas wykorzystał Michał Winiarski (9:15). Gospodarzy do walki starał się poderwać Paweł Halaba (13:16). Gdańszczanie skuteczne akcje przeplatali z błędami, zaś po stronie warszawian wciąż dobrze funkcjonował blok. W końcówce gdańszczanie zaliczyli udaną serię przy zagrywkach Kewina Sasaka (20:21). Gdy w aut piłkę posłał Nowakowski na tablicy wyników pojawił się remis a o czas poprosił trener Anastasi (22:22). W końcówce nie brakowało walki, chociaż pierwszą piłkę setową goście obronili, to w walce na przewagi lepiej zaprezentowali się gdańszczanie. Zwycięstwo w tej odsłonie przypieczętował asem Wojciech Grzyb.

W trzeciej partii gospodarze poszli za ciosem, dobra postawa Filipiaka w polu zagrywki i kontrataki Halaby sprawiły, że Trefl prowadził 6:3 a o czas poprosił trener Anastasi. Nie wybiło to z rytmu gdańskiego atakującego, przy stanie 8:3 Grobelny zmienił Tillie. Gospodarze kontynuowali koncertową grę, po kontrataku Schotta było już 11:4 i drugi raz interweniował szkoleniowiec Vervy. W kolejnej fazie seta gdańszczanie zaczęli popełniać błędy a po kontrataku Udrysa dystans stopniał do czterech oczek (13:9). Szybko jednak gospodarze wrócili do dobrej gry i po mocnym ataku Filipiaka różnica punktowa wynosiła już siedem oczek (18:11). Podopieczni trenera Winiarskiego utrzymywali koncentrację, warszawianie nie mieli argumentów by zagrozić rozpędzonym przeciwnikom. Mimo wyraźnej przewagi siatkarze z Gdańska utrzymywali koncentrację (23:15). Po tym, jak Brizard zepsuł zagrywkę, Trefl miał kolejne piłki meczowe (24:17). Przyjezdni obronili dwie z nich, ale po autowej zagrywce Kwolka to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

MVP: Bartosz Filipiak

Trefl Gdańsk – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:0
(25:23, 26:24, 25:19)

Składy zespołów:
Trefl: Filipiak (22), Janusz (1), Jakubiszak (3),  Schott (4), Mordyl (5), Crer (6), Olenderek (libero) oraz Sasak, Janikowski, Halaba (10) i Grzyb (5)
Verva: Kwolek (7), Brizard (3), Wrona (3), Nowakowski (8), Tillie (6), Udrys (17), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Król, Niemiec (1) i Grobelny (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved