Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga – czas start

PlusLiga – czas start

fot. Katarzyna Antczak

Tym razem do walki o medale PlusLigi przystąpi czternaście zespołów – o dwa mniej niż w poprzednich rozgrywkach. Jednym z faworytów do mistrzostwa Polski ponownie będą gracze PGE Skry Bełchatów, ale ruchy na rynku transferowym spowodowały, że kibice ponownie będą mogli spodziewać się zaciętej walki. Zarówno wśród faworytów, jak i niżej notowanych zespołów.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel
piątek, 12.10, godz. 18:00Już na powitanie z PlusLigą kibiców czeka jeden z ciekawszych pojedynków. Cerrad Czarni Radom, okrzyknięci nomen omen czarnym koniem rozgrywek, podejmą wzmocniony Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny nie próżnowały w sezonie transferowym i choć to w ekipie z Jastrzębia-Zdroju grają większe nazwiska, to jednak i po stronie radomian nie brakuje gwiazd. Jednym z hitów transferowych tego sezonu było zakontraktowanie przez Czarnych Maksima Żygałowa, a warto również podkreślić, że władze klubu utrzymały trzon drużyny. – Lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż negatywnie rozczarować. Stać nas na to, ale nie ma sensu przedwcześnie pompować tego przysłowiowego balonika – mówił jednak Norbert Huber.

Ferdinando de Giorgi musiał natomiast stworzyć zespół praktycznie od nowa. O jego sile ma stanowić Dawid Konarski, a także przyjmujący Christian Fromm oraz Julien Lyneel. Spora cześć teoretycznie podstawowych zawodników dołączyła jednak do drużyny dość późno. Trzeba też pamiętać, że w dwóch ostatnich sezonach Czarni dość słabo rozpoczynali rozgrywki, jak będzie tym razem?

Typ redakcji: Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 2:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved